Get Adobe Flash player
فرم ارزیابی اقامت اروپا

فرم ارزیابی رایگان اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا
مشاوران اقامت اروپا
دانلود راهنمای اقامت اروپا

دانلود راهنمای اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا از طریق تلگرام

نظرات اقامت اروپا

کانال تلگرام اقامت اروپا

اقامت سوئد

ثبت و یا خرید شرکت در سوئد بر اساس ویزای (Eget Företag) می‌باشد. اگر شما قصد دارید در سوئد با شرکت خود بیشتر از سه ماه کار کنید باید ویزای اقامت سوئد را داشته باشید. قوانین خرید شرکت سوئد یا ثبت شرکت در سوئد کاملا روشن و شفاف هستند.

در سوئد انواع مختلفی از شرکت‌ها وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از شرکت سهامي خاص AB ، شرکت سهامي عام AB publ و یا شرکت با مسووليت محدود KB  و هرکدام از انواع فوق مربوط به نياز‌های خاص و دارای شرايط خاصی می‌باشد. ثبت شرکت در سوئد نیازی به تابعیت سوئد و یا سرمایه گذاری هنگفتی ندارد. جهت آشنايي با هريک از قوانین ثبت شرکت در سوئد مي‌توانيد از طریق ایمیل یا تلفن با ما تماس بگیرید.

سرمايه گذاری در سوئد از طريق خريد شرکت
بسیاری از شرکت‌های کوچک و سودده سوئدی به دلیل کهولت سنی صاحب شرکت توانایی ادامه کار را ندارند و به دنبال یافتن سرمایه‌گذار و شریکی جدید می‌گردند. در صورتی که شما از تخصص مورد نیاز در رشته‌ای برخوردار هستید راه برای سرمایه‌گذاری و آغاز کسب و کار در سوئد هموار می‌باشد. مشاورین ما در زمینه سرمایه‌گذاری به سوالات و اطلاعات مورد نیاز شما از یافتن شرکت مناسب تا گرفتن ویزا و آغاز به کار پاسخ خواهند گفت.

سرمايه گذاری در سوئد از طريق ثبت شرکت
در صورتی که ایده‌ای برای ثبت شرکت دارید می‌توان با جذب سرمایه‌ گذاران سوئدی در زمینه‌های مختلف اقدام به ثبت شرکت در سوئد نمایید. این کار نیاز به ثبت حقوقی ایده،‌ برگزاری جلسات متعدد با سرمایه‌گذاران سوئدی، تعریف و توجیه ایده در زمینه‌های مختلف و کسب مجوزهای مورد نیاز می‌باشد.

از ویژگی‌های اصلی شرکت سهامي خاص می‌توان به حداقل میزان  50000 کرون سوئد ( ۵۳۰۰ یور ) سرمایه برای احداث شرکت و دارای حداقل یک سهامدار اشاره نمود. این نوع شرکت سوئدی دارای ساختار ساده و طراحی شده برای شرکت‌های خصوصی می‌باشد و مسئولیت‌ها محدود به نفر اصلی شرکت است.

از ویژگی‌های اصلی شرکت سهامي عام می‌توان به حداقل میزان ۵۰۰۰۰۰ کرون سوئد ( ۵۳۰۰۰ یورو ) سرمایه برای احداث شرکت و دارای هیئت مدیره حداقل ۳ نفر اشاره نمود. این نوع شرکت سوئدی دارای فرم استاندارد برای شرکت‌های بزرگ عمومی‌می‌باشد و مدیر عامل و حداقل ۵۰ % از سهامداران باید دارای ملیت اتحادیه اروپا باشند.

سهامدار و مدیر شرکت سهامي خاص می‌تواند یک نفر باشد و الزاما نیازی به سفر شخص متقاضی به سوئد نمی‌باشد و تنها با ارائه وکالتنامه معتبر به وکیل‌های این مجموعه امکان پذیر بوده. به خاطر داشته باشید که شعبه مستقل، شعبه وابسته و دفتر نمایندگی از دیگر راه‌های انجام فعالیت تجاری و اقتصادی در سوئد می‌باشد.

شرکت‌هایی که مقر اصلی آنها خارج از سوئد بنا شده و خواهان تاسیس یک شرکت در سوئد هستند می‌توانند به جای آن نسبت به افتتاح دفتری از شرکت خود در سوئد اقدام کنند، شعبه ای که در سوئد افتتاح می‌شود باید مدیر عاملی داشته باشد که مقیم اتحادیه اروپا باشد. همچنین شعبه‌های شرکت‌های دیگر در سوئد باید مالیاتی مشابه با شرکت‌های خصوصی بپردازند، تمامی‌شعبه‌ها ملزم هستند که فایل حسابرسی سالیانه خود را به دولت سوئد ارائه دهند.

سوئد از جمله کشورهایی است که رسما در این ۲۰ قرن صلح را پیشه خود دانسته و محیط امن و آرامی‌را تجربه کرده است که حاصل آن امنیت و آرامش امروزه این کشور است. این کشور با یک اقتصاد پایدار که به شدت سرمایه گذاری خارجی را پذیراست، برای شرکت‌هایی که به دنبال بازارهایی جدید و خاص می‌گردند انتخابی درست می‌باشد. سوئد از جمله کشورهایی است که برای رفاه مردم این کشور مالیات‌های بالایی برای شرکت‌های ثبت شده در این کشور اعمال می‌کند بنابراین قبل از هرگونه اقدام برای ثبت شرکت در سوئد لازم است که از قبل برنامه ریزی‌های مالیاتی آن انجام شود.

 

شرکت انحصاری
شما مسئول شرکت خودتان هستید.یعنی از نظر مالکیت،اداره شرکت و مشتری یابی این شما هستید که مسئول همه چیز از جمله بدهی‌های شرکت هستید و تنها بخش سرمایه گذاری شرکت ست که می‌تواند از حساب  شخصی شما مستقل و جدا باشد.از نظر مالیاتی، شما در یک شرکت انحصاری موظف به پرداخت مالیات برای هر سودی در شرکت هستید.همچنین ۲۵٪ سهم بیمه اجتماعی شرکت شماست که از محل درآمدهای شرکت کسر می‌شود.انتخاب نام برای شرکت و ثبت آن در اداره ثبت شرکتهای سوئد اجباری نیست ولی به شرکت شما کمک زیادی می‌کند تا بعنوان یک شرکت انحصاری در کشور شناخته شوید.

شرکت تعاونی
همانطور که از نامش پیداست، این شرکت می‌تواند چندین مالک و ذینفع داشته باشد که با هم در مالکیت، مدیریت و اداره شرکت به توافق مشترک رسیده اند.مالیات بر سود شامل فعالیت اینگونه شرکتها نمی‌شود ولی در عوض هر کدام از سهامداران شرکت بر حسب میزان سهم خود باید مالیات بدهند.ثبت کردن نام شرکتهای تعاونی در اداره ثبت شرکتهای سوئد امری اجباری ست.

شرکت تعاونی با مسئولیت محدود
ماهیت این شرکت مشابه یک شرکت تعاونی ست با این تفاوت که در شرکت  تعاونی با مسئولیت محدود، حداقل یک عضو هیئت مدیره شرکت بعنوان مسئول تمامی‌بدهی‌های احتمالی شرکت مشخص و منصوب می‌شود.

شرکت با مسئولیت محدود
برای ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود، شما نیاز دارید تا مبلغی معادل ۵۰ هزارکرون سوئد (۷۸۰۰دلار) را بعنوان سرمایه اولیه شرکت نشان دهید.این بدان معناست که در صورت ورشکستگی شرکت، شما در خطر از دست دادن این مبلغ هستید.البته در بیشتر موارد افرادی که شرکت را مشترکا تاسیس می‌کنند جزو اعضای هیئت مدیره شرکت هم هستند و در نتیجه از انگیزه بیشتری برای به موفقیت رساندن کسب و کار خود برخوردار هستند.میزان مالیات بر سود شرکتهای با مسئولیت محدود در یکسال معادل ۲۶.۳ درصد از میزان کل سود شرکت است. ثبت کردن نام شرکتهای با مسئولیت محدود در اداره ثبت شرکتهای سوئد امری اجباری ست.بیشتر شرکتهای تاسیس شونده از نوع شرکتهای با مسئولیت محدود هستند که برای اینکه خیلی زود آنها را تشخیص دهید کافیست بدانید که هر شرکتی که نام تجاری اش به حروف AB ختم می‌شود (مخفف Aktieblog) از این نوع شرکت است.البته شرکتهای با مسئولیت محدود خودشان به دو نوع هستند: دولتی و خصوصی.طبیعی است که برای شما، نوع شرکت انتخابی شرکت خصوصی با مسئولیت محدود خواهد بود یعنی Private Limited Company.

موسسه اقتصادی
یک موسسه اقتصادی حداقل به سه فرد برای تشکیل شدن نیاز دارد که هر فرد حق رای در جلسه مجمع عمومی‌شرکت را دارد.تفاوتی که یک موسسه اقتصادی با یک شرکت با مسئولیت محدود دارد این است که نیازی به ثبت در اداره ثبت شرکتهای سوئد و به ثبت رساندن نام شرکت برای دلایل کپی رایت را ندارد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در سوئد
ابتدا باید مشخص کنید که چه می‌خواهید بفروشید و یا چه خدماتی می‌خواهید ارائه کنید.سپس باید بدانید که مشتریان بالقوه شما چه گروهی هستند و بازار هدفتان را دقیقا شناسایی کنید.قدم بعدی مشخص نمودن نقاط قوت و ضعف شما در مقایسه با رقبای موجود شما در بازار است. پس از اینکه این فاکتورهای کلیدی را مشخص نمودید، نوبت آن است که یک نقشه کسب و کار یا یک Business plan مناسب تهیه کنید. این نقشه کسب و کار باید خیلی ساده و قابل فهم و در عین حال جدی و جذاب باشد. جزئیات این نقشه بسته به ماهیت کسب و کار شما می‌تواند متنوع باشد ولی بطور کلی باید اطلاعاتی درباره فاکتورهای زیر را در بر بگیرد:

 مالکیت شرکت
 تجربیات و مهارت‌های اعضای شرکت
 خط مشی شرکت
 محصولات یا نوع خدمات شرکت
 بازار هدف و مشتریان شرکت
 رقبای موجود در بازار
 استراتژی یا راهکارهای شرکت
 تولیدکنندگان یا شرکتهای حمایت کننده از شرکت
 فهرست منابع یا نیازهای اولیه تولید یا ارائه خدمات
 میزان سرمایه اولیه شرکت،میزان گردش پول و پیش بینی‌های سود شرکت
 برنامه زمانی و نقشه‌های اجرایی

اجازه اقامت مربوط به چه کسانی می‌شود؟
این نوع اجازه اقامت فقط مربوط به ازدواج نیست و شامل والدین، فرزندان، همسر، سامبو، و یا همسر آینده می‌شود.

قوانین مربوط به شخص مقیم سوئد
شخص مقیم سوئد موظف به پر کردن پرسشنامه ای مربوط به شخص درخواست کننده خواهد بود. در صورتی که شخص درخواست کننده از یکی از سفارتخانه‌های سوئد درخواست خود را ارسال کند احتیاج به نامه ای از اداره مالیات (پرشون بویس) خواهد بود.

قانون لزوم حداقل درآمد
این قانون به تازگی به تصویب درآمده و بر اساس آن شخص مقیم سوئد در برخی شرایط ملزم به داشتن حداقل درآمد و مسکن برای همسر خود است.این قانون شامل گروههای زیر نمیشود:

تبعه‌های سوئد و کشورهای اتحادیه اروپا.
کسانی که دارای اقامت دائم سوئد هستند و بیش از چهار سال در سوئد ساکن بوده اند.
به عنوان پناهنده وارد سوئد شده اند.
در صورتی که شما برای فرزند خود درخواست می‌کنید.
در صورتی که شرایط شما شامل این قانون می‌شود می‌بایست موارد زیر را نشان دهید:

داشتن حقوق(منبع درآمد) ثابت
داشتن مسکن با بزرگی مناسب
مسکن مناسب برای دو نفر شامل یک خانه با حداقل ۲ اتاق و آشپزخانه است. برای یک یا دو فرزند احتیاج به یک اتاق خواب مخصوص فرزندان خواهد بود.

شما باید درخواست اجازه اقامت کاری را از کشور خودتان به نزدیک ترین سفارت سوئد ارایه دهید. این پروسه می‌تواند به صورت online طی شود. دانشجویانی که یک دوره تحقیقاتی کامل در سوئد تحصیل داشته اند و در حین یا اواخر تحصیلشان کار پیدا می‌کنند، می‌توانند از درون خاک سوئد درخواست اقامت کاری کنند. این موضوع برای کار پاره وقت یا تمام وقت، فرقی نمی‌کند. اما این کار شرایطی دارد؛ به این صورت که درآمد ماهیانه معادل ۱۳۰۰۰ کرون قبل از کسر مالیات داشته باشد و فرد بتواند خود را تامین مالی نماید. ضمنا این شغل باید به مدت حداقل ۱۰ روز به صورت آگهی عمومی‌اعلام شده باشد و شرایط قرارداد کاری با شما دقیقا مطابق با یک شهروند سوئدی باشد.

اجازه کاری که به شما داده می‌شود برای یک حرفه و فقط یک کارفرما است. بدین معنا که شما باید با یک قرارداد کاری مبلغ فوق الذکر را بدست بیاورید. اما محدودیتی برای داشتن چند شغل هم وجود ندارد. یعنی می‌توانید با یک اجازه کار در چند جا کار کنید که البته در این حالت درآمد شما باید بیش از ۱۳۰۰۰کرون باشد. بعد از دو سال شما می‌توانید با اجازه کار خود در چند جا و البته یک حرفه مشغول به کار شوید و در این حالت جمع درآمد شما باید حداقل ۱۳۰۰۰ کرون باشد.

اگر شما بخواهید تغییر شغل/کارفرما دهید باید دوباره درخواست اجازه کار بخواهید. پس از دو سال اول فقط جهت تغییر شغل (و نه کارفرما) باید این درخواست داده شود. اگر شغلتان را از دست بدهید با توجه به شرایط فوق تا ۳ ماه اجازه دارید به دنبال شغل و یا کارفرمای جدید باشید. در صورتی که شغلی پیدا نکنید اجازه اقامت باطل می‌شود.

شما در صورتی که اجازه کار و اقامت داشته باشید می‌توانید خانواده تان (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) را به همراه داشته باشید. در صورتی که اجازه کار و اقامت شما بیش از ۶ ماه باشد اجازه کار برای همسر شما نیز صادر می‌شود.

اجازه کار و اقامتی که به شما داده می‌شود موقتی است. اگر قرارداد کاری کمتر از ۲ سال باشد، اجازه کار و اقامت برای همان زمان است. اگر بیش از ۲ سال باشد، اجازه اولیه برای ۲۴ ماه صادر شده و پس از دو سال باید تمدید گردد. دقت داشته باشید که در بهترین شرایط، اگر متقاضی ۴ سال در این کشور بماند، اجازه اقامت موقت به اجازه اقامت دایمی‌تبدیل می‌شود و پس از ۵ سال اقامت دایم در این کشور می‌توان درخواست شهروندی داد. برای ارائه درخواست اقامت دایم یا شهروندی در سوئد شما باید دارای شرایط زیر باشید:

 احراز هویت
شما باید مدارک کافی در رابطه با هویت، تاریخ و محل تولد و کشور مادریتان ارئه نمایید. این عمل با ارائه پاسپورت عملی می‌باشد.

 رسیدن به سن قانونی(۱۸ سال تمام)
فرد درخواست دهنده باید ۱۸ سال تمام داشته باشد. برای فرزندان زیر ۱۸ سال والدین آنها باید درخواست ارائه کنند.

 دارا بودن اجازه اقامت دایم در سوئد
شما زمانی می‌توانید درخواست شهروندی بدهید که دارای اجازه اقامت قانونی و دائمی‌در سوئد باشید. اجازه اقامت دانشجویان دایمی‌نیست و در این دسته قرار نمی‌گیرد.

 زندگی در سوئد برای مدت مشخص
جهت دریافت شهروندی سوئد شما باید مدت زمان معینی را به صورت قانونی در سوئد اقامت کرده باشید. این مدت زمان بسته به شرایط شما می‌تواند متفاوت باشد. برای شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا این مدت ۵ سال هست که مدت زمان تحصیل یا اقامت توریستی در زمره این مدت قرار نمی‌گیرد. این ۵ سال باید به طور دایم باشد. اما شما حق مسافرت به خارج از سوئد را دارا هستید و به طور موقت میتوانید در سایر کشورها باشید.

 دارای حسن سابقه زندگی در سوئد باشید
شما در زمان اقامت دایم در سوئد باید شهروندی قانونمند باشید. در واقع هیچ سو پیشینه ای در مدت اقامت در سوئد نداشته باشید. در غیر این صورت یا درخواست شما رد می‌شود و یا مدت بیشتری باید در انتظار بمانید.

اقامت در سوئد از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری باید مبلغی در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان در کشور سوئد سرمایه گذاری کرد و با پرداخت مالیات بعد از دو سال، و برای سال سوم در صورت موفقیت شرکت، به صاحب شرکت و اعضای خانواده وی اقامت سوئد داده می‌شود، و بعد از ۴ سال در صورت موفقیت شرکت به صاحب و اعضای خانواده وی پاسپورت سوئدی اعطا خواهد شد.

کشور سوئد قوانین و مقررات ویژه‌ای را برای کمک به کسانی که مایل به سرمایه‌گذاری در سوئد هستند، وضع نموده است. این قوانین شامل کمک از جانب دستگاه‌های دولتی و نیز اجازه اقامت در سوئد می‌شود.

در سوئد انواع مختلفی از شرکتها وجود دارد که عبارتند از شرکت سهامی‌خاص، شرکت سهامی‌عام، شرکت با مسوولیت محدود و غیره. هرکدام از انواع فوق مربوط به نیاز‌های خاص و شرایط خاصی است. ثبت شرکت در سوئد نیازی به تابعیت سوئد و یا سرمایه گذاری هنگفتی ندارد.

در صورتی که ایده‌ای برای ثبت شرکت دارید می‌توان با جذب سرمایه‌گذاران سوئدی در زمینه‌های مختلف اقدام به ثبت شرکت در سوئد نمایید. این کار نیاز به ثبت حقوقی ایده،‌ برگزاری جلسات متعدد با سرمایه‌گذاران سوئدی، تعریف و توجیه ایده در زمینه‌های مختلف و کسب مجوزهای مورد نیاز می‌باشد.

ثبت شرکت در سوئد با بسیاری از کشورها تفاوت دارد. برای ثبت شرکت در سوئد باید شرکت به مرحله سودهی رسیده باشد. لذا به هیچ وجه نمی‌توان با یک شرکت صوری مثل خیلی از کشورهای دیگر برای اقامت این کشور اقدام کرد. مهاجرت از این راه دو سال اول بصورت آزمایشی است. بدین معنا که متقاضی دو سال بصورت موقت اجازه زندگی در سوئد دارید و در این مدت فرصت دارد تا وجود شرکت در این کشور را بصورت سود رسان و مفید ثابت کند. پس از آن شخص می‌تواندبرای اعضای خانواده خود تقاضای اقامت دائم کند. دانستن زبان سوئدی یا انگلیسی برای این نوع مهاجرت الزامی‌است.

در این مورد حداقل صدهزار کرون فقط برای راه اندازی شرکت لازم می‌باشد. و پیش بینی می‌شود حداقل صد و بیست هزار کرون برای زندگی در سال اول اقامت نیاز باشد.

بسیاری از شرکت‌های کوچک و سودده سوئدی به دلیل کهولت سنی صاحب شرکت توانایی ادامه کار را ندارند و به دنبال یافتن سرمایه‌گذار و یا صاحبی جدید می‌گردند. در صورتی که شما از تخصص مورد نیاز در رشته‌ای برخوردار هستید، راه برای سرمایه‌گذاری و آغاز کسب و کار در سوئد باز است.

انواع ویزای سوئد و راه‌های مهاجرت به سوئد
تحصیل در سوئد
دانشگاه‌های سوئد همواره یکی از پرطرفدارترین مراکز تحصیل در میان دانشجویان بین المللی بوده است. سطح علمی‌و کیفیت بالا بسیاری را از سراسر دنیا برای تحصیل به این کشور می‌کشاند.

دیدار از خویشاوندان و دوستان
علاوه بر بستگان درجه یک، حتی دوستان قدیمی‌و اقوام دور هم می‌توانند شانس دریافت این ویزا را داشته باشند . تصمیم گیری در خصوص درخواست ویزا توسط سفارت انجام می‌شود و داشتن شغل مناسب ، حساب بانکی ، اسناد مالکیت و مسافرت قبلی به سوئد یا کشورهای دیگر اروپایی می‌تواند تاثیرگذار باشد. در واقع اثبات این که شما در ایران دلایل بسیاری برای بازگشت دارید در تایید ویزای شما اثر مثبت خواهد داشت.

ویزای اقامتی در سوئد (از طریق همسر یا والدین)
اشخاصی که همسرشان اقامت یا تابعیت سوئد را داشته باشد و همچنین فرزندان زیر ۱۸ سال در صورتی که یکی از والدین آنها در سوئد باشد می‌توانند در خواست اقامت نمایند.

ویزای کار در کشور سوئد
ویزای کار به متقاضیان کار در کشورسوئد با شرایط خاص تعلق خواهد گرفت.با توجه به وضعیتی که در اتحادیه اروپا وجود دارد ، این گونه کشور‌ها همانند کشور سوئد ، شغل‌هایی را که احتیاج به نیروی کار برای آنها دارند ، مدت ۳ ماه در سوئد آگهی می‌کنند و بعد از آن نیز سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی می‌کنند و اگر نیروی مورد نیاز خود را برای آن کار نیافتند ، نیروی مهاجر خارجی را می‌پذیرند.

سفر تجاری و شرکت در کنفرانس
برای گرفتن این نوع ویزا مهم ترین موضوع داشتن دعوتنامه ای از شرکت سوئدی است که نام شخص دعوت شونده و زمان اقامت و تعداد روزهای لازم در سوئد را مشخص نماید. هم چنین معرفی نامه به زبان انگلیسی از شرکت ایرانی که شامل اسم و مشخصات شخص دعوت شونده شاغل در آن شرکت و سمت شغلی و علت دیدار از شرکت سوئدی در آن ذکر شده باشد.

یکی از راه‌های مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل در سوئد می‌باشد که می‌تواند منجر به اخذ اقامت سوئد نیز شود. کشور سوئد دارای بهترین دانشگاه‌ها در سطح اروپا می‌باشد. شما می‌توانید برای زندگی در اروپا با تحصیل در سوئد شروع کنید و از طریق ورود به یکی از دانشگاه‌های کشور سوئد اقدام نمایید.

سوئد کشوری می‌باشد که تحصیل در آن تا سال ۲۰۱۱ به صورت رایگان بود اما از سال ۲۰۱۱ به بعد تحصیل در آن به صورت رایگان نمی‌باشد و تقریبا سالی ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار هزینه تحصیل آن می‌باشد، بنابراین از سال ۲۰۱۱ به بعد کشور سوئد به کشوری بسیار پر هزینه برای تحصیل تبدیل شده است .

تحصیل در سوئد مانند کشور‌های دیگر اروپایی در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر می‌باشد اما در مقطع لیسانس در دانشگاه‌های دولتی این کشور، تدریس معمولا به صورت زبان سوئدی می‌باشد. بنابراین افراد برای تحصیل در این مقطع می‌بایست به زبان سوئدی مسلط باشند. اما از مقطع لیسانس به بالا، اکثر رشته‌ها در دانشگاه‌های سوئد به صورت زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شود. بنابراین برای ورود به این مقاطع داشتن مدرک زبان انگلیسی نظیر IELTS حداقل الزامی‌می‌باشد.

هم چنین دوره‌های تحصیلی در سوئد همانند سایر کشور‌های اروپایی می‌باشد بنابراین لیسانس در کشور سوئد چهار سال و فوق لیسانس دو سال و دکترا بین چهار تا پنج سال می‌باشد .

در مقطع لیسانس پس از گذراندن ۱۸۰ واحد تحصیلی موفق به اخذ مدرک کارشناسی می‌شوید. مدرک زبان مورد نیاز در مقطع لیسانس ایلتس ۶ می‌باشد و مدت تحصیل در این مقطع ۳ سال به طول می‌انجامد. هزینه دانشگاه‌های سوئد حدو ۸۰ هزار تا ۱۶۰هزار کرون در هر سال می‌باشد که  این هزینه بستگی به رشته و دانشگاه انتخابی دارد. دولت سوئد به دانشجویان اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته را می‌دهد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئد دوسال (۱۶۰ واحد تحصیلی)می‌باشد در بعضی از رشته‌ها یک سال (۶۰واحد تحصیلی) می‌باشد. مدرک زبان مورد نیاز در مقطع کارشناسی ارشد ایلتس ۶٫۵ می‌باشد و تحصیلات به زبان انگلیسی می‌باشد. دولت سوئد به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد اجازه ۲۰ساعت کار در هفته را صادر می‌کند. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری می‌توانند با داشتن شرایط ذیل اقدام نمایند:

 معدل Grade A
 مقاله ISI
 IELTS 7
در برخی رشته‌ها مانند رشته‌های مالی،علوم اقتصادی،رشته‌های حوزه مدیریت گذراندن   GRE و یا GMAT الزامی‌است.

کسانی که قصد ادامه تحصیل در سوئد در مقطع دکتری را دارند،  باید پروپوزال کاملی ارائه دهند که شامل : طرح، هزینه و مدت زمان آن می‌باشد. شروع مقطع دکتری در کشور سوئد زمان مشخصی ندارد این بستگی به استاد راهنما دارد.

لازم به ذکر است که امکان تعلق گرفتن بورس در دوره دکترا برای متقاضیانی که شرایط آن را دارا می‌باشند وجود دارد و شرایط آن بدین گونه است که استاد راهنما در دانشگاه مورد نظر می‌بایست شرایط شما را تایید کند و معیارهایی را مد نظر خواهد داشت همانند دانشگاهی که در آن فوق لیسانس را گذرانده اید ، معدل فوق لیسانس ، مدرک زبان و…و با توجه به درجه مدارک مورد نیاز می‌توانید برای اخذ بورس تحصیلی اقدام نمایید.

در کشور سوئد این امکان وجود دارد که فردی که برای تحصیل اقدام می‌نماید و ویزا  اخذ می‌کند ، می‌تواند برای همراهان خود نیز، برای اخذ ویزا اقدام نماید و در این مورد هیچ مانع قانونی وجود نخواهد داشت . اما در کشور سوئد اخذ ویزای همراه صد در صد نخواهد بود.در ضمن مفهوم همراه از نظر حقوقی شامل همسر و فرزندان می‌باشد.

در خصوص تحصیل در سوئد و مسائل مرتبط با آن معمولا نیاز به اطلاعی وسیع می‌باشد، از جمله این که کدام شهرها جهت امکانات مناسب تر هستند یا هزینه کدام دانشگاه‌ها مناسب تر است. چنان چه مایلید در باب مهاجرت تحصیلی به سوئد اطلاعاتی کسب کنید، لطفا با ما مشورت کنید.

در ضمن از جمله مواردی که باید در باب مهاجرت تحصیلی در نظر داشته باشید ، ذکر این نکته است که برای فراگیری زبان سوئدی در کشور سوئد این امکان وجود دارد که برای کالج‌های زبان سوئدی اقدام نمایید و زبان سوئدی را در کشور سوئد فرا گیرید اما لازم به ذکر است که ویزای کالج زبان کشور سوئد صد در صد نخواهد بود و بهتر است متقاضی علاوه بر پذیرش کالج زبان ، پذیرش دانشگاه را نیز داشته باشد و همزمان با هم برای ویزا اقدام نماید.

همزمان با تحصیل در سوئد، افراد اجازه کارقانونی به صورت نیمه وقت را نیز خواهند داشت و این حق کار برای مثال در مقطع لیسانس ۱۰ ساعت در هفته ، در مقطع فوق لیسانس ۲۰ ساعت در هفته می‌باشد. برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و یا تبدیل هر نوع ویزایی ، اگر افراد در کشور سوئد باشند ، برای انجام این کار حتما باید به کشور خود بازگردند.

البته بدیهی است که پیدا کردن کار در سوئد بسیار آسان تر از خارج از سوئد می‌باشد لذا به دانشجویان توصیه می‌گردد پس از تحصیل قبل از مراجعت شغل مناسب خویش را جست و جو و عقد قرارداد کار کنند و پس از مراجعت تنها جهت ویزای کار اقدام مقتضی را به عمل رسانند.

هزینه زندگی در سوئد
با توجه به این که تحصیل در سوئد از سال ۲۰۱۱ به بعد از حالت رایگان خارج شده است ، تحصیل در سوئد سالی ۱۰ تا ۱۲ هزاردلار هزینه  دربردارد است و هم چنین هزینه‌های زندگی شامل مسکن، خوابگاه ، خوراک و…. سالی ۸ تا ۱۰ هزار دلار می‌باشد.

ولی با توجه به اینکه کشور سوئد در دسته کشور‌هایی می‌باشد که ازرفاه اجتمایی بالایی برخوردار است ، سالانه افراد بسیاری خواهان مهاجرت به کشور سوئد می‌باشند. اما افرادی که به همراه تحصیل و یا مستقل از آن موفق به یافتن کار در این کشور می‌شوند با استفاده از حقوق و مزایای آن کار می‌توانند حدود نصف یا یک سوم هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهند.

در خصوص ویزای کار یا سرمایه گذاری، لازم به ذکر است که کلا هزینه زندگی یک نفر در سوئد حدود مبلغ فوق الذکر است اما هزینه زندگی یک خانواده سه یا چهار نفره حداقل مبلغ ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ دلار می‌باشد.

گفتنی است کشور سوئد از لحاظ رفاه اجتماعی جزء بهترین کشورهای اروپایی است که حتی به کسانی که اقامت دائم در این کشور دارند حقوق بازنشستگی و شرایط مناسب جهت ادامه ی زندگی در سوئد را ارائه می‌کند.

سوئد از جمله کشورهایی است که رسما در این ۲۰ قرن صلح را پیشه خود دانسته و محیط امن و آرامی را تجربه کرده است که حاصل آن امنیت و آرامش امروزه این کشور است. این کشور با یک اقتصاد پایدار که به شدت سرمایه گذاری خارجی را پذیراست انتخابی طبیعی است برای شرکت هایی که به دنبال بازارهایی جدید و خاص میگردند. سوئد از جمله کشورهایی است که برای رفاه مردم این کشور مالیات های بالایی برای شرکت های ثبت شده در این کشور اعمال میکند بنابراین قبل از هرگونه اقدام برای ثبت شرکت در سوئد لازم است که از قبل برنامه ریزی های مالیاتی آن انجام شود، شما میتوانید برای اطلاع از چگونگی برنامه ریزی های مالیاتی با ما تماس بگیرید تا با مشاوره رایگان از نرخ بهره و مالیات این کشور با اطلاع شوید و تصمیم گیری کنید.

انواع اصلی شرکت ها در سوئد کدامند؟

پنج شکل از محبوبترین شرکت های ثبتی در سوئد به شرح زیر هستند:

–          شرکت خصوصی محدود

–          شرکت عمومی محدود

–          شاخه ای از یک شرکت خارجی

–          شرکت مشارکتی

–          معامله گر تنها

 

خصوصیات اصلی یک شرکت خصوصی محدود در سوئد کدام است؟

–          میتواند تنها از یک نفر تشکیل شده باشد، یک مدیر (یک معاون نیز لازم است)

–          حداقل سرمایه اولیه ۵۰۰۰۰ کرون سوئد (در حدود ۵۳۰۰ یورو)

–          مسئولیت ها محدود به نفر اصلی شرکت است.

 

خصوصیات اصلی یک شرکت عمومی محدود کدام است؟

–          فرمت استاندارد برای شرکت های بزرگتر

–          حداقل سرمایه ۵۰۰۰۰۰ کرون سوئد (در حدود ۵۳۰۰۰ یورو)

–          هیئت مدیره حداقل ۳ نفر باید باشد.

–          مدیر عامل و حداقل ۵۰% از سهامداران باید از اتحادیه اروپا باشند.

 

الزامات گزارش دهی سالیانه برای شرکت ها به چه صورت است؟

صرف نظر از اندازه شرکت و اینکه شرکت دولتی و یا خصوصی است، شرکت ها ملزم به ارائه گزارش سالیانه مالی به دولت هستند، که تمامی این گزارش ها حسابرسی میشوند.

 

ویژگی های اصلی یک شعبه از یک شرکت خارجی چیست؟

شرکت هایی که مقر اصلی آنها خارج از سوئد بنا شده و خواهان تاسیس یک شرکت در سوئد هستند میتوانند به جای آن نسبت به افتتاح دفتری از شرکت خود در سوئد اقدام کنند، شعبه ای که در سوئد افتتاح میشود باید مدیر عاملی داشته باشد که مقیم اتحادیه اروپا باشد. همچنین شعبه های شرکت های دیگر در سوئد باید مالیاتی مشابه با شرکت های خصوصی بپردازند، تمامی شعبه ها ملزم هستند که فایل حسابرسی سالیانه خود را به دولت سوئد ارائه دهند.


ویژگی های اصلی یک شرکت مشارکتی چیست؟

دو نوع شرکت مشارکتی تحت قوانین سوئد میتوانند فعالیت کنند، که شامل مشارکت عمومی و خصوصی است، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید در هر زمان با ما تماس بگیرید تا به صورت کامل در روند امور شرکت های مشارکتی قرار بگیرید.


استخدام برای شرکت در سوئد چگونه انجام میشود؟

سوئد پس از ایالات متحده امریکا و کانادا دارای بیشترین نیروی تحصیل کرده در جهان است، این عاملی است که بسیاری از شرکت ها را تشویق به سرمایه گذاری در سوئد میکند، نرخ بیکاری در سالهای اخیر افزایش یافته و میتوانید به راحتی فرد مورد نظر خود را بیابید، آژانس های استخدام در سوئد فراوانند و شما میتوانید با ارائه مشخصات خود به از خدمات استخدام ما بهره ببرید.


آیا مشوق های مالی برای افرادی که تصمیم دارند در سوئد ثبت شرکت کنند موجود است؟

هیچ مشوقی برای افراد خارجی که خواهان سرمایه گذاری در سوئد هستند وجود ندارد، با این حال وام های کم بهره ای برای شرکت هایی که در مناطق آزاد سوئد ثبت میشوند موجود است،معافیت های مالیاتی خاص برای شرکت های خارجی که نیاز به استخدام پرسنل متخصص از خارج از کشور، از جمله کارشناسان فنی ، پژوهشگران و مدیران ارشد دارند وجود دارد.


در مورد حساب های بانکی چطور؟

بانک ها در سوئد بسیار پیشرفته اند و باز کردن حساب در سوئد بدون حضور فیزیکی میتواند بسیار دشوار باشد، با این حال همواره گروه کارشناسان و مشاوران اقامت اروپادر کنار شماست تا حساب شما را در بهترین بانک ها سوئد به نام شما باز کند.

گروه کارشناسان و مشاوران اقامت اروپاهمراه شما در تمامی مراحل ثبت شرکت در سوئد است، برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت سفارش با ما تماس بگیرید، همچنین با پرنمودن فرم مشاوره زیر این امکان را به ما میدهید تا در اسرع وقت نسبت به نیاز شما با شما تماس بگیریم

در سوئد اشخاص و شرکت‌های خارجی می‌توانند آزادانه املاک مسکونی، اداری و تجاری را خرید و فروش نمایند. در سوئد فرایند انتقال مالکیت املاک و مستغلات سریع و آسان می‌باشد.

فرایند خرید ملک در سوئد به شرح زیر می‌باشد.

 

پس از انتخاب ملک در مرحله اول ارزش گذاری ملک صورت خواهد گرفت. سپس قرارداد اولیه یا همان پیش قرارداد دارای جزئیات معامله مانند ارزش ملک، شرایط و روش پرداخت، شرایط معامله و میزان سپرده اولیه آماده می‌گردد. سپرده اولیه ۱۰ % از ارزش ملک می‌باشد که در حساب بانکی محضر نگه داری خواهد شد.

 

در مرحله دوم یکی از محضر‌های سوئد مسعولیت دریافت تاییدیه‌های ثبت اراضی و املاک، وضعیت بانکی و استعلام‌ها از ثبت برای اموال غیر منقول را خواهد داشت و همزمان خریدار مالیات املاک و مستغلات را پرداخت خواهد نمود.

در مرحله سوم قرارداد اصلی خرید و مدارک مرتبط را در محضر امضا خواهید نمود. خریدار با رعایت قوانین خاص قادر به امضائ قرارداد اصلی خرید در کشور خود یا امضائ غیابی توسط نمایند خود در سوئد را دارد. ثبت قرارداد در اداره ثبت ضروری نمی‌باشد، البته برای حفظ منافع طرفین معامله به شدت توصیه می‌گردد. برای انجام و تکمیل مراحل ذکر شده معمولا بین ۱۰ تا ۱۴ روز زمان نیاز می‌باشد.

 

با خرید ملک در سوئد مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا  از مزایای زیادی از جمله، سرمایه گذاری ارزی دارای ارزش افزوده، حضور در اتحادیه اروپا، استفاده از آب و هوای بسیار عالی، مالکیت ۱۰۰ % ملک به نام شما، برخورداری از رشد اقتصادی پایدار، زندگی در محیط امن دنیا و دارای ثبات اقتصادی و سیاسی و داشتن امکان تجارت آزادانه با تمام جهان برخوردار خواهید بود.

نکته مهمی‌که میتواند دغدغه خریداران غیر بومی‌در سوئد باشد نحوه مالکیت املاک اعم از زمین، ویلا، آپارتمان و املاک تجاری و اداری است. طبق قوانین کشور سوئد تمامی‌افراد خارجی مالکیت ۱۰۰ % نسبت به تمامی‌املاک و مستغلات در سوئد خواهند داشت و این مالکیت قطعی است که به لحاظ حقوقی و همچنین اطمینان در سرمایه گذاری مهمترین موضوع برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می‌گردد.

انواع گوناگون مسکن
در سوئد چند مدل خانه وجود دارد از جمله می‌توان به آپارتمان، خانه ویلای، خانه ردیفی‌ Radhus و خانه زنجیره‌ای اشاره نمود که می‌توان این خانه‌ها را خرید یا اجاره کرد.کمبود مسکن در شهر‌های بزرگ باعث می‌‌شود که بسیاری مسکن دست دوم اجاره کنند و یا اتاقی‌ در مسکن یک خانوار اجاره کنند تا هنگامی‌که بتوانند خودشان یک مسکن دست اول تهیه کنند.

مسکن اجاره‌ ای: در مسکن اجاره‌‌ای معمولا یک اجاره نامه مابین دونفر نوشته می‌‌شود که معمولا در اجاره‌ نامه مالک مسولیت تعمیر خانه، رنگ آمیزی، و نصب کاغذ دیواری را بر عهده دارد.انجمن مستأجران سازمانی است که از مستجرانی که عضو آن انجمن هستند حمایت می‌‌کند، عضویت در این انجمن داوطلبانه می‌‌باشد و برای عضویت باید حق عضویت پرداخت شود.

مسکن سرقفلی bostadsrätt: یک مسکن سرقفلی می‌‌تواند یک آپارتمان،یک خانهٔ ردیفی‌ یا یک خانهٔ زنجیره‌ای باشد.کسی‌ که یک مسکن سرقفلی می‌‌خرد حق استفاده از آن مسکن و یک سهم از آن انجمن مسکن را می‌‌خرد.ساکنان به طور مشترک مالک آن ساختمان هستند شما هر ماه یک هزینه به آن انجمن می‌پردازید و آن پول‌ها صرف هزینه‌های جاری،تعمیر و نگهداری مسکن‌ها و محوطه‌های مشترک می‌‌شوند.

مسکن با حق مالکیت: اغلب خانه‌های ویلایی، زنجیری و ردیفی‌ با حق مالکیت خریداری می‌‌شوند. کسی که یک خانه با حق مالکیت خریداری می‌کند، به تنهائی مالک مسکن خود است.

محوطه‌های مشترک: در بسیاری از مناطق مسکونی، ساکنان مشترکا مسئولیت مراقبت و نگهداری محوطه‌های مشترک را بر عهده دارند. برای نمونه همه بایستی پس از استفاده از رختشویخانه و دیگر محوطه‌های مشترک، آنجا را نظافت کنند. در مناطق مسکونی اتاق آشغال یا ایستگاه آشغال وجود دارد و ساکنان بایستی آشغال‌های خود را تفکیک کنند. سپس آن آشغالها بازیابی شده و در تولید کالاهای جدید از آنها بهره برداری می‌شود. به این ترتیب جامعه می‌تواند در امکانات طبیعی صرفه جوئی کند. ایستگاه‌های آشغال برای آشغالهای با حجم بزرگتر است، برای نمونه مبل و تلویزیون.

اجاره کردن مسکن دست دوم: اگر شما مسکن خود را از کسی که قرارداد اجاره را با مالک بسته است تهیه کنید، این اجاره دست دوم نامیده می‌شود. در هنگام اجاره دست دوم بایستی آنکه مسکن را اجاره می‌دهد قرارداد اجاره دست دوم ببندد. بهتر است در قرارداد قید شود که میزان اجاره، مدت اعتبار اجاره و همچنین زمان لازم برای فسخ اجاره نامه قید شود. هم کسی که مسکن را اجاره می‌دهد و هم کسی که مسکن را اجاره می‌گیرد بایستی نسخه ای از اجاره نامه را نزد خود داشته باشند. برگه قرارداد دست دوم را می‌توان از کتابفروشیها و یا از راه اینترنت تهیه کرد.کسی که مسکن را اجاره میدهد بایستی از مالک آن مسکن مجوز اجاره دادن دست دوم مسکن را داشته باشد. کسی که مسکن دست دوم را با مجوز مالک به مدت بیش از دو سال اجاره میگیرد، ممکن است از حق اجاره مستقیم آن مسکن برخوردار شود، البته اگر توافق دیگری صورت نگرفته باشد. این بدان معناست که کسی که آن مسکن دست دوم را اجاره کرده است ممکن است بتواند پس از دو سال مسکن مزبور را مستقیما اجاره کند. اگر مستأجر معتقد باشد که وی از حق اجاره مستقیم برخوردار است، اما با مالک مزبور به توافق نمی‌رسد، میتواند به کمیته اجاره Hyresnämnden مراجعه کند.

زندگی در اتاقی در مسکن یک خانوار inneboende: این بدان معناست که شما اتاقی در آپارتمان یک خانوار اجاره می‌کنید. کسی که یک اتاق یا یک بخش از یک آپارتمان را اجاره میکند، بایستی یک قرارداد برای چنین اجاره ای ببندد. چنین قرارداد اجارهای ممکن است قرارداد اتاق مبلمان شده هم نام داشته باشد. یک قراداد باعث اطمینان خاطر مالک و مستأجر است. بهتر است میزان اجاره در قرارداد قید شود و ذکر شود که زمان فسخ قرارداد چه مدت است. هم کسی که مسکن را اجاره میدهد و هم کسی که مسکن را اجاره می‌گیرد بایستی نسخه ای از اجاره نامه را نزد خود داشته باشند.

مسکن دانشجوئی: مسکن دانشجوئی در اغلب شهرهائی که مدرسه عالی و دانشگاه هست وجود دارد. یک شرط دریافت مسکن دانشجوئی آنست که شما در مدرسه عالی و دانشگاه درس بخوانید. انجمن مسکن دانشجوئی اطلاعاتی‌ درباره مسکن دانشجوئی و راه‌های تماس با شرکتهای مسکن در اختیار دارد.

مسکن جوانان: در برخی کمون‌ها مسکن‌های موسوم به مسکن جوانان وجود دارد که غالبا برای جوانان بین ۲۵ تا ۳۰ سال است. اگر شما در یک مسکن جوانان زندگی کنید، باید هنگامی‌که به سن ۲۵ یا ۳۰ سالگی تمام برسید، از آن مسکن نقل مکان کنید.

مسکن سالمندان: در برخی کمون‌ها مسکنهای موسوم به مسکن سالمندان وجود دارد که غالبا برای افراد باالی ۶۵ سال است. در برخی موارد ممکن است مرز سنی برای سکونت در مسکن سالمندان پائینتر از این باشد. مسکن سالمندان به شکل مسکن سرقفلی یا مسکن اجاره ای وجود دارد. برای نقل مکان به مسکن سالمندان بایستی شرط سنی را داشته باشید اما می‌توانید از هنگامی‌که جوانتر هستید در صف این مسکن باشید. برای نام نویسی در صف نوبت این مسکنها بایستی با اداره مسکن تماس بگیرید.

خدمات خانگی و خانه‌های ویژه برای سالمندان: افراد سالمند که برای گذراندن زندگی روزمره دشواری داشته باشند می‌توانند از خدمات خانگی و خانه‌های ویژه برای سالمندان برخوردار شوند. خدمات خانگی به این معناست که کارکنان کمون از جمله در کار نظافت، بهداشت و خوراک در خانه به شما کمک می‌کنند. اگر شما نیاز بیشتری به خدمات بهداشتی و مراقبتی داشته باشید، می‌توانید در خانههای ویژه سالمندان، برای نمونه در خانه سالمندان به نام‌های خانه خدماتی، خانه سالمندان، خانه gruppboende, sjukhem servicehus, ålderdomshem گروهی و خانه بیماران زندگی کنید. برای درخواست خدمات خانگی و خانههای ویژه برای سالمندان، با مسؤل خدمات کمکی در کمون خود تماس بگیرید.

وام، بیمه و کمک هزینه
وام گرفتن از بانک: کسی که بخواهد یک مسکن بخرد، میتواند از بانک درخواست وام بکند. برای گرفتن وام مسکن از بانک الزم است که شما درآمد ناشی از کار داشته باشید و بتوانید بخشی از پول خرید مسکن را نیز خودتان بپردازید.

بیمه مسکن: یک بیمه مسکن از چند بیمه گوناگون تشکیل شده است. بیمه مسکن می‌تواند آسیبهای وارده به مسکن یا اشیائی را که در مسکن وجود دارد، برای نمونه در صورت بروز دزدی در خانه، آتش سوزی و آسیبهای ناشی از نشت آب را جبران کند. بیمه مسکن همچنین می‌تواند به افرادی که آسیب دیده اند یا محکوم به پرداخت غرامت شدهاند نیز غرامت بپردازد. در همه گونههای بیمه مسکن یک بیمه سفر نیز وجود دارد. این بیمه در صورت بروز حادثه ای در خارج از مرز نیز به شما غرامت میپردازد. در بسیاری از گونه‌های بیمه مسکن بیمه کمک حقوقی نیز وجود دارد. این بدان معناست که چنین بیمه ای می‌تواند هزینه‌های وکیل و دیگر هزینه‌های ناشی از دعوی مدنی در دادگاه را به شما بپردازد. منظور از دعوی مدنی آنست که دو فرد در موردی عدم توافق داشته باشند، برای نمونه در هنگام طالق. دعوی مدنی یک دعوی جزائی نیست.تهیه یک بیمه مسکن مهم است، گذشته از آنکه شما در یک مسکن دست اول یا دست دوم زندگی میکنید و یا در یک اتاق در مسکن یک خانوار زندگی می‌کنید یا آنکه مالک مسکن خود باشید. اغلب شرکتهای بیمه، بیمه مسکن به شما می‌فروشند.

کمک هزینه مسکن: خانواده‌های بچه دار و جوانانی که بین ۱۸ سال تمام و زیر ۲٩ سال سن دارند و در اداره ثبت احوال سوئد نامنویسی شده اند می‌توانند از صندوق بیمه درخواست کمک هزینه مسکن بکنند.میزان کمک هزینه مسکن بستگی دارد به میزان درآمد شما، میزان اجاره، اندازه مسکن و تعداد افرادی که در آن مسکن زندگی می‌کنند.

وام اثاث خانه Hemutrustningslån: کمیته مرکزی کمک هزینه تحصیلی CSN میتواند برای خرید اثاث خانه و وسائل مورد نیاز به شما وام بدهد. منظور از این وسائل، مبلمان، اثاث و تجهیزات آشپزخانه و دیگر اثاث مورد نیاز در منزل است.برای ارائه درخواست وام اثاث خانه بایستی شما در اداره ثبت احوال سوئد نام نویسی شده باشید و مشمول مقررات پذیرش پناهندگان در کمون خود باشید، اما ضروری نیست که شما در برنامه مقدماتی شرکت کنید تا بتوانید درخواست این وام را بنمائید.

پادشاهی سوئد

 

Konungariket Sverige
سوئد
پرچم نشان ملی
شعار ملی: Libertas (آزادی)
سرود ملی: «Du gamla, Du fria»

 

پایتخت شهر استکهلم
شرقی′۴°۱۸ شمالی′۲۱°۵۹
بزرگترین شهر استکهلم
زبان(های) رسمی سوئدی
نوع حکومت پادشاهی مشروطه
نام حاکمان
شاه
• نخست وزیر
شاه کارل گوستاو شانزدهم
فردریش رینفیلد
مساحت
مساحت ۴۴۹٬۹۶۴کیلومتر مربع (۶۳ام)
‌آب‌ها (%) ۲٫۴۱۶
جمعیت
سرشماری ۹٬۰۰۶٬۴۰۵
(۲۰۶ام)
تراکم جمعیت ۲۰‎/km۲
واحد پول کرون سوئد (SEK)
منطقه زمانی CET (ساعت جهانی+۱)
تابستانی (DST) CEST (ساعت جهانی)
دامنه اینترنتی .se
پیش‌شماره تلفنی +۴۶

سوئد (به سوئدی: Sverige به تلفظ اِسْوِریّه)، کشوری است در شمال اروپا در شبه‌جزیره اسکاندیناوی. از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنیا، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه‌است. نام این کشور در فارسی از نام آن در زبان فرانسوی (Suède) گرفته شده‌است. پایتخت این کشور شهر استکهلم است. سوئد همچنین جمعیت بسیار بزرگی از کردهای مهاجر را در خود جای داده‌است و در کنار آلمان مقصد اصلی اکثر کردهای مهاجر است.

سوئد با مساحت ۴۴۹٬۹۶۴ کیلومتر مربع، سومین کشور بزرگ اروپا از نظر مساحت می‌باشد. جمعیت سوئد بیش از ۹٫۲ میلیون نفر است که تقریبا ۷٫۹ میلیون نفر آن را سوئدی‌ها تشکیل می‌دهند. این کشور با تعداد ۲۰ نفر در هر کیلومتر مربع از تراکم جمعیت پایینی برخوردار است که بیشتر این جمعیت نیز در جنوب سوئد مستقر هستند. همچنین بیش از ۸۵٪ مردم سوئد در ناحیه شهری زندگی می‌کنند.

کشور سوئد از حکومت مشروطه برخوردار بوده و دولت به شکل پارلمانی اداره می‌گردد. پادشاه در این کشور مقامی تشریفاتی است و کشور توسط نخست وزیر اداره می‌شود.

 

 

تاریخ

  • گوستاو آدولف ششم سوئد
  • شارل چهاردهم

مردم

مردم سوئد همراه با مردمان نروژ ایسلند و دانمارک از تبار هندواروپایی بوده و تبارشان به وایکینگ‌ها می‌رسد. سوئدیها جزو شهروندانی در جهان هستند که از کیفیت بالای زندگی برخوردارند. نرخ بیکاری آن پایین است و اقتصاد آن بر پایه مشارکت مردم در سرمایه‌گذاری‌ها استوار است.

 

زبان

زبان سوئدی از خانوادهٔ زبان‌های هندواروپایی شاخهٔ ژرمنی است و با زبان‌های نروژی و دانمارکی نزدیکی دارد. این سه زبان بسیار به هم نزدیک بوده و اغلب گویشوران آن‌ها می‌توانند هر کدام به زبان خود با هم ارتباط زبانی برقرار کنند. زبان سوئدی، زبان رسمی کشور سوئد می‌باشد. در برخی نواحی شمالی کشور، به زبان فنلاندی نیز تکلم می‌گردد. تعداد ۴ زبان اقلیمی اعم از فنلاندی، تورندال، رومانی(زبان کولی‌ها) و ییدی (زبان یهیودیان) در کشور سوئد تکلم می‌گردد. شهروندان سوئدی تا حدود معینی در تعامل با دستگاه‌های دولتی از حق استفاده از این زبانها برخوردار بوده و هم چنین درخصوص مراقبت‌های کودکان و بزرگسالان از حق استفاده از زبان‌های فنلاندی و سامی نیز برخوردارمی‌باشند.

دین

بین ۴۶ تا ۸۵ درصد مردم سوئد به وجود خدا اعتقاد ندارند.

تاریخ

مختصری از تاریخ سوئد

تاریخ سوئد را می‌توان به دورانهای:

وایکینگ‌ها ۱۰۵۰ – ۸۰۰ میلادی قبل از قرون وسطی ۱۲۵۰ – ۱۰۰۰ میلادی قرون وسطی ۱۳۸۹ – ۱۲۵۰ میلادی عصر اتحاد ۱۵۲۰ – ۱۳۸۹ میلادی عصر واسا ۱۶۱۱ – ۱۵۲۰ میلادی عصر ابر قدرتها ۱۷۱۸ – ۱۶۱۱ میلادی عصر آزادی ۱۷۷۲ – ۱۷۱۸ میلادی عصر گوستاو ۱۸۰۹ – ۱۷۷۲ میلادی عصر آخرین بازسازی ۱۸۶۶ – ۱۸۰۹ میلادی عصر گسترش صنعتی ۱۹۱۸ – ۱۸۶۶ میلادی عصر دموکراسی ۱۹۳۹ – ۱۹۱۸ میلادی و جنگ جهانی دوم به بعد تقسیم نمود.
تاریخ این کشور مانند اکثر کشورهای باستانی آغازی آمیخته با افسانه‌ها و اسطوره‌ها دارد، دوره هائی که پادشاهان و حکمرانان قهرمانان افسانه‌ای بشمار می‌آمدند.

حدود دو هزار سال قبل، یخهای متراکم شبه جزیره اسکاندیناوی شروع به ذوب و بتدریج از شمال به جنوب عقب نشستند.

در آن زمان مردمی در شمال آلمان امروزی و جنوب اسکاندیناوی زندگی می‌کردند که ما از اصل و منشا آنها بی خبریم، آنان بدنبال یخ‌ها به راه افتادند و ناگهان سرزمینی یافتند پوشیده از جنگل‌های انبوه و مملو از دریاچه‌ها، برکه‌ها و آبگیرها. قدیمی‌ترین نوشته‌ها حکایت از قومی نیرومند بنام آسورها در این سرزمین می‌نماید، این قوم به دارا و فقیر تقسیم شده بودند و روسا و سرکردگان آن به ثروت خود اتکا داشتند.

اسورها از شاه یگانه‌ای به سیستم شاه – کاهنی پیروی می‌کردند و به پادشاه به چشم یک روحانی بزرگ نگاه می‌کردند و قدرتشان به ویژه به سازمان نیروی دریائی آنها بستگی داشت.

یک یورش بزرگ و سخت و ویرانگر از سوی این اقوام شمالی، اسکاندیناوی و اروپا را فرا گرفت.

شمالی‌ها که وایکینگ نامیده می‌شدند کشورهای اروپائی و شهرها را مورد تاخت و تاز خود قرار دادند، هر جا را که توانستند غارت کردند، در آنجا که توانستند به داد و ستد و تجارت پرداخته و گاه در آنجا ساکن گردیدند.

ابن قبائل شمالی که بعدها نرمن نامیده شدند تا حدود مدیترانه پیش رفتند و با کشتی‌های خود در داخل رودهای بزرگ حرکت نموده و به هر کجا که وارد گردیدند آن را ویران نموده و ساکنین آن نقاط را قتل عام نموده و اموال آنان را غارت نمودند.

این راهزنان و آدمکشان ناحیه شمال غربی فرانسه را که امروز نرماندی نامیده می‌شود متصرف شدند، همچنین جنوب ایتالیا و سیسیل را بتصرف خود درآوردند و بتدریج در این نقاط مستقر و ساکن گشتند و بصورت مالکان و اشراف بزرگ درآمدند.

کلمه وایکینگ که از ریشه ویکن به معنای خلیج گرفته شده به مردمی اطلاق میشده که در اطراف آبگیرهای اسلو زندگی مینموده‌اند، علت تجاوزها و یورش‌های وایکینگ‌ها را عده‌ای بخاطر ازدیاد جمعیت و عدم کفایت محصولات کشاورزی دانسته وگروهی معتقدند که رفاه و ثروت زیاد و ماجراجوئی‌های آن قوم علت آن بوده‌است.

حملات وایکینگ‌ها منجر به چندین بار فتح انگلستان و بخش هائی از فرانسه گردیده و تجاوزات آنان تا قسطنطنیه و حتی دریای خزر و مرزهای ایران نیز توسعه یافت.

در حدود سالهای ۱۰۰۰ میلادی سوئد سازمانی کاملاً ساده داشت، سازمانی که از مدتها قبل آن را حفظ کرده بود، کشور در وجود شاه تشخص می‌یافت، اما در عین حال پادشاه بر اساس آداب و سنن و برخی قوانین و مقررا ت سلطنت می‌نمود و موظف به رعایت آنها بود.

سرزمین سوئد از ایالت‌های گوناگونی تشکیل می‌گردید که این ایالت‌ها با هم پیوندهائی داشتند، در امور داخلی این ایالات خود مختار بودند.

در سطح کشوری مجمع همگانی بنام تینگس (Tings) وجود داشت که موارد خاصی مانند جنگ و صلح وظیفه اصلی آن بوده و تعیین انواع مالیات و میزان آن کار بعدی آن را تشکیل می‌داد، تصویب و اجرای قوانین و احکام قضائی و حقوقی نیز در وظایف تینگس قرار می‌گرفت.

پادشاه علاوه بر مقام سلطنت مقامی روحانی نیز داشت، این مقام از طرف تینگس به پادشاه تفویض می‌گردید، مقام روحانیت شاه تا زمان مسیحیت ادامه پیدا نمود ولی در قرون وسطی این نظام به هم ریخت و شاه قدرت کامل را به خود اختصاص داد.

در قرون وسطی، با ورود مسیحیت به سوئد مناقشات و درگیری‌های دامنه داری میان پیروان مسیحیت و طرفداران آئین‌های سنتی آغاز گردید، نمونه‌ای از نتیجه‌های این درگیری‌ها اخراج اینگه پادشاه وقت از مجمع تینگس توسط توده‌های خشمگین ملت بود، یکی از نزدیکان اینگه تعهد نمود که با انجام مراسم قربانی برای خدایان آنها را به سر مهر آورد و با این تعهد به جانشینی اینکه برگزیده گردید.

در اوائل قرن دوازدهم پادشاهی به نام اسورکر به سلطنت رسید، وی فردی مسیحی از فرقه گریگوریان بود، بر اساس دستورات این فرقه کلیسا قدرتی مافوق مردم و قوانین داشت، اسورکر در یک بامداد نوئل وقتی برای ادای نماز به کلیسا می‌رفت بوسیله یکی از خدمتکارانش به قتل رسید، پس از او اریک یدوارسون به سلطنت رسید وی دودمانی را بنیان گذاشت که به سلسله اریک معروف می‌باشند، سیمای تاریخی اریک با افسانه و مذهب درآمیخته، هر کار نیکی که انجام می‌گردید به او نسبت داده می‌شد، اریک در روز معراج مسیح توسط یک شاهزاده دانمارکی به قتل رسید و به لقب شهید معروف گردید.

در دوران سلطنت کنوت، پسر اریک، ارتباط ویژه‌ای میان دو کشور آلمان و سوئد برقرار گردید، این ارتباط با ورود عده‌ای از معدنچیان آلمانی که کنوت فعالیت آنها را برای صنعتی نمودن کشور لازم می‌دانست آغاز گردید، این معدنچیان پیشروان صنعتی شدن کشور سوئد گردیدند.

بعد از کنوت یکی از مشاوران او بنام بیرجر یارل به سلطنت رسید، اولین اقدام بیرجر ایجاد وحدت سراسری کشور بود، وی پادشاهی بود قانون گذار، از قوانین این پادشاه می‌توان از قوانین مربوط به خانواده، قوانین مربوط به کلیسا، قوانین ارث (بر اساس یکی از مواد این قانون دختران یک دوم پسران می‌توانستند ارث ببرند) نام برد. برجر یارل بانی شهر استکهلم می‌باشد.

سیاست

در زمان سلطنت گوستاو واسا در قرن ۱۶ اولین مجلس ملی سوئد متشکل از نمایندگانی از ۴ طبقه اشراف، روحانیون، طبقه متوسط و دهقانان گشایش یافت. طی قرون آتی، قوانین پیچیده تری برای ریکسدگ وضع گردیده و به تدریج تعداد دستگاه‌های اجرائی افزایشی یافت. قدرت مجلس ملی به طور عمده‌ای تغییر یافته و از زمانی به زمان دیگر نسبت به سلطنت از جایگاه بی‌نهایت سستی برخوردار بوده‌است. این درحالیست که در دورة آزادی طی قرن ۱۸، مجلس ملی جایگاه خود را بهبود بخشیده و نظام منسجمی پایه ریزی گردید. تا پیش از ۱۸۰۹ قدرت سلطنت و مجلس در یکدیگر ادغام بود، تا اینکه پس از سال ۱۸۰۹ دربار و سایر مراجع قدرت، استقلال یافتند. در سال ۱۸۶۵ مجلس دو گانه‌ای جایگزین مجلس قبلی گردید. تا سال ۱۹۱۷ نظام دو گانه‌ای برقرار بود، تا این که سازمانی با ۳۵۰ نماینده و کمیته‌های مختلفی در زمینه‌های گوناگون تأسیس گردید. در سال ۱۹۷۴ دولت سوئد به طراحی قانون اساسی جدیدی مبادرت نمود. پس از گذشت مدت زمان ۲۰ سال دوره نمایندگی به دورة چهار ساله تغییر یافت. کشور سوئد از نظام دموکراتیک انتخ

سعی داریم با پاسخ به پرسشهای شما عزیزان در خصوص اخذ اقامت سوئد و مهاجرت به سوئد کمی راه را برای شما عزیزان هموار نماییم

البته این سوالات به صورت پرسش و پاسخ برای همه قابل مشاهده خواهد بود

پس لطفا شماره تماس یا ایمیل خود و یا دیگران را در این قسمت ننویسید

لطفا برای ارسال سوال خود به لینک زیر مراجعه نمایید

 

پرسش و پاسخ اقامت سوئد و مهاجرت به سوئد

در صورتی که اولین بار است که از وب سایت ما بازدید مینمایید لطفا ابتدا فرم کاتالوگ را پر بفرمایید

کاتالوگ و راهنمای رایگان طی ۲۴ ساعت از طریق پست الکترونیک برای شما ارسال خواهد گردید

مشخصات متقاضی کاتالوگ خدمات اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا

 

تاییدیه ضد اسپم

در صورتی که نیاز به مشاوره در خصوص مسائل اقامت دارید لطفا ابتدا فرم ارزیابی ما را پر بفرمایید تا بتوانیم با اطلاعاتی که از شما دریافت میکنیم بهتر به سوالات شما پاسخ بدهیم

برای پر کردن فرم ارزیابی بر روی لینک زیر کلیک کنید

فرم ارزیابی اقامت اروپا 

کانال تلگرام اقامت اروپا

راهکارهای اقامت اروپا
مشاوره اقامت اروپا – مشاوره مهاجرت به اروپا
مشاوره اقامت اروپا