Get Adobe Flash player
فرم ارزیابی اقامت اروپا

فرم ارزیابی رایگان اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا
مشاوران اقامت اروپا
دانلود راهنمای اقامت اروپا

دانلود راهنمای اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا از طریق تلگرام

نظرات اقامت اروپا

کانال تلگرام اقامت اروپا

اقامت سوئیس

ممکن است از سراسر جهان افرادی به شما بگویند سوییس یک مکان مناسب برای شرکتها و مدیریت آنها است. چندین دلیل می توان برای این اظهار نظر بیان کرد. در بین این دلایل می توان به پایداری سیاسی و تجاری و نیز دسترسی آسان در مرکز اروپا و بالاخره سیستم لیبرال که اصول آزادی تجارت و بازرگانی را مانند مالکیت خصوصی تضمین می کند اشاره کرد.

تمام این محاسن و استانداردهای کاری بالا در سوییس منجر به ثبات واحد پولی فرانک سوئیس  شده است که کمترین کاهش ارزش را دارد، همچنین سیستم بانکداری کارآمد و محرمانه، تراکنش مالی آزاد، ثبات صنعتی، معافیتهای مالیاتی، لغو محدودیتهای تجاری گمرک و مشتری، و دسترس پذیر بودن پرسنل کارآمد و چند زبانه و نیز استاندارد بالای زندگی برای کارکنان و مدیران نیز از تبعات آن هستند. همچنین نرخ پایین مالیاتها و حمایت گسترده بانکها و بیمه های  این کشور از سرمایه گذاران خارجی باعث گردیده که امروزه شرکتهای بسیاری از سرتاسر جهان دفاتر فروش خود را به این کشور انتقال دهند . از طرفی چند زبانه بودن این کشور نیز این امکان را به شرکتهای خارجی در این کشور میدهد که به راحتی به بازار کشورهای همسایه نیز دسترسی داشته باشند

شما به راحتی میتوانید کلیه خرید های خود را ابتدا توسط شرکت سوئیسی  متعلق خود انجام داده و سپس با انجام تشریفات صادرات مجدد کالای خریداری شده خود را مستقیما به مقصد مورد نظرتان ارسال نمائید . در این حالت صرفا یک گواهی مبداء جدید بر اساس گواهی مبداء صادر شده از مبداء اولیه کالا صادر میگردد و نیازی به ورود کالا به سوئیس نمیباشد . در این حالت کشور فروشنده سوئیس منظور خواهد گردید و کشور سازنده مبدا اولیه کالا خواهد بود . هزینه صدور گواهی مبداء از اتاقهای بازرگانی سوئیس حداقل ۱۰۰ و حداکثر ۲۰۰ فرانک سوئیس در هر بار میباشد .

 شهر سنت گالن

 در مقایسه با محلهای دیگر در سوییس ایالت و شهر سنت گالن دارای چندین مزیت است. نخست محل جغرافیایی آن است. این شهر تقریبا ۸۵ کیلومتر با شهر زرویخ که مرکز اصلی تجارت در سوئیس محسوب میگردد فاصله دارد .

شهر سنت گالن با  000 70 سکنه دارای محیطی زیبا است، تسلط کارمندان آن به چندین زبان، بخش خدمات متخصص و مبتنی بر یک ساختار کارآمد که با نیازهای بین المللی منطبق شده است، و معافیتهای مالیاتی در نظر گرفته شده برای افراد و شرکتهای خارجی که در قوانین مالیاتی در نظر گرفته شده است از جمله نکات قابل توجه می باشند.همچنین هزینه ها ی جاری در این شهر نیز به مراتب از شهرهای پرتردد سوئیس نظیر زوریخ و یا ژنو بسیار پایینتر میباشد .
 
شروع تجارت

به منظور آغاز تجارت در این کشور شما میبایست ابتدا یک شرکت حقیقی و یا حقوقی در این کشور ثبت نمایید . پس از ثبت شرکت شما قانونا اجازه خواهید داشت که به تجارت در این کشور اشتغال بورزید . البته فعالیت در بعضی از رشته ها مانند پول و ارز نیازمند مجوز رسمی از ارگانهای مربوطه در این کشور میباشد که به هنگام ثبت شرکت به شما اطلاع داده خواهد شد .

 ویزای تجاری

صاحبان شرکتها و موسسات تجاری در این کشور میتوانند در صورت ارائه مدارک مثبته مالی به سفارتخانه های این کشور درخواست ویزای تجاری کوتاه مدت  بنمایند که در هر سال امکان سفر به مدت ۱۸۰ روز را به کشور سوئیس خواهند داشت.

 

انواع اصطلاحات رایج  ثبتی  

 اساسنامه

به منظور تاسیس شرکت ابتدا باید اساسنامه شرکت که حداقل حاوی اطلاعات ذیل باشد تنظیم گردد

 – نام  شرکت

– محل قاونی شرکت ( نام شهرداری)

–  فعالیت شرکت

– مبلغ سرمایه اولیه

– نوع سهام و یا سهم الشرکه

– قوانین مرتبط با جلسه کلی سالیانه

– هیئت مدیره

– حق رأی دادن سهامداران
 
صورتجلسه ثبت شرکت  

در صورتجلسه اولیه  ثبت شرکت نام کلیه  سهامداران و مدیران و همچنین سمت و حق امضاء آنان قید خواهد گردید.
 
آگهی روزنامه رسمی

پس از تایید کلیه اوراق و اسناد توسط اداره ثبت شرکتها در استان مربوطه آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی منتشر میگردد . همچنین کلیه اطلاعات ثبتی شرکت در وبسایتهای سازمانهای سوئیس نیز قابل دسترسی برای عموم میباشد .
 
حسابرس

درصورتیکه پرسنل شرکت بیشتر از ۱۰ نفر باشد باید بازرس قانونی  برای شرکت از میان بازرسان واجد شرایط  و دارای پروانه بازرسی از دولت سوئیس انتخاب گردد.
 
حساب بلوکه

به منظورثبت شرکت میبایست کلیه سرمایه شرکت نزد یک بانک سوئیسی پرداخت گردیده باشد . پس از ثبت شرکت و انتشار آگهی روزنامه مبلغ سرمایه شرکت توسط بانک به شماره حسابی که برای شرکت نزد همین بانک افتتاح خواهد گردید حواله خواهد گردید.

انواع فرم ثبتی شرکتهای تجاری رایج 

شرکت انفرادی Einzelfirma   

 

شرکت انفرادی معادل با همان شخصیت حقیقی در قانون تجارت ایران میباشد . به این منظور شما میتوانید به نام و نام خانوادگی خود یک موسسه تجاری را در این کشور ثبت نمایید . همچنین شما باید یکنفر شخص مقیم سوئیس را نیز به عنوان یکی از مدیران شرکت با حق امضاء منصوب بنمایید . شما به سرمایه ثبتی اولیه نیاز نخواهید داشت ولیکن در صورتیکه شما ورشکست بشوید میزان بدهی شما به نام خود شخص شما نوشته خواهد شد و شما مجبور خواهید بود از از دارایی شخصی خویش نسبت به پرداخت بدهی های خود اقدام بورزید .
 
شرکت با مسئولیت محدود GmbH

رایجترین شکل ثبت شرکتهای کوچک در این کشور میباشد . کلیه حق الشرکه شرکت میتواند تماما به نام یکنفر باشد.در آگهی روزنامه رسمی اسامی تمام شرکاء و مدیران به چاپ خواهد رسید . شما میبایست یکنفر شخص مقیم سوئیس را نیز به عنوان یکی از مدیران  شرکت با حق امضاء منصوب بنمایید . حداقل سرمایه مورد نیاز ۰۰۰ ۲۰ فرانک سوئیس میباشد که باید تماما نزد یک بانک سوئیسی پرداخت گردیده باشد .در صورت ورشکستگی بدهی شرکت تنها  محدود به سرمایه شرکت خواهد بود .
 
شرکت سهامی خاص AG

رایجترین شکل ثبت شرکتهای بزرگ در این کشور میباشد . کلیه سهام  شرکت میتواند تماما به نام یکنفر باشد.در آگهی روزنامه رسمی اسامی تمام شرکاء و مدیران تنها بنا به درخواست خود آنان  به انتشار خواهد رسید ، به عبارت دیگر اسامی سهامداران میتواند پنهان بماند  . شما میبایست یکنفر شخص مقیم سوئیس را نیز به عنوان یکی از مدیران  شرکت با حق امضاء منصوب بنمایید . حداقل سرمایه مورد نیاز ۰۰۰ ۱۰۰  فرانک سوئیس میباشد که باید دست کم نیمی از آن نزد یک بانک سوئیسی پرداخت گردیده باشد .در صورت ورشکستگی بدهی شرکت تنها  محدود به سرمایه شرکت خواهد بود .

نمایندگی و یا شعبه شرکت خارجی در سوئیس Agent

نیاز به سرمایه اولیه نیست و تنها یکنفر شخص مقیم سوئیس باید به عنوان یکی از مدیران شرکت با حق امضاء منصوب گردد . اساسنامه شرکت مادر و آخرین آگهی تغییرات و همچنین گواهی بانکی مبنی بر پرداخت شدن کل سرمایه ثبتی شرکت مورد نیاز میباشد . همچنین ممکن است مدارک دیگری مانند آخرین ترازنامه مالی شرکت شما نیز مطالبه گردد .
 
نکته قابل توجه : هرچند به منظور ثبت شرکت وجود یک مدیر مقیم در این کشور با حق امضاء انفرادی الزامیست ولیکن اختیارات مدیر بنابر تشخیص هیئت مدیره میتواند در مواردی نظیر بانک ویا غیره  محدود گردد .

سوئیس نام رسمی کنفدراسیون سوئیس و برگرفته از تلفظ فرانسوی این کلمه میباشد.از آنجاییکه در سال ۱۲۹۱ اولین استانی که به کنفدراسیون سوئیس پیوست ، سوئیس نام داشت این نام برای این کشوربه یادگار ماند . جمعیت این کشور در حال حاضر بالغ بر ۷٫۵ میلیون نفر میباشد که بیست درصد این جمعیت را خارجیان تشکیل میدهند . ایتالیایی ها ، اتباع  یوگوسلاوی سابق و سپس پرتقالیها و ترکها  پرتعداد ترین  تیره خارجیها محسوب میشوند  . این کشور متشکل از ۲۶ استان میباشد که اصطلاحا کانتون نامیده میشود و هر کانتون در امور داخلی خود از خودمختاری نسبی برخوردار هست . زبان رسمی در ۲۰ کانتون آلمانی ، ۵ کانتون فرانسوی و ۱ کانتون ایتالیایی میباشد و لیکن در بعضی از کانتونها مثل فریبورگ ویا گرابوندن بیش از یک زبان رایج است و در کل سوئیس از هر سه زبان به عنوان زبان رسمی نام برده میشود. سوئیس تنها کشور دنیا میباشد که از سه زبان رسمی برخوردار است  . آب و هوای این کشور در سالهای اخیر رو به تعادل نهاده و از زمستانهای سرد و سخت کمتر اثری به چشم میخورد  . این کشور به طرز با شکوهی در دامنه کوه آلپ قرار گرفته و این مساله باعث پیدایش جذابیتهای خارق العاده ای در این کشور گردیده به طوریکه تفاوت آب و هوا در شمال و جنوب این کشور کاملا محسوس میباشد . این کشور به کشور دریاچه ها نیز مشهور است به طوریکه تعدد و فراوانی دریاچه ها در این کشور کوچک توجه هر بیننده ای را به خود جلب میکند . اقتصاد این کشور نیز به نوبه خود در خور توجه میباشد . در حالیکه پس از به وجود آمدن پول واحد اروپایی ، کشور های این منطق تورم سرسام آوری را تجربه کردند ولیکن این کشور توانست بدور از هرگونه دغدغه خاطری از این پدیده مستثنی بماند .در آمد سرانه مردمان این کشور در حال حاضر ۴۳۰۰۰ دلار آمریکا در سال میباشد و حجم مبادلات تجاری این کشور بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار در سال گذشته بوده بطوریکه از میزان ۳٫۵ میلیارد دلار سهم صادرات به ایران و تنها ۲۰ میلیون دلار واردات از ایران بوده است .

ثبت شرکت در سوئیس

در نظر داشته باشید برای ثبت شرکت در سوئیس باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 1. محدودیتی در مالکیت خارجی نیست
 2. حداقل یکی از مدیران باید مقیم سوئیس باشد
 3. حداقل سرمایه اولیه شرکت ۲۰۰۰۰ فرانک سوئیس در حدود ۱۳۰۰۰ یورو است.

اسناد و مدارک مورد نیاز

برای ثبت شرکت در سوئیس باید مدارک و اسناد زیر را مهیا سازید:

 1. نام شرکت
 2. نام مدیر، ملیت، تاریخ تولد و آدرس کامل وی
 3. نام و نام خانوادگی به همراه آدرس کامل سهامداران

مدارک مورد نیاز

 • مدرک اثبات هویت شامل اسکن گذرنامه، ترجمه رسمی از کارت ملی و گواهینامه
 • مدرک اثبات آدرس شامل ترجمه رسمی از قبض گاز یا برق و یا کارت اعتباری شما و یا صورت حساب ۳ ماهه بانکی

نام شرکت

هر نامی که تا کنون به ثبت در دولت سوئیس نرسیده شده باشد مورد قبول است، اما شرط لازم این است که نام شرکت منعکس کننده فعالیت آینده شرکت باشد.

هیئت مدیره

حداقل یکی از مدیران باید در سوئیس اقامت داشته باشد که مدارک شرکتی به امضای وی برسد، ما میتوانیم در صورت درخواست شما فردی را که در سوئیس اقامت دارد به شما معرفی کنیم تا بتوانیم شرکت شما را به ثبت برسانیم.

سهامداران

هیچ محدودیتی در مورد آدرس و ملیت سهامداران وجود ندارد.

دفتر شرکت

تمامی شرکت های سوئیسی باید دفتری ثبت شده در سوئیس داشته باشند که در آن اسناد رسمی به تصویب برسد، چنانچه شما دفتر و یا آدرسی در سوئیس موجود ندارید ما میتوانیم این را برای شما فراهم کنیم.

سرمایه اولیه

سرمایه اولیه بیست هزار فرانک سوئیس است که لازم است در ابتدا تمام آن پرداخت شود، این پول باید در یکی از بانک های سوئیس قرار داده شود، هنگامی که شرکت به صورت کامل ثبت شد میتوان از این سرمایه به صورت کامل استفاده کرد، ارزش هر سهم در سوئیس حداقل ۱۰۰ فرانک تعیین شده است.

انواع شرکت در سوئیس کدامند؟

در سوئیس دو نوع شرکت بیشتر توسط افراد خارجی ثبت میشوند که این دو نوع شرکت عبارتند از:

 • شرکت مسئولیت محدود Sarl
 • شرکت متخصص SA

محیط نظارتی چگونه است؟

ناظران دولتی در سوئیس سخت گیرانه ترین قوانین را برای اینکه مطمئن شوند کسب و کار شما به طور کامل بررسی میشوند را دارند، و در صورتی که اثبات شود شرکتی از کوچکترین قوانین سرپیچی کرده است سختگیرانه ترین جریمه ها را شامل میشوند بنابراین قبل از ثبت شرکت در سوئیس مشاوره در این زمینه امری توجیه پذیر است تا با شرایط آن آشنا شوید تا در آینده با خطر جریمه مواجه نشوید.

تسهیلات بانکی

بانکداری سوئیس حرف آخر در در زمینه امور بانکداری در جهان میزند، در حدود یک سوم دارایی های جهان در سوئیس ذخیره شده است و اغلب موسسات مالی معتبر بین المللی یک پایگاه در این کشور دارند، بنابراین با توجه به گستردگی سیستم بانکداری شما میتوانید از انواع تسهیلات بانکی مرتبط استفاده کنید.

آیا مشوق های مالی برای ثبت شرکت خارجی در سوئیس فراهم است؟

حمایت نه چندان رسمی از شرکت ها در سطح فدرال میشود اما دولت با حمایت از شرکت هایی که زیرساخت ها را قویتر میسازند مانند شرکت های توریستی، ارتباطات و موسسات آموزشی و خدمات سخت افزاری وام هایی تا ۲۵% هزینه ها به شرکت ها ارائه میکند که این وام ها با کمترین سود ممکن ارائه میشوند، همچنین برای این شرکت ها چنانچه نوظهور باشند معافیت های مالیاتی تا ۱۰ سال لحاظ میشود، انرژی ارزان به همراه پشتیبانی دولتی سوئیس را به مکانی امن برای ثبت شرکت تبدیل میکند.

  ثبت اولیه شرکت    

تهیه وکالتنامه از طرف شرکاء ایرانی به منظور امضاء ذیل اوراق ثبتی دراداره ثبت شرکتها در کشور سوئیس ،  مراجعه به بانک سوئیسی و دریافت شماره حساب جهت واریز سرمایه اولیه شرکت ، تهیه و تنظیم اساسنامه و شرکتنامه ، مراجه به اداره ثبت شرکتها جهت امضاء ذیل اسناد و اوراق ، دریافت آگهی روزنامه رسمی و همچنین پرداخت کلیه هزینه های مربوط به ثبت از آغاز تا پایان .

 

نگهداری سالیانه شرکت

آدرس قانونی ، ارسال هفتگی نامه ها توسط ایمیل به ایران ، تهیه  ترازنامه مالی پایان سال ، مدیر مقیم سوئیس ، انجام کلیه مکاتبات حقوقی و تجاری و مدیریت شرکت .

 

مشاوره بازرگانی

ثبت برند ، صادرات مجدد ، اخذ وام بانکی ، بیمه صادرات و سرمایه گذاری ، گشایش اعتبارات اسنادی

 

اخذ پذیرش تحصیلی از کلیه دانشگاه ها

 

انجام کلیه مکاتبات اداری و تجاری و خدمات ترجمه  

ثبت  شرکت

ممکن است از سراسر جهان افرادی به شما بگویند سوییس یک مکان مناسب برای شرکتها و مدیریت آنها است. چندین دلیل می توان برای این اظهار نظر بیان کرد. در بین این دلایل می توان به پایداری سیاسی و تجاری و نیز دسترسی آسان در مرکز اروپا و بالاخره سیستم لیبرال که اصول آزادی تجارت و بازرگانی را مانند مالکیت خصوصی تضمین می کند اشاره کرد.

تمام این محاسن و استانداردهای کاری بالا در سوییس منجر به ثبات واحد پولی فرانک سوئیس  شده است که کمترین کاهش ارزش را دارد، همچنین سیستم بانکداری کارآمد و محرمانه، تراکنش مالی آزاد، ثبات صنعتی، معافیتهای مالیاتی، لغو محدودیتهای تجاری گمرک و مشتری، و دسترس پذیر بودن پرسنل کارآمد و چند زبانه و نیز استاندارد بالای زندگی برای کارکنان و مدیران نیز از تبعات آن هستند. همچنین نرخ پایین مالیاتها و حمایت گسترده بانکها و بیمه های  این کشور از سرمایه گذاران خارجی باعث گردیده که امروزه شرکتهای بسیاری از سرتاسر جهان دفاتر فروش خود را به این کشور انتقال دهند . از طرفی چند زبانه بودن این کشور نیز این امکان را به شرکتهای خارجی در این کشور میدهد که به راحتی به بازار کشورهای همسایه نیز دسترسی داشته باشند

شما به راحتی میتوانید کلیه خرید های خود را ابتدا توسط شرکت سوئیسی  متعلق خود انجام داده و سپس با انجام تشریفات صادرات مجدد کالای خریداری شده خود را مستقیما به مقصد مورد نظرتان ارسال نمائید . در این حالت صرفا یک گواهی مبداء جدید بر اساس گواهی مبداء صادر شده از مبداء اولیه کالا صادر میگردد و نیازی به ورود کالا به سوئیس نمیباشد . در این حالت کشور فروشنده سوئیس منظور خواهد گردید و کشور سازنده مبدا اولیه کالا خواهد بود . هزینه صدور گواهی مبداء از اتاقهای بازرگانی سوئیس حداقل ۱۰۰ و حداکثر ۲۰۰ فرانک سوئیس در هر بار میباشد .

 

شهر سنت گالن

در مقایسه با محلهای دیگر در سوییس ایالت و شهر سنت گالن دارای چندین مزیت است. نخست محل جغرافیایی آن است. این شهر تقریبا ۸۵ کیلومتر با شهر زرویخ که مرکز اصلی تجارت در سوئیس محسوب میگردد فاصله دارد .

شهر سنت گالن با  000 70 سکنه دارای محیطی زیبا است، تسلط کارمندان آن به چندین زبان، بخش خدمات متخصص و مبتنی بر یک ساختار کارآمد که با نیازهای بین المللی منطبق شده است، و معافیتهای مالیاتی در نظر گرفته شده برای افراد و شرکتهای خارجی که در قوانین مالیاتی در نظر گرفته شده است از جمله نکات قابل توجه می باشند.همچنین هزینه ها ی جاری در این شهر نیز به مراتب از شهرهای پرتردد سوئیس نظیر زوریخ و یا ژنو بسیار پایینتر میباشد .

 

شروع تجارت

به منظور آغاز تجارت در این کشور شما میبایست ابتدا یک شرکت حقیقی و یا حقوقی در این کشور ثبت نمایید . پس از ثبت شرکت شما قانونا اجازه خواهید داشت که به تجارت در این کشور اشتغال بورزید . البته فعالیت در بعضی از رشته ها مانند پول و ارز نیازمند مجوز رسمی از ارگانهای مربوطه در این کشور میباشد که به هنگام ثبت شرکت به شما اطلاع داده خواهد شد .

 

ویزای تجاری

صاحبان شرکتها و موسسات تجاری در این کشور میتوانند در صورت ارائه مدارک مثبته مالی به سفارتخانه های این کشور درخواست ویزای تجاری کوتاه مدت  بنمایند که در هر سال امکان سفر به مدت ۱۸۰ روز را به کشور سوئیس خواهند داشت

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اصولا مهاجرت به سوئیس از پیچیدگی بسیار خاصی برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا برخوردار میباشد و این شرایط حتی برای اتباع کشور آمریکا نیز اعمال میگردد .  درصورتیکه در نظر دارید به صورت سرمایه گذاری به کشور سوئیس مهاجرت نمائید میبایستکه ابتدا یک شرکت حقوقی در کشور سوئیس ثبت نمائید . سپس باید یک فعالیت اقتصادی را راه اندازی بنمائید به طوریکه برای حداقل ۱۰ نفر شغل ایجاد بنمائید. مبلغ سرمایه گذاری شده چندان مورد توجه  مقامات محلی قرار ندارد ولیکن توجه داشته باشید که حقوق یک کارگر عادی در ماه دست کم ۳۵۰۰ فرانک میباشد . پس از گذشت یکسال و در صورتیکه فعالیت اقتصادی قابل قبولی داشته باشید و میران سود آوری خالص شرکت شما بالای ۰۰۰ ۱۰۰ فرانک باشد میتوانید برای دریافت اقامت  سالیانه سوئیس که به کارت اقامت B  معروف میباشد  اقدام نمائید که این اقامت پس از گذشت ۵ سال به اقامت نوع  دائم که به کارت اقامت  C معروف میباشد  تبدیل خواهد گردید. مطابق با قانون جدید مهاجرت که اکنون در پارلمان این کشور در دست بررسی میباشد دارندگان اقامت دائم  C  بعد از گذشت ۳ سال میتوانند برای اخذ تابعیت سوئیس اقدام بنمایند .

 

مهاجرت از طریق بازنشتگی

درصورتیکه شما بالای ۵۵ سال سن داشته باشید و بتوانید ثابت بنمائید که در گذشته از پیوندی محکم  با کشور سوئیس برخوردار بوده اید تحت شرایط خاصی میتوانید برای کارت اقامت B  این کشور برای خانواده خود و فرزندان زیر ۱۸ سالتان اقدام بنمائید . به عنون مثال ممکن است شما در گذشته چندین بار به کشور سوئیس سفر کرده باشید بطوریکه این کشور یکی از مقاصد اصلی تفریحی شما بوده باشد و یا اینکه دارای سابقه بازرگانی با کشور سوئیس بوده باشید و یا اینکه خود و یا یکی از فرزندانتان در کشور سوئیس تحصیل کرده باشد .

همچنین شما باید ثابت بنمائید که دیگر قصد فعالیت اقتصادی در داخل ویا خارج از سوئیس را ندارید و میخواهید دوران بازنشستگی خود را آغاز بنمائید و همچنین  دارای درآمد سالیانه دسته کم برابر با ۰۰۰ ۱۰۰ فرانک سوئیس هستید که از این مبلغ باید ۰۰۰ ۲۵ فرانک آنرا به عنوان مالیات بر درآمد به دولت سوئیس بپردازید .

 

مهاجرت از طریق تخصص

همه ساله بخش عظیمی از نیروی متخصص این کشور از خارج از سوئیس تامین میگردد . مطابق با قانون مهاجرت این کشور اتباع خارج از محدوده اتحادیه اروپا تنها در صورتی میتوانند متقاضی مهاجرت به کشور سوئیس باشند که از یک تخصص حرفه ای در سطح بالا برخوردار باشند و یک شرکت سوئیسی نیز مایل به استخدام این افراد باشد . البته هر شرکتی نیز به راحتی نمیتواند متقاضی استخدام پرسنل خارجی باشد و کیفیت و کمیت شرکت ساپورت کننده از طرف مقامات محلی کاملا مورد بررسی قرار خواهد گرفت . در صورت موفقیت برای این اشخاص اقامت سالیانه Bصادر خواهد گردید .

شرکت انفرادی Einzelfirma   

شرکت انفرادی معادل با همان شخصیت حقیقی در قانون تجارت ایران میباشد . به این منظور شما میتوانید به نام و نام خانوادگی خود یک موسسه تجاری را در این کشور ثبت نمایید . همچنین شما باید یکنفر شخص مقیم سوئیس را نیز به عنوان یکی از مدیران شرکت با حق امضاء منصوب بنمایید . شما به سرمایه ثبتی اولیه نیاز نخواهید داشت ولیکن در صورتیکه شما ورشکست بشوید میزان بدهی شما به نام خود شخص شما نوشته خواهد شد و شما مجبور خواهید بود از از دارایی شخصی خویش نسبت به پرداخت بدهی های خود اقدام بورزید .

 

شرکت با مسئولیت محدود GmbH

رایجترین شکل ثبت شرکتهای کوچک در این کشور میباشد . کلیه حق الشرکه شرکت میتواند تماما به نام یکنفر باشد.در آگهی روزنامه رسمی اسامی تمام شرکاء و مدیران به چاپ خواهد رسید . شما میبایست یکنفر شخص مقیم سوئیس را نیز به عنوان یکی از مدیران  شرکت با حق امضاء منصوب بنمایید . حداقل سرمایه مورد نیاز ۰۰۰ ۲۰ فرانک سوئیس میباشد که باید تماما نزد یک بانک سوئیسی پرداخت گردیده باشد .در صورت ورشکستگی بدهی شرکت تنها  محدود به سرمایه شرکت خواهد بود .

 

شرکت سهامی خاص AG

رایجترین شکل ثبت شرکتهای بزرگ در این کشور میباشد . کلیه سهام  شرکت میتواند تماما به نام یکنفر باشد.در آگهی روزنامه رسمی اسامی تمام شرکاء و مدیران تنها بنا به درخواست خود آنان  به انتشار خواهد رسید ، به عبارت دیگر اسامی سهامداران میتواند پنهان بماند  . شما میبایست یکنفر شخص مقیم سوئیس را نیز به عنوان یکی از مدیران  شرکت با حق امضاء منصوب بنمایید . حداقل سرمایه مورد نیاز ۰۰۰ ۱۰۰  فرانک سوئیس میباشد که باید دست کم نیمی از آن نزد یک بانک سوئیسی پرداخت گردیده باشد .در صورت ورشکستگی بدهی شرکت تنها  محدود به سرمایه شرکت خواهد بود .

 

نمایندگی و یا شعبه شرکت خارجی در سوئیس Agent

نیاز به سرمایه اولیه نیست و تنها یکنفر شخص مقیم سوئیس باید به عنوان یکی از مدیران شرکت با حق امضاء منصوب گردد . اساسنامه شرکت مادر و آخرین آگهی تغییرات و همچنین گواهی بانکی مبنی بر پرداخت شدن کل سرمایه ثبتی شرکت مورد نیاز میباشد . همچنین ممکن است مدارک دیگری مانند آخرین ترازنامه مالی شرکت شما نیز مطالبه گردد .

 

نکته قابل توجه : هرچند به منظور ثبت شرکت وجود یک مدیر مقیم در این کشور با حق امضاء انفرادی الزامیست ولیکن اختیارات مدیر بنابر تشخیص هیئت مدیره میتواند در مواردی نظیر بانک ویا غیره  محدود گردد .

به طور کلی ثبت شرکت در این کشور کمتر از یکماه به طول می انجامد و کلیه شرکاء و مدیران آتی شرکت میبایستکه اصالتا ویا وکالتا نسبت به امضاء ذیل اساسنامه و صورتجلسه ثبت شرکت مبادرت بورزند . در صورتیکه تمایل به ثبت شرکت به صورت وکالتی داشته باشید  با مراجعه به یکی از دفاتر اسناد رسمی در ایران و به زبان فارسی میتوانید وکالتنامه ای را به نام دفتر مشاوره کیارش خانعلی  و همکاران در کشور سوئیس تنظیم نمایید . سپس ما این وکالتنامه را به زبان آلمانی ترجمه و پس از تایید دادگستری و وزارت خارجه و در نهایت  سفارت ایران در برن به منظور امضاء ذیل اوراق  ثبتی استفاده خواهیم نمود .

سوئیس

 

کنفدراسیون سوئیس
سوئیس
پرچم  
شعار ملی: یکی برای همه، همه برای یکی
سرود ملی: سرود ملی سوئیس

 

پایتخت برن
شرقی′۲۷°۷ شمالی′۵۷°۴۶
بزرگترین شهر زوریخ
زبان(های) رسمی آلمانی
ایتالیایی
فرانسوی
رومانش
نوع حکومت جمهوری فدرال
نام حاکمان
• جمهوری پارلمانی
موریتز لئونبرگر
پاسکال کوچپین
مساحت
مساحت ۴۱٫۲۸۵کیلومتر مربع (۱۳۶)
‌آب‌ها (%) ۴.۲
جمعیت
سرشماری ۷٬۵۹۱٬۴۰۰
(۹۵ام)
تراکم جمعیت ۱۸۱.۴‎/km۲‏ (۶۱ام)
تولید ناخالص داخلی (تخمین ۲۰۰۷)
مجموع ۲۹۶.۲ میلیارد دلار (۳۸ام)
سرانه ۳۸٬۷۰۶ دلار (۶ام)
شاخص توسعه انسانی (۲۰۰۶) ۰٫۹۵۵ (بالا) (۷ام)
واحد پول فرانک سوئیس (CHF)
منطقه زمانی UTC (ساعت جهانی+۲)
تابستانی (DST) CEST (ساعت جهانی)
دامنه اینترنتی .ch
پیش‌شماره تلفنی +۴۱

سوئیس (به فرانسه: Suisse، آلمانی: Schweiz، ایتالیایی: Svizzera) با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس، کشوری است در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است.

این کشور ۷٫۵ میلیون نفر جمعیت و مساحتی بالغ بر ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع دارد. سوئیس کشوری است با سیاست جمهوری فدرال و از ۲۶ ایالت تشکیل شده‌است که «کانتون» خوانده می‌شوند.

پایتخت سوئیس شهر برن است و قطب‌های اقتصادی این کشور دو شهر جهانی ژنو و زوریخ هستند. سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و درآمد سرانه در این کشور با ۳۹٬۰۰۰ دلار برای هر نفر از بالاترین‌ها در جهان است.

سوئیس کشوری چندزبانی است و در آن چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش به رسمیت شناخته می‌شوند.

سوئیس دارای سابقهٔ طولانی بی‌طرفی در مناسبات جهانی است به طوری که این کشور از سال ۱۸۱۵ تاکنون وارد هیچ جنگی نشده‌است. این کشور مقر بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی چون صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی است. یکی از دو دفتر اروپای سازمان ملل نیز در این کشور و در شهر ژنو قرار دارد.

تاسیس کشور سوئیس در تاریخ ۱ اوت ۱۲۹۱ ذکر می‌شود و این روز در سوئیس تعطیل ملی می‌باشد.

محتویات

[نهفتن]

 

 • ۱ تاریخ
 • ۲ سیاست

   

  • ۲.۱ احزاب مهم کشور
 • ۳ ارتش سوئیس
 • ۴ تقسیمات کشوری

   

  • ۴.۱ شهرهای سوئیس
 • ۵ جغرافیا
 • ۶ اقتصاد
 • ۷ مردم
 • ۸ فرهنگ

   

  • ۸.۱ غذا
  • ۸.۲ ادبیات
 • ۹ مذهب

   

  • ۹.۱ مسیحیت
  • ۹.۲ اسلام
 • ۱۰ آموزش

   

  • ۱۰.۱ دانشگاه
 • ۱۱ لست کنتونها
 • ۱۲ جستارهای وابسته
 • ۱۳ پیوند به بیرون
 • ۱۴ پانویس

تاریخ

سلت‌ها اولین ساکنان سوییس بودند. تیره ای از این قوم که هلوتیا (Helvetia) نام دارند پیش از تسلط رومیان بر سوییس، در کوهستان‌های ژورا و آلپ ساکن شدند و آنجا را هلوتیا نامیدند. هلوتیا در سال ۵۸ پیش از میلاد به تصرف ژولیوس سزار امپراطور روم درآمد. در قرن پنجم میلادی، ژرمن‌ها به این سرزمین وارد و در ساحل غربی رود آر ساکن شدند. ژرمن‌ها و اقوام بورگون (Burgun) و فرانک جامعه‌ای مستقل تشکیل دادند. آنها در سال ۶۳۹ میلادی، دولتی را بنیان گذاشتند که بعدها فرانسه نامیده شد. در سدهٔ نهم بین سوابیا (Swabia)و بورگوندیها (Burgundians) تقسیم و در سال ۱۰۳۳ تحت نظارت امپراطوری مقدس روم وحدت پیدا کردند. حکومت منطقه در قرن سیزدهم بین کنت‌ها و خاندان هابسبورگ) و حکمرانان محلی تقسیم شد. در سال ۱۲۹۱، سه منطقهٔ اوری (سرزمین فعلی سوییس)و شوایتس (schweiz) و اولتروالدن (Ulterwalden) اتحادیه‌ای تشکیل دادند که اساس کنفدراسیون سوییس قرار گرفت.

سیاست

قانون اساسی سوییس در ۲۹ مه ۱۸۷۴ تصویب شد و پس از آن اصلاحات زیادی در آن صورت گرفته است. سیستم سیاسی سوییس مرکب از دموکراسی مستقیم و غیر مستقیم بر مبنای حق حاکمیت مردم و جدایی از قدرت‌ها می باشد. در انتخابات فدرال همهٔ شهروندان بالای ۱۸ سال، واجد شرایط رای دادن هستند. مردم سوییس با فرهنگ سیاسی غنی و پیشرفته و به پشتوانهٔ قانون اساسی و تجربیات گرانبار تاریخی این کشور، در فرآیندهای قانون گذاری و اجرایی، به شیوه ای بدیع و فعال مشارکت دارند. بدین گونه که برای تصویب شدن یا نشدن قانون‌های خاص در کشور همه پرسی صورت می‌گیرد. بر طبق قانون اساسی اگر دادخواستی حداکثر آرا را کسب کند تصویب خواهد شد.

احزاب مهم کشور

 • حزب سوسیال دموکرات
 • حزب رادیکال دموکرات
 • حزب مردمی دموکراتیک مسیحی که مخالف تمرکز قدرت است.
 • حزب مردمی سوییس که مرام آن، انزواطلبی و ملت محوری است
 • حزب سبز حزب لیبرال حزب مردمی انجیلی پروتستان
 • اتحاد دموکراتیک فدرال
 • حزب کارگر سوییس

ارتش سوئیس

 

 

یک فروند هواپیمای اف-۱۸هورنت نیروی هوایی سوئیس

 

ارتش سوئیس شامل نیروی زمینی و نیروی هوایی است. تنها در حدود ۵ درصد از این ارتش حرفه‌ای است و بقیه متشکل از سربازان وظیفه است. سن خدمت وظیفه عمومی در سوئیس بین ۲۰ تا ۳۴ سال است که در شرایط ویژه به ۵۰ سال میرسد. خدمت وظیفه عمومی در سوییس برای مردان اجباری است، هر چند زنان هم می‌توانند به طور داوطلبانه عضو ارتش شوند.
سوئیس به خاطر اینکه کشوری است که به دریا راه ندارد، فاقد نیروی دریایی می‌باشد. اما در کرانهٔ دریاچه‌های مرزی‌اش دارای گارد ساحلی می‌باشد.

تقسیمات کشوری

شهرهای سوئیس

 • فهرست شهرهای سوئیس

 

 

شهر برن پایتخت سوئیس

 

جغرافیا

سوئیس با مساحت ۴۱٬۲۸۵ کیلومتر مربع کشور نسبتاً کوچکی است و با جمعیت ۷٫۵ میلیونی دارای تراکم جمعیت متوسطی به اندازه ۱۸۲ نفر در هر کیلومتر مربع می‌باشد. این تراکم در مناطق جنوبی سوئیس که کوهستانی است کمتر از میانگین می‌باشد درحالی که قسمت‌های شمالی پرتراکم‌تر می‌باشند.

سوئیس به‌طور کلی به سه منطقه جغرافیایی تقسیم می‌شود: کوه‌های آلپ سوئیس، ناحیه «میتلاند» یا فلات سوئیس و کوه‌های ژورا در ناحیه شمال‌غربی و حوالی مرز فرانسه.

اقتصاد

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورها است . سویس عضو اتحادیه اروپا نیست ولی عضو انجمن تجارت آزاد اروپا(EFTA) است . در سال ۱۹۹۹ میلادی سوئیس با اتحادیه اروپا قرارداد بست و عضو EFTA گردید . به موجب این قراردار داد و ستد بین کشورهای عضو اتحادیه با سوئیس آسانتر گشت . بانکداری در سوئیس یکی از مهمترین بخشهای این کشور محسوب می‌شود . شرکتهای بیمه نیز سهم زیادی در اقتصاد سوئیس دارند . دیگر بخش مهم اقتصادی صنعت توریسم است . ژنو و زوریخ جزو شهرهای گردشگر پذیر هستند . همچنین کوهستانهای این کشور میزبان گردشگرانی هستند که برای ورزشهای برفی به این کشور سفر میکنند .

مردم

جمعیت کشور سوئیس بالغ بر هفت و نیم میلیون نفر می‌باشد . ۶۴٪ از این جمعیت زبان آلمانی زبان اولشان محسوب میگردد که این زبان در قسمتهای شمالی و مرکزی زبان اول است . ۱۹٪ زبان فرانسوی زبان اولشان است که اکثرا در غرب این کشور زندگی میکنند . ۸٪ به زبان ایتالیایی سخن میگویند که غالبا در جنوب سوئیس ساکن هستند و تنها حدود یک درصد از آنها به زبان رومانش صحبت میکنند که در قسمت جنوب شرقی این کشور هستند. زبان آلمانی در سوئیس به عنوان زبان مادری مردم محسوب نمیشود بلکه زبانی که آنان صحبت میکنند زبان آلمانیش نامیده می‌شود که دستور زبان و نوشتار متفاوتی دارد و ممکن است خیلی از آلمان زبانان این زبان را متوجه نشوند، اما مردم سوئیس مخصوصا در شهرهای بزرگ زبان آلمانی را به خوبی میتوانند صحبت کنند .
در حدود ۲۲٪ جمعیت سوییس را مهاجران تشکیل میدهند . اکثرا مهاجرین به خاطر شغل راهی این کشور میشوند .
دین اکثر مردم این کشور مسیحیت است . ۴۳٪ از آنان کاتولیک ۳۵٪ آنها پروتستان و ۲٪ آنها ارتودوکس هستند . دین ۴٪ مردم نیز اسلام است . بقیه نیز پیرو سایر دینها و یا بدون دین هستند .
سوییس را با شکلات، پنیر، سیستم بانکداری، ساعت سازی و کوهستانهایش می‌شناسند .

فرهنگ

در گذشته، فرهنگ سوییس تحت تاثیر همسایگانش بوده است. اما در سالهای اخیر باوجوه تمایز، در آن رشد یافته است.به طور کلی، سوییس را از مراکز فرهنگی اروپا نمی دانند. خانواده‌ها در سوییس عموما کوچکند و والدین، اغلب یک یا دو فرزند دارند.حریم خانواده در این کشور بسیار مهم است. بیشتر مردم سوییس، هنگام احوالپرسی با همدیگر دست می دهند.و آداب سنتی را رعایت می کنند. کشور سوییس به خاطر ماهیت بشر دوستانه اش شناخته شده است.

غذا

آشپزی سوئیس دارای چند چهره میباشد. در حالی که ظرف‌های فوندو (ظرفی برای درست کردن پنیر و روغن)از روستی (غذایی عمدتا” از سیب زمینی و پنیر)و مانند دیگر غذاهای سوئیسی در کل کشور مصرف میشود، اما هر منطقه توسعه یافته برای خود نسبت به اقلیم و زبان آن منطقه خوارکی متفاوت دارد. طبخ سنتی سوئیس بسیار شبیه به خوارک و موادی می‌باشد که در دیگر کشورهای اروپایی نیز موجود است، همچنین محصولات لبنی ممتاز مثل پنیر گرویره و امنتال که در دره هایی به همین نام ساخته میشوند در گروه خوراک سوئیسی قرار دارند. شکلات در سوئیس از قرن ۱۸ میلادی شروع به ساخته شدن شد، اما در اواخر قرن ۱۹ به شهرت جهانی رسید که دلیل آن دستیابی یه صنعت و اختراع هایی در زمینه معتدل سازی و شکل دهی شکلات بود که منجر به بالا رفتن کیفیت آن شد. همچنین ابتکار ساخت شکلات شیری توسط دانیال پیتر از این اقدامات بود.

ادبیات

 

 

هایدی اثر یوهانا اشپیری

 

ادبیات در سوئیس متاثر از زبانهای این کشور است . رمان هایدی اثر یوهانا اشپیری شناخته شده ترین اثر ادبی سوئیس است. کتاب نسبتا مشهور دیگری که میتوان نام برد رمان خانواده سوئیسی رابینسون اثر یوهان ویس است که به تقلید از رمان رابینسون کروزوئه نوشته شده است.

مذهب

اکثریت مردم سوئیس مسیحی هستند و اسلام دومین دین در این کشور است. ادیان دیگر در حدود ۴.۳٪ در بین مردم این کشور طرفدار دارند و در حدود ۱۱.۱٪ مردم سوئیس دارای هیچ دینی نیستند[۲].

مسیحیت

اکثریت مردم سوئیس پیرو آیین مسیحی هستند. در بین انواع شاخه‌های مسیحیت کاتولیک بیشتر طرفدار را با حدود ۴۱.۸٪ در بین مردم این کشور داد. بعد از کاتولیک، پروتستان با حدود ۳۵.۳٪ و ارتودوکس با ۱.۸٪ در قرار دارند. سایر شاخه‌های مسیحیت هم ۰.۴ مردم سوئیس را تشکیل میدهند..

اسلام

نوشتار اصلی: اسلام در سوئیس

با در بر گرفتن ۴.۳٪ جمعیت سوئیس؛ پس از مسیحیت اسلام دومین دین غالب کشور سوئیس به شمار می‌رود. مسلمانان در تمامی شهرهای سوئیس پراکنده‌اند. مراکز مراسم مذهبی مسلمانان به حدود ۹۰ مرکز می‌رسد.

آموزش

دانشگاه

کشور سوییس دارای ۲۰ دانشگاه معتبر می‌باشد

لست کنتونها

لغت کانتون در سوئیس بمنی ولایت نامیدہ میشود۔ و سوئیس ۲۶ کانتون یا ولایت دارد۔ نام کل کانتون این است۔

ردیف نام کانتون شهر بزرگ کانتون
۱ آپینزیل آپنزل آوسررودن هیریساو
۲ آپینزیل انرودن آپینزیل
۳ آرگاو آراو
۴ اوبوالدن سارنن
۵ بازل بازل
۶ بازل لاندشافت لیستال
۷ برن برن
۸ تهورگاو فرونفیلد
۹ تیچینو بیلینزونا
۱۰ زوریخ زوریخ
۱۱ زوگ زوگ
۱۲ ژنو ژنو
۱۳ سن گالن سن گالن
۱۴ سولوتهرن سولوتهرن
۱۵ شافهاوزین شافهاوزین
۱۶ شویدز شویدز
۱۷ فریبورگ فریبورگ
۱۸ گراوبندین خور
۱۹ گلاروس گلارول
۲۰ لوسرن لوسرن
۲۱ ندوالدن اشتانز
۲۲ نیشاتل نیشاتل
۲۳ واد لوزان
۲۴ والیس سیوون
۲۵ یورا دیلیموند
۲۶ یوری آلت دورف

سعی داریم با پاسخ به پرسشهای شما عزیزان در خصوص اخذ اقامت سوئیس و مهاجرت به سوئیس کمی راه را برای شما عزیزان هموار نماییم

البته این سوالات به صورت پرسش و پاسخ برای همه قابل مشاهده خواهد بود

پس لطفا شماره تماس یا ایمیل خود و یا دیگران را در این قسمت ننویسید

لطفا برای ارسال سوال خود به لینک زیر مراجعه نمایید

 

پرسش و پاسخ اقامت سوئیس و مهاجرت به سوئیس

در صورتی که اولین بار است که از وب سایت ما بازدید مینمایید لطفا ابتدا فرم کاتالوگ را پر بفرمایید

کاتالوگ و راهنمای رایگان طی ۲۴ ساعت از طریق پست الکترونیک برای شما ارسال خواهد گردید

مشخصات متقاضی کاتالوگ خدمات اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا

 

تاییدیه ضد اسپم

کانال تلگرام اقامت اروپا

راهکارهای اقامت اروپا
مشاوره اقامت اروپا – مشاوره مهاجرت به اروپا
مشاوره اقامت اروپا