Get Adobe Flash player
فرم ارزیابی اقامت اروپا

فرم ارزیابی رایگان اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا
مشاوران اقامت اروپا
دانلود راهنمای اقامت اروپا

دانلود راهنمای اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا از طریق تلگرام

نظرات اقامت اروپا

کانال تلگرام اقامت اروپا

اقامت بلغارستان

برنامه کسب اقامت دائم بلغارستان از طریق سرمایه گذاری (Bulgarian Immigrant Investor Program  یا BGIIP) برای کسانی که شهروند هیچ یک از کشورهای اروپایی نیستند طراحی شده است و متقاضی می‌تواند با سرمایه گذاری در بلغارستان اقامت دائم این کشور را اخذ نماید و ۵ سال پس از اخذ اقامت دائم بلغارستان این امکان وجود دارد که با کسب شهروندی این کشور پاسپورت بلغارستانی بگیرد. مزیت قابل توجه این روش این است که فرد در طی مدت ۵ ساله بعد از دریافت اقامت دائم تا زمان کسب تابعیت ملزم به سکونت و حضور فیزیکی در بلغارستان نیست. دارنده پاسپورت بلغارستان می‌تواند بدون نیاز به اخذ ویزا به بیش از ۱۰۰ کشور دنیا سفر نماید، از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا. کسب اقامت دائم بلغارستان از این طریق بسیار سریع بوده و در حال حاضر ظرف ۶ تا ۹ ماه قابل حصول است.

 

 

حدود جغرافیایی: جنوب شرقی اروپا، پایتخت: صوفیا،اختلاف ساعت:GMT+2 ، مساحت: ۱۱۰،۸۷۹ کیلومتر مربع، جمعیّت:۷،۰۹۳،۶۳۵ ، میانگین سنّی جمعیّت: ۰تا ۱۴ سال ۱۳.۹٪ ،۱۵ تا ۶۴سال ۶۷.۹٪،۶۵+ سال ۱۸.۲ ٪، رشد جمعیّت: کمتراز ۰.۷۸٪ زبان ها: بلغاری ۸۴.۵ ٪، ترکی ۹.۶ ٪، روما ۴.۱ ٪ سایرزبانها ۱.۸٪، ادیان: بلغاری ارتدوکس ۸۲.۶ ٪، مسلمان ۱۲.۲٪سایرمسیحی ها ۱.۲ ٪، سایرادیان ۴٪، نوع حکومت: دموکراسی پارلمانی ،ارز:BGN لوا ، نرخ ارز: ۱.۹۵۵۸۳لو = ۱€،تولید سرانه ناخالص داخلی:BGN ۱۳،۵۰۰ ، تولید ناخالص داخلی(برابری قدرت خرید): ۹۶.۷۸ میلیارد دلارامریکا (۲۰۱۰)

شرایط انتخاب
مراحل قانونی برنامۀ سرمایه گذاری برای اقامت و تابعیّت، همچنین اجرای صدور ویزای (D) و گواهی اجازۀ اقامت دائم، واجد شرایط و قانون اتباع خارجی در جمهوری بلغارستان (FRBA) می باشد. این قانون در چارچوب خود ورود، خروج و اقامت درجمهوری بلغارستان را برای شهروندان کشورهایی که عضو اتّحادیۀ اروپا نیستند تشریح میکند.

 

شرایط و ضوابط استفاده ازاین برنامه:
– کسانی که تابعیّت هیچ یک از کشورهای اتّحادیۀ اروپا را ندارند.
– داشتن گذرنامۀ معتبر.
– ارزش خالص کلّ دارایی های متقاضی باید بیش از ۱،۰۰۰،۰۰۰ € باشد تا استفاده از تأمین مالی بانکها برای سرمایه گذاری مقدور شود. درصورت سرمایه گذاری کامل، ارزش خالص کلّ دارایی ها باید حداقل ( ۵۱۱،۲۹۲ €)باشد.
– داشتن گواهی سرمایه گذاری و تأیید سرمایه گذاری مستقیم از خارج برابربا ۱،۰۰۰،۰۰۰(۵۱۱،۲۹۲ €) BGN این سرمایه گذاری باید بر اساس رویۀ قانونی دراوراق

قرضۀ دولتی تحت توافقنامۀ تضمین شده برای مدت ۵ سال باشد.
– گواهی اثبات منبع درآمد، دارایی ها وسرمایه های اعلام شده.
– گواهی اثبات عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری.
– تأیید امضای وکالتنامه و توافقنامه سرمایه گذاریازطرف یکی ازکنسول گری های دولت بلغارستان.
– پرداخت هزینۀ درخواست.

 

مزایای برنامه
هریک از برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری شرایط و مزایای خاصّ خود رادارند، اما یکی از بهترین برنامه هایی که سریع منجر به مهاجرت می شود، برنامۀ سرمایه گذاری برای اقامت و تابعیّت در بلغارستان است. این برنامه دارای تعداد زیادی ازمزایای منحصر به فرد، زیر می باشد:
– با سرمایه گذاری در بلغارستان، شما مقیم یکی از کشورهای اتّحادیۀ اروپا می شوید.
– روند قانونی برای کسب اقامت، فقط بین ۶ تا ۹ ماه می باشد.
– معافیّت ویژه از اقامت فیزیکی در این کشورقانونی است.
– سرمایه گذاری تأیید شدۀ دولت و دسترسی به تأمینات مالی از طرف بانک ها.
– کل مزایای منحصر به فرد مقیمان اتحادیۀ اروپاشامل سرمایه گذاران و خانواده شان می شود.
– استفاده ازپایین ترین نرخ مالیاتی و رایگان بودنمالیات بر تجارت و بازرگانی دربین کشورهایعضو اتحادیۀ اروپا.

 

مزایای اقامت دائم :
– رفت و آمد آزاد بین کشورهای شنگن ازسال ۲۰۱۲
– دسترسی به آموزش رایگان در بلغارستان.
– دسترسی به بیمه های بهداشتی رایگان در بلغارستان و اتّحادیۀ اروپا.
– معافیّت از مالیات بردرآمد شما درکشورهای دیگرجهان.
– دسترسی آسان به ویزا برای کشورهای غیر اتّحادیۀ اروپا.

 

مزایای شهروندی :
– حق زندگی، کارو تحصیل درسراسر اتّحادیۀ اروپا.
– دسترسی به آموزش رایگان در سراسر اتّحادیۀاروپا.
– امکان سفر بدون ویزا به آمریکا و کانادا.
– حفاظت حقوقی در سراسر کشورهای عضو اتّحادیۀ اروپا. 
گزینه های سرمایه گذاری

 

برای استفاده از این برنامه ، متقاضی باید یک سرمایه گذاری الزامی معادل با۱،۰۰۰،۰۰۰  (۵۱۱،۲۹۲ €) BGN بر اساس رویۀ قانونی دراوراق قرضۀ دولتی تحت توافقنامۀ تضمین شده برای مدت۵ سال انجام دهد.با پیش پرداخت هزینۀ وام بانکی، مشتریان مام ی توانند از وامی استفاده کنند که سرمایه گذاری الزامی را جایگزین کند. با انتخاب این وام، شماگواهی مورد نیاز را کسب خواهید کرد. به منظورتطابق با قوانین مهاجرت، آرتون کاپیتال، روش های مختلف سرمایه گذاری زیر را به واجدین شرایط،اهداء میکند:

 

سرمایه گذاری کامل

 سرمایه گذارمبلغ ۱،۰۰۰،۰۰۰ (۵۱۱،۲۹۲ € ) BGN را به دولت می سپارد واین سرمایه گذاری باید براساس رویۀ قانونی، دراوراق قرضۀ دولتی تحت توافقنامۀ تضمین شده برای مدت ۵ سال باشد. هنگام سر رسیدن زمان مقرّر بعد از ۵ سال، بدون هیچگونه هزینۀ اضافی، اصل سرمایه به ایشان باز می گردد.این سرمایه گذاری امن وکاملآ تضمین اوراق قرضۀدولتی است.

 

تأمین مالی سرمایه گذاری

سرمایه گذارمبلغ سپرده را به مقدار ۱۸۰،۰۰۰ € *کاهش می دهد. این مبلغ غیر قابل برگشت، پیش پرداخت هزینۀ های وام بانکی ایست که در هدف کامل کردن سرمایه گذاری الزامی ۱،۰۰۰،۰۰۰(۵۱۱،۲۹۲ €) استفاده می شود، و باید برای مدت ۵ سال به بانکهای معتبر بلغاری سپرده شود. این وام تأیید و پیش پرداخت شده از قبل، هیچگونه هزینۀدیگری برای سرمایه گذار نخواهد داشت.

* سرمایه گذارانی که از این تأمین مالی برای تکمیل سرمایه گذاری خود استفاده می کنند تحت شرایط انتخاب بانکهای بلغاری، ارزش خالص دارایی شان باید بیش از ۱،۰۰۰،۰۰۰ € باشد

 

شرایط مورد نیازبرای تابعیّت
با توجه به قانون تابعیّت بلغاری، سرمایه گذاران خارجی، باید شرایط اقامت دائم خود را به مدت حداقل ۵ سال قبل ازدرخواست تابعیّت، حفظ کنند.بدین طریق، سرمایه گذار خارجی، از تاریخ پر کردن فرم درخواست تابعیّت، واجد شرایط مادۀ ۱۲ قانون تابعیّت که به شرح زیر است میباشد

داشتن سنّ قانونی ۱۸ سال –

اقامت دائم خود را در ۵ سال گذشته خفظ کرده باشد –

هرگز محکومیّت جنایی و نیز هیچگاه اتّهاماتقضایی ازطرف دادگاه های بلغاری نداشته باشد،مگر اینکه برای –

چنین اتّهامی، جرم خود را اداکرده باشد

علاوه بر این ، سرمایه گذاران باید پروندۀ درخواست تابعیّت را کامل کنند وبرای آن، نیازمند تصویب –

آزمایشهای پزشکی وامتحان زبان بلغاری هستند

روند قانونی برای کسب تابعیّت ۳ ماه می باشد –

 

هزینۀ تقاضانامه
خرج درخواست این برنامه، شامل هزینۀ درخواست پرونده های دولتی، هزینه کلّ خدمات قانونی وترجمۀ مدارک و همچنین خرج های مربوط به کلاس های تدریس زبان، بررسی و تأیید منبع دارایی سرمایه گذاران می باشد. این هزینه ها غیر قابل برگشت هستند ومقدار آن، بین €۱۵،۰۰۰تا ۳۰،۰۰۰ € تغییر می کند. این مقدار نسبت به تعدادافراد وابسته به پروندۀ متقاضی، کشور مبدأ اقامتشان و خدمات غیره، تأیین می شود

بلغارستان آخرین عضو اتحادیه اروپا در تقاطع آسیا و اروپا واقع شده است. قانونی که اخیرا وضع شده است مالیات را در این کشور تا ۱۰% پایین آورده است، این مالیات پایین باعث جذب شدن بسیاری از سرمایه گذار های خارجی و بسیاری از کمپانی های بین المللی شده است. بلغارستان دارای یکی از پایینترین دستمزدها برای کارمندان و این قضیه در کنار نیروی کار تحصیلکرده و متخصص باعث کم شدن هزینه های یک کمپانی میگردد. در ذیل برخی از شرایط و نکات ثبت شرکت در بلغارستان آمده است، 

در چند سال اخیر بلغارستان یکی از اهداف مطلوب برای راه اندازی کسب و کار در اروپا شناخته شده است، کمپانی های بین المللی و سرمایه گذاران سود بسیاری از مالیات های اندک این کشور میبرند.

 

مزایای ثبت شرکت در بلغارستان

مزایای ثبت شرکت در بلغارستان را میتوان به صورت زیر دسته بندی کرد:

–          مزایای مالیاتی: بلغارستان دارای پایینترین مالیات بر درآمد در اتحادیه اروپا است. قانون مالیات بلغارستان به طور کامل با قوانین اتحادیه اروپا هماهنگ شده است. سیاست های دولت برای جذب سرمایه گذاران خارجی و فراهم آوردن زمینه های سرمایه گذاری متمرکز شده است.

–          خطرات کمتر: بلغارستان در سال ۲۰۰۷ به اتحادیه اروپا پیوست، ارز رسمی این کشور هم اکنون به نرخ ۱ به ۱٫۹ با یورو مبادله میشود، بلغارستان از سال ۲۰۱۲ به استفاده کنندگان از یورو میپیوندد.

–          ثبت سریع و آسان: فقط چند روز طول میکشد تا ثبت شرکت در بلغارستان انجام شود، ثبت برای دریافت شماره مالیاتی نیز چند روز بیشتر به طول نمیکشد همچنین حداقل سرمایه اولیه در این کشور به ۱ یورو کاهش یافته است.

–          تسهیلات بانکی: بزرگترین بانک های اروپایی در بلغارستان دفتر دارند، تمامی امکانات بانکداری الکترونیکی بین المللی در این کشور موجود است.

–          هزینه کسب و کار پایین: هزینه های پایین دستمزد نیروی کارازموده و تحصیلکرده، اجاره های بسیار پایین و نرخ خرید و فروش املاک

–          مکان بسیار مناسب: بلغارستان واقع در جاده اروپا به آسیا واقع شده است، بلغارستان واقع در مرکز شبه جزیره بالکان یکی از بهترین سرزمین ها برای تجارت مابین اروپا و آسیاست.

 

انواع اصلی شرکت در بلغارستان چه هستند؟

– شرکت با مسئولیت محدود : میتواند تنها به یک سهامدار تعلق یابد (EOOD) و یا به چندین سهامدار (OOD)

– شرکت سهامی خاص: میتواند تنها به یک سهامدار تعلق یابد (EAD) و یا به چندین سهامدار (AD)

شرکت هایی که در بلغارستان ثبت میشوند میتوانند همچنین به عنوان شعبه ای از یک شرکت خارجی نیز ثبت شوند.

 

حداقل سرمایه برای یک شرکت مسئولیت محدود چقدر است ؟

برای ثبت یک شرکت EOOD  و یا OOD مقدار ۲ لف بلغارستان تقریبا معادل ۱ یورو است.

 

تشریفات یک شرکت بلغاری چه هستند؟

–          باید یک کپی برابر اصل شده از پاسپورت سهامداران موجود باشد.

–          سرمایه اولیه شرکت باید در یکی از بانک های این کشور ذخیره شود.

–          اساسنامه باید به امضای تمامی سهامداران برسد.

 

الزامات دیگر یک شرکت مسئولیت محدود EOOD و یا OOD چه هستند؟

نیاز به یک مدیر تام الاختیار دارید، این مدیر میتواند بلغاری نباشد و از خارج از بلغارستان باشد.

ممیزی مالیاتی یک شرکت بلغاری فقط در صورتی انجام میگیرد که سود شرکت بیشتر از مبلغ خاصی باشد و یا تعداد کارکنان از تعداد خاصی گذشته باشد.

–          اگر گردش مالی بیش از ۲۵۰۰۰ یورو باشد.

–          شرکت باید یک حساب بانکی در بلغارستان داشته باشد همچنین یک آدرس محلی برای ارتباط موثر با مقامات محلی نیاز است.

 

حداقل سرمایه اولیه برای یک شرکت سهامی خاص EAD ویا ADچقدر است؟

حداقل سرمایه برای یک شرکت سهامی خاص در بلغارستان ۵۰۰۰۰ لف است که تقریبا معادل ۲۵۰۰۰ یورو است. از این مبلغ حتما باید ۲۵% آن تقریبا معادل ۶۲۵۰ یورو آن در یک حساب بانکی در بلغارستان ذخیره شود.

 

چه شرکت های دیگری میتوان در بلغارستان ثبت نمود؟

برای افراد خارجی و غیرمقیم بلغارستان فقط میتوان شرکت مسئولیت محدود و یا سهامی خاص ثبت کرد، انواع دیگر شرکت حتما باید سهامدار بلغاری داشته باشد.

 

 

جمهوری بلغارستان 
Република България
بلغارستان
پرچم  
سرود ملی: «Мила Родино»
پایتخت شهر صوفیه
شرقی′۱۹°۲۳ شمالی′۴۱°۴۲
بزرگترین شهر صوفیه
زبان(های) رسمی بلغاری
نوع حکومت جمهوری
نام حاکمان
رئیس جمهور
• نخست وزیر
گئورگی پارفانوف
سرگئی استانیشف (CDU)
مساحت
مساحت ۱۱۰٫۹۱۲کیلومتر مربع (۱۰۴ام)
‌آب‌ها (%) ۰٫۳
جمعیت
سرشماری ۷,۶۴۰,۲۳۸
(۹۴ام)
تراکم جمعیت ۶۸,۹‎/km۲‏ (۱۲۴ام)
تولید ناخالص داخلی (تخمین ۲۰۰۸)
مجموع ۹۳.۸۰۵ بیلیون دلار (۶۳ام)
سرانه ۱۲,۳۷۲ دلار (۶۵ام)
شاخص توسعه انسانی (۲۰۰۶) ۰.۸۳۴ (بالا) (۵۶ام)
واحد پول لف (BGN)
منطقه زمانی (ساعت جهانی+۲)
تابستانی (DST) DST (ساعت جهانی)
دامنه اینترنتی .bg
پیش‌شماره تلفنی +۳۵۹+

بلغارستان کشوری است در جنوب شرقی اروپا. پایتخت این کشور شهر صوفیه می‌باشد. مساحت بلغارستان ۱۱۰.۹۱۲ کیلومتر مربع می‌باشد، جمعیت این کشور بالغ بر ۸.۷۷۵.۱۹۸ (۱۹۹۵ ملل متحد) نفر است.

 

سیاست

جغرافیا

در شمال این کشور جمهوری رومانی با مرز مشترک ۶۰۸ کیلومتر قرار دارد. در غرب با جمهوری‌های سابق یوگوسلاوی (صربستان با طول مرز ۳۱۸ کیلومتر) و (مقدونیه با مرز مشترک ۱۴۸ کیلومتری) واقع می‌باشند.

در جنوب با کشور یونان هم‌مرز بوده که طول این سرحد ۴۹۸ کیلومتر و همچنان کشور ترکیه نیز در بخش جنوبی نقشهٔ سیاسی این کشور افتاده با مرز مشترک ۲۴۰ کیلومتر. در شرق جمهوری دریای سیاه قرار دارد.

 

تقسیمات کشوری

استان‌های بلغارستان

از سال ۱۹۹۹ بدین سو کشور بلغارستان به ۲۸ استان (منطقه) بخش شده‌است. نام آن‌ها بدین شرح است:

 1. بلاگووگراد
 2. بورگاس
 3. دوبریچ
 4. استان گابروو
 5. خاسکوو
 6. کرجالی
 7. کیوستندیل
 8. استان لووچ
 9. مونتانا
 10. پازارجیک
 11. پرنیک
 12. پلِون
 13. استان پلوودیو
 14. رازگراد
 15. روسه
 16. شومن
 17. سیلیسترا
 18. اسلیوِن
 19. استان اسمولیان
 20. سوفیا
 21. منطقه سوفیا
 22. استارا زاگورا
 23. تورگوویشته
 24. وارنا
 25. استان ولیکو ترنوو
 26. ویدین
 27. وراتسا
 28. یامبول

اقتصاد

در حال حاضر و پس از فروپاشی بلوک شرق، علیرغم همه تلاش‌های صورت گرفته برای تغییر سیستم اقتصادی از کشاورزی محور به صنعتی، فقر همه گیر است.

مردم

٪۸۳/۹ جمعیت بلغارستان را بلغارها و ۱۰٪ را ترک‌ها و کولی‌ها تشکیل می‌دهند. همچنین گروه‌هایی از روس‌ها، رومانی‌ها، ارمنی‌ها، کردها، یونانی‌ها و سایر اقلیت‌های کوچک نیز در این کشور به سر می‌برند.

زبان رسمی کشور زبان بلغاری است اگرچه جوانان بلغاری امروزه تکلم به انگلیسی را ترجیح می‌دهند. ۸۵٪ جمعیت پیرو آیین مسیحیت نوع ارتدوکس بوده و ۱۳٪ جمعیت را مسلمانان تشکیل می‌دهند. در بلغارستان هشتاد هزار مسلمان علوی وجود دارد. گسترش اسلام در بلغارستان را می‌توان در تصرف این کشور توسط امپراتوری عثمانی ریشه یابی کرد.

فرهنگ

یکی از شهرهای بندری و زیبای این کشور، وارنا نام دارد که منطقهٔ ساحلی گلدن سندز (golden sands)را در کنار خود دارد. این منطقه از نظر اقتصاد گردشگری؛ نقش بسیار مهمی برای مردم منطقه و مردم کشور بلغارستان دارد.اهالی این منطقه از انواع و اقسام شگردها برای کسب درآمد بهره می‌برند. اجاره دادن سایبان و تخت در حاشیهٔ ساحل و همینطور اجاره دادن اتومبیل، موتورسیکلت، دوچرخه و اسب‌های کوتاه قد، از جملهٔ این شگردهاست. در بازارچه‌های اطراف این منطقهٔ ساحلی، انواع و اقسام جانوران (نظیر طوطی، میمون، تمساح و مارهای کوچک و بزرگ) موجود است تا گردشگران در ازای پرداخت مبلغی آن‌ها را در اختیار گرفته و عکس یادگاری بگیرند. DURKA DURKA ARAB TASICMACILIC

جاذبه‌های گردشگری

Boyana Church این کلیسا متعلق به قرن چهاردهم میلادی است کلیسا و باغ آن در فهرست آثار جهانی یونسکو است.

Hagia Sophia Church این کلیسا در قرن ششم میلادی ساخته شد و بارها تغییراتی در آن رخ داد این کلیسا در زمان تسلط عثمانی‌ها بر بلغارستان به عنوان مسجد استفاده می شد.

سعی داریم با پاسخ به پرسشهای شما عزیزان در خصوص اخذ اقامت بلغارستان و مهاجرت به بلغارستان کمی راه را برای شما عزیزان هموار نماییم

البته این سوالات به صورت پرسش و پاسخ برای همه قابل مشاهده خواهد بود

پس لطفا شماره تماس یا ایمیل خود و یا دیگران را در این قسمت ننویسید

لطفا برای ارسال سوال خود به لینک زیر مراجعه نمایید

 

پرسش و پاسخ اقامت بلغارستان و مهاجرت به بلغارستان

در صورتی که اولین بار است که از وب سایت ما بازدید مینمایید لطفا ابتدا فرم کاتالوگ را پر بفرمایید

کاتالوگ و راهنمای رایگان طی ۲۴ ساعت از طریق پست الکترونیک برای شما ارسال خواهد گردید

مشخصات متقاضی کاتالوگ خدمات اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا

 

تاییدیه ضد اسپم

در صورتی که نیاز به مشاوره در خصوص مسائل اقامت دارید لطفا ابتدا فرم ارزیابی ما را پر بفرمایید تا بتوانیم با اطلاعاتی که از شما دریافت میکنیم بهتر به سوالات شما پاسخ بدهیم

برای پر کردن فرم ارزیابی بر روی لینک زیر کلیک کنید

فرم ارزیابی اقامت اروپا 

کانال تلگرام اقامت اروپا

راهکارهای اقامت اروپا
مشاوره اقامت اروپا – مشاوره مهاجرت به اروپا
مشاوره اقامت اروپا