Get Adobe Flash player
فرم ارزیابی اقامت اروپا

فرم ارزیابی رایگان اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا
مشاوران اقامت اروپا
دانلود راهنمای اقامت اروپا

دانلود راهنمای اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا از طریق تلگرام

نظرات اقامت اروپا

کانال تلگرام اقامت اروپا

اقامت مالتا

اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری  با سرمایه گذاری مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ یورو از طریق ثبت شرکت در مالتا امکان پذیر شده است البته بایستی فردی که اقامت مالتا را دریافت مینماید حداقل ۶ سال ماه را در مالتا حضور یابد . در غیر این صورت اقامت یک ساله مالتا برای ایشان تمدید نخواهد گردید

سایر گزینه های اخذ اقامت که شامل اخذ اقامت مالتا از طریق خرید ملک و یا اخذ اقامت مالتا از طریق تمکن مالی بوده فعلا تا تصویب نهایی اجرا نخواهد گردید

 

با توجه به این امر که نیاز است فردی که اقامت مالتا را دریافت مینماید حداقل ۶ ماه در سال در مالتا اقامت نماید بنابراین فقط در شرایطی مالت را برای اخذ اقامت انتخاب نمایید که قصد دارید در خود مالتا ساکن باشید

در شرایط خاص و شرایطی که نیاز است موسسات خاصی نظیر موسسات بیمه و یا بانک و حتی دانشگاه ثبت گردد ما میتوانیم شرایط بسیاری مناسبی را در مالتا به شما پیشنهاد دهیم و شما ضمن دریافت اقامت کشور مالتا میتوانید در مالتا به کار و تجارت بپردازید

 

مجمع الجزایر مالت در مدیترانه، در ۹۳کیلومتری سیسیل و ۲۸۸کیلومتری شرق تونس واقع شده است. این مجمع الجزایر شامل سه جزیره مالتا، گزو، کومینو است و جمعیت ۴۰۰۰۰۰نفره آن در ناحیه ای به مساحت ۳۱۶کیلومتر و خط ساحلی به مساحت ۱۹۸٫۸کیلومتر زندگی می کنند .(گروه اقامت اروپا جهت اقامت در مالتا بهترین مشاوره را به شما ارائه خواهد داد)

مالتا بزرگترین جزیره و مرکز اجرایی، تجاری و فرهنگی این مجمع الجزایر به حساب می آید. ماهیگیری، توریسم، صنایع دستی و کشاورزی از شناسه های آن است. در پی تحقیقات اخیر که بوسیله مجله اینترنشنال لیوینگ در میان ۱۹۴کشور جهان انجام گرفته کشور مالتا بعنوان یکی از بهترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۰برای زندگی معرفی شده است

 

کشورهای ‌مالتا و اسلواکی در جدیدترین آمار اتحادیه اروپا در صدر جدول رشد زمان اقامت گردشگران در اروپا قرار گرفتند.

ر اساس آخرین گزارش یکی از سازمان‌های معتبر در حوزه صنعت گردشگری وابسته به اتحادیه اروپا،‌ دو کشور مالتا و اسلواکی در صدر جدول رشد اقامت گردشگران قرار گرفتند.

به گزارش ورلد توریسم، از بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا تنها آمارهای ۱۵ کشور در زمینه زمان اقامت گردشگران در سال مالی ۲۰۱۳ – ۲۰۱۲ در دسترس بود که بر این اساس مالتا و اسلواکی در صدر این رده‌بندی قرار گرفتند.

اسلواکی با وجود ضعف در زیرساخت‌های صنعت گردشگری که علت اصلی آن قرار داشتن این کشور تحت حاکمیت اقتصاد کمونیستی در دهه‌های گذشته بوده است،‌ رشد ۹ درصدی زمان اقامت گردشگرانش را تجربه کرده است. مالتا نیز با آب و هوای مدیترانه‌ای و زمستان‌های معتدل و بارانی همانند اسلواکی رشد ۹ درصدی زمان اقامت گردشگرانش را تجربه کرده است. صنعت گردشگری یکی از ارکان اقتصاد مالتا بوده و این کشور از جاذبه‌های گردشگری طبیعی متنوعی شامل سواحل زیبا و آثار تاریخی به جا مانده از دو تمدن روم باستان و یونان باستان بهره می‌برد.

از سوی دیگر در سال مالی ۲۰۱۳ – ۲۰۱۲ زمان اقامت گردشگران در مقاصد برتر گردشگری اروپا از جمله فرانسه‌، اسپانیا و آلمان کاهش یافته است که کارشناسان علت اصلی این امر را هزینه پایین اقامت در دو کشور اسلواکی و مالتا در مقایسه هزینه بالای اقامت در فرانسه‌، آلمان و اسپانیا می‌دانند.

بر اساس همین گزارش، بلغارستان نیز که در این رده‌بندی در رتبه چهارم قرار گرفته است‌، یکی از ارزان‌ترین مقاصد گردشگری اروپا بوده و پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آتی به دلیل هزینه کم اقامت‌، در صدر این جدول قرار گیرد.

تلاش‌های جدی بلغارستان در زمینه جذب گردشگر نیز از سال ۲۰۰۱ با جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای توسعه‌ی زیرساخت‌های گردشگری این کشور شکل جدی آغاز شده است. صنعت گردشگری بلغارستان از دهه‌های گذشته، یکی از ارکان اقتصاد این کشور ارزان محسوب می‌شود و بلغارستان به دلیل داشتن امکانات رفاهی مناسب و آثار تاریخی ارزشمند همواره یکی از مقاصد گردشگری اروپا به‌شمار می‌رفته، ولی با الحاق این کشور به اتحادیه‌ی اروپا، ناگهان تعداد گردشگران بلغارستان چند برابر شد.

برنامه مهاجرتی کشور مالتا بدلیل چند برابر شدن مالیات شهروندی و هزینه اجاره املاک متوقف شده در حال حاضر فقط پرونده هائی که قبل از july 2011  به اداره مالیات فرستاده شده اند میتوانند منتظر اقامت خود باشند در غیر این صورت مبالغ پرداختی دولتی برای کسب اقامت مالتا ۵ برابر شده است .

بر اساس قوانین مهاجرت کشور مالتا که جزو اتحادیه اروپا محصوب میشود ، خود متقاضی اقامت مالتا میتواند با سرمایه گذاری از یکی از طریق زیر موفق به اخذ اقامت دائم مالت از طریق سرمایه گذاری شود و پس از سه ماه جهت اخذ پاسپورت این کشور اقدام نماید .
۱) کار آفرینی با مبلغ ۶۵۰۰۰۰ یورو
۲) خرید ملک با مبلغ ۳۵۰۰۰۰ یورو و یا اجاره ۵ ساله ملکی به مبلغ ۱۶۰۰۰ یورو در سال
۳) خرید سهام شرکتی به مبلغ ۱۵۰۰۰۰ یورو
ولیکن با بازنگری این قوانین پس از توصیه های اتحادیه اروپا این کشور ملزم به ” به تاخیر انداختن ” انجام امور مربوط به مهاجرت به اروپا از این طریق گردید .
و کماکان نحوه جدید سرمایه گذاری در کشور مالتا هنوز اعلام نگردیده است .
موسسه مهاجرتی آریناپارس بروزترین اخبار مهاجرتی را در بیش از ۲۵ کشور دنیا در اختیار متقاضیان اخذ انواع وایزا و اقامت در کشور های مختلف دنیا قرار می دهد .

 

مراحل اقدام براي اقامت مالتا
مرحله اول
متقاضي بايد فرمي را براساس قوانين پر نموده و و به نماينده سياسي مالتا در كشور متبوع ارائه ميگردد و در صورت نبودن سفارت مالتا در كشور متقاضي امكان .ارائه مدارك از طرف متقاضي در مالتا بوسيله نماينده متقاضي در مالتا ارائه ميگردد

مرحله دوم
اداره ماليات مالتا طي نامه اي رسمي دريافت تقاضا نامه را از طرف متقاضي تاييد مينمايد.

مرحله سوم
اداره ماليات مالتا بعد از طي زمان اعلام شده طي نامه اي اعلام قبولي درخواست اقامت مالتا متقاضي را مينمايد.

مرحله چهارم
طي ۳۰ روز پس از دريافت نامه قبولي اقامت مالتا متقاضي موءظف است تا مبلغ ۴۱۹۲ يورو رابعنوان ماليات يك سال اول خود به اداره ماليات مالتا پرداخت نمايد. چنانچه به هر دليلي متقاضي طي يكسال اقامت خود وارد مالتا نگردد ميتواند مبلغ ۳۰۳۰ يورو از مبلغ ماليات پرداخت شده خود را باز پس گيرد.

مرحله پنجم
طي سي روز از پرداخت ماليات بوسيله متقاضي مجوز اقامت مالتا براي متقاضي و افراد تحت تكفل او صادر خواهد شد

مرحله ششم
متقاضي موءظف است تا ظرف ۱۲ ماه از تاريخ صدور مجوز در مالتا محلي را براي اقامت تهيه نمايد

مرحله هفتم
متقاضي بايد ظرف ۱۵ روز پس از تهيه محلي براي اقامت در مالتا مراتب را به بخش درآمدهاي داخلي مالتا اعلام نمايد . در اين مرحله متقاضي ميتواند نماينده مالياتي خود را نيز به اين بخش معرفي نمايد.

مرحله هشتم
بر اساس قوانين مالتا دارنده موافقت با اقامت در مالتا موءظف است تا طي ۱۲ ماه پس از دريافت مجوز محلي را براي سكونت خود ( در صورت خريد منزل با حداقل قيمت ۱۱۶۰۰۰ يورو و در صورت اپارتمان با حداقل قيمت ۶۹۰۰۰ يورو و در صورت اجاره محلي براي سكونت به قيمت اجاره ساليانه حداقل ۴۱۵۰ يرو ) تهيه نمايد. بر اساس قوانين مالتا دارنده مجوز ۱۲ ماه فرصت دارد تا در مالتا اقامت نموده نيز فرصت براي تهيه مسكن دارد.

مرحله نهم
دارنده مجوز بايد بر اساس قوانين مداركي را به بخش درامدهاي داخلي مالتا واداره ماليات مالتا ارائه نمايد كه نشان دهد بر اساس قوانين مالتا مبلغ قانوني مورد درخواست براي خود و هر يك ازافراد تحت تكفل خود وارد مالتا نمايد اين مبلغ بر اساس قوانين مالتا بايد مدت يكسال درحساب فرددر مالتا بوده و پس از آن فرد ميتواند مبلغ را به خارج از مالتا ارسال نمايد.

مرحله دهم
پس از انجام مرحله نهم بخش درامدهاي داخلي و اداره ماليات دارنده مجوز اقامت را از تمديد اقامت مالتا براي مدت يكسال ديگر باخبر ميسازد.

دلایل زیادی برای دریافت اقامت مالتا وجود دارد برخی از این دلایل به شرح ذیل میباشد:

درپی تحقیقات اخیر که بوسیله مجله اینترنشنال لیوینگ در میان ۱۹۴ کشور جهان انجام گرفته کشور مالتا بعنوان یکی از بهترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۰ برای زندگی معرفی شده است.

– شما میتوانید برای خود و همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال و برای پدر و مادر و پدربزرگ و مادر بزرگ خود که از لحاظ مالی در زیر مجموعه خود و به عنوان دیگر تحت تکفل خود بوده نیز اقامت مالتا را بگیرید.

–  آب و هوای مدیترانه‌ای

 کشوری  انگلیسی زبان

–  زندگی‌ با استاندارد بالا در یک اتمسفر آرامبخش

– استفاده از مدارس انگلیسی‌ زبان رایگان برای افراد کمتر از ۱۷ سال.

– استفاده از بهداشت رایگان برای همه فامیل

–  رفت و آمد آزادانه به مالتا

–  حرکت آزادانه به تمام اروپا  شامل انگلیس و سویس بدون نیاز به  ویزا

–  بدون محدودیت زمانی‌ برای اقامت در مالتا (فقط یک روز باید در مالتا باشید)

–  بدون اجبار در خرید ملک و املاک در کشور مالتا

–  افتتاح حساب در بانک های اروپایی و تمام دنیا

–  آزادی در باز گرداندن سرمایه و در آمد

–  یکی‌ از کم مالیات‌ترین مناطق اروپا

–  معافیت مالیات بر ثروت و در آمد در خارج از مالتا  

–   معاهده "مالیات دوبل" با کشورهای  پیشرفته و بزرگ  دنیا

–  پائین بودن مالیات کسب و پیشه

– دسترسی‌ آسان توسط دریا و فرودگاه بین المللی مالتا

– یکی‌ از مراکز امن بانکداری اروپا با حضور بانک‌های بین الملل

 

دلایل بالا باعث گردیده است مالتا به یکی از پر متقاضی ترین مراکز جهت دریافت اقامت تبدیل گردد

برنامه اقامتی مالتا : 

برنامه اقامت دائمی مالتا   تقاضا نامه برای اجازه اقامت دائم مالتا توسط افراد  با هر ملیتی میتواند داده شود مشروط بر اینکه شرایط زیر به شکل رضایتبخش رعایت شود:

 الف)اجاره یا خرید ملک:  جهت اقدام برای اقامت دائم مالتا متقاضیان باید یا به خرید آپارتمانی که ارزش آن کمتر از ۱۱۶،۰۰۰ یورو نباشد اقدام کنند و یا آپارتمانی با اجاره حداقل ۴،۲۳۰ یورو در سال اجاره کنند. متقاضیان باید تا حداکثر ۳۶۰ روز پس از تاریخ اخذ اقامت دائم نسبت به خرید و یا اجاره ملک اقدام کنند. در پایان سال اول اقامت متقاضی باید نشان دهد که آپارتمانی را خریده یا کرایه کرده است.   سرمایه گذاری ساختمانی در مالتا عموما محدود میباشد و هر شهروند خارجی‌ که اقامت دائم دارد محدود به داشتن فقط یک ملک می‌باشد. فقط در مناطق ویژه در مالتا سرمایه گذاری ساختمانی نامحدود می‌باشد و افراد میتوانند به تعداد, آپارتمان برای اجاره دادن خریداری کنند. مسکن هنوز در مالتا در مقایسه با ناحیه مدیترانه و باقی‌ اروپا ارزان می‌باشد. بعنوان مثال انواع ویلاهای ۳ یا ۴ اتاق خوابه با استخر و گاراژ دوبل را می‌توان با حدودا ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار یورو خریداری کرد، در حالیکه یک آپارتمان ۲ اتاق خوابه در منطقه ای ایده ال در شهر کمی‌ بیشتر از ۱۵۰،۰۰۰ یورو قیمت دارد، که این نیز بستگی به دکوراسیون، مکان، منظره دریا و غیره دارد.  املاکی که با سند کامل (عرصه و عیان) در مالتا خریداری شده باشند شامل مالیات مسکن و یا مالیات شهرداری نمیباشند، زمانیکه یک ملک فقط عیانی آن خریداری شده باشدیک "اجاره زمین" ناچیز بشکل سالیانه باید پرداخت گردد.(  70 درصد ارزش ملک را میتوانید به صورت وام با بهره پایین و فرصت ۲۰ تا ۳۰ سال برای پرداخت وام پرداخت نمایید)

ب ) مدارک اثبات درآمد: مدارک در آمد / نقدینگی الف) در آمد/نقدینگی –  متقاضیان باید با مدرک نشان بدهند که در آمدی معادل یا بیشتر از ۲۳،۵۰۰ یورو در سال و یا سرمایه‌ای  معادل یا بیش از ۳۲۵،۰۰۰ یورو دارند. لازم به تذکر است که متقاضیان مجبور نیستند تمام این  مبلغ را به مالتا انتقال دهند و همچنین قیمت مسکن خریداری شده (در صورت خرید) از این مبلغ کسر میشود. ب) مبلغ سالانه ارسالی به مالتا – متقاضیان باید سالانه حداقل مبلغ ۱۴،۱۰۰ یورو به مالتا ارسال کنند (به اضافه ۲،۳۵۰ یورو برای هر شخص وابسته مثل همسر و فرزندان کمتر از ۲۱ سال) و یا هر شخص دیگری که به  متقاضی وابسته است. یک زوج مزدوج برای  مثال باید ۱۶،۴۵۰ یورو در سال به مالتا ارسال کنند. قابل تذکر اینکه پس از کسر مالیات سالانه مابقی مبلغ میتواند به کشور مطبوع باز پس گردانده شود.

پ )  اشتغال / فعالیت در کسب و کار اجازه اقامت دائم در مالتا به تنهایی به معنی‌ داشتن اجازه کار و یا اجازه کسب و کار نیست. برای گرفتن اجازه کار و اجازه فعالیت در کسب و کار متقاضی باید به طور جداگانه از طریق مقامات ذیصلاح در مالتا این درخواست را ارائه نماید. در حال حاضر سیاست رسمی‌ دولت مالتا تشویق ایده‌ها و تخصص‌های خارجی‌ در امر توریسم، تولید و بخش تدارک و پخت و پز غذا به اضافه چندین حق انتخاب جالب دیگر می‌باشد. 

ت )  بعد از دریافت حق اقامت دائم پس از  صادر شدن اقامت از طرف حکومت مالتا:

متقاضی باید حداکثر یکسال پس از تاریخ صدور اقامت محل زندگی‌ برای خود اختیار نموده و با مسافرت به مالتا پاسپورت خود را با ویزای اقامت ممهور کند

متقاضی اجازه ندارد بدون مجوز کار، مشغول به کار شده یا کسب و کار در مالتا اختیار کند.

متقاضی نباید در هیچگونه فعالیتهای سیاسی در مالتا سهیم شده و یا دخالت کند. اگر متقاضی مایل به فعالیت سیاسی بود باید با انجمن شهرو یا شهرداری محل سکونت خود در مالتا  تماس حاصل نماید.

ما به شما در طول این پروسه (روند) کمک خواهیم کرد. پس از دریافت بیعانه ما با ارسال یک راهنمای ساده، فرم رسمی‌ تقاضانامه و نمونه‌های از فرمهای پر شده که قسمتی‌ از بسته کامل ما برای تقاضای اقامت دائم است را برای شما ارسال خواهیم داشت

 

چ – امور مالی‌ مورد احتیاج اقامت مالتا در یک نگاه  

حداقل در آمد سالیانه ۲۳،۰۰۰یورو

حداقل کلّ ثروت ۳۵۰،۰۰۰ یورو

حداقل مالیات قابل پرداخت در مالتا ۴،۲۰۰ یورو

حداقل مبلغ حواله سالیانه به مالتا ۱۴،۰۰۰ یورو

حداقل حواله برای هر وابسته به مالتا ۲،۳۳۰ یورو

حداقل کرایه مسکن سالیانه در مالتا ۴،۲۰۰یورو

حداقل ارزش مسکن خریداری شده در مالتا ۱۱۶،۰۰۰ یورو

جمهوری مالت
Repubblika ta’ Malta
مالت
پرچم  
شعار ملی: ندارد
سرود ملی: سرود مالتی
پایتخت
(و بزرگترین شهر)
والتا
شرقی′۴۰°۲۴ شمالی′۵۷°۵۶
زبان(های) رسمی مالتی، انگلیسی
نوع حکومت جمهوری
نام حاکمان
رئیس جمهور
نخست‌وزیر
ادوارد فنچ آدامی
لورنس گونزی
موارد منجر به تشکیل
از بریتانیا
۲۱ سپتامبر ۱۹۶۴
مساحت
مساحت ۳۱۶کیلومتر مربع (۱۸۵ام)
آب‌ها (%) ۱٫۵
جمعیت
سرشماری ۴۰۲,۰۰۰
(۱۷۴ام)
تراکم جمعیت نامعلوم‎/km۲‏ (نامعلوم)
شاخص توسعه انسانی HDI ۰,۸۷۵ (بالا) (۳۲ام)
واحد پول یورو (EUR)
منطقه زمانی EET (ساعت جهانی+۲)
تابستانی (DST) DST (ساعت جهانی)
دامنه اینترنتی .mt
پیش‌شماره تلفنی +۳۵۶+

 

جمهوری مالت کشوری در جنوب اروپا در مرکز دریای مدیترانه است. این کشور از مجمع‌الجزایر کوچکی تشکیل شده که نقش استراتژیک مهمی در طول تاریخ داشته‌است و مکان مبارزه و برهم کنش بین اروپای در حال شکل‌گیری و فرهنگ و تمدن قدیمیتر آفریقا و خاورمیانه بوده‌است. پایتخت این کشور، شهر والِتا می‌باشد.

 

تاریخ

فنیقی‌ها، کارتاژ و بیزانس

در حدود ۸۰۰ سال پیش از میلاد مسیح گروهی از مردمان فنیقی که سامی‌تبار بودند، از سرزمین مادری خود در شرق دریای مدیترانه به جزایر مالت کوچیدند. فنیقی‌ها بازرگانان و دریانوردانی حرفه‌ای بودند و جزایر مالت برایشان اهمیت بسیاری داشت چرا که در شبکهٔ بازرگانی آن‌ها و در میان فنیقیه، سیسیل و کارتاژ (مهاجرنشین فینیقی در شمال آفریقا) قرار گرفته بود. در سال ۴۸۰ پیش از میلاد، مالت به بخشی از قلمرو کارتاژ تبدیل شد و تا سال ۲۱۸ پیش از میلاد از آن کارتاژ بود.

کارتاژی‌ها در نخستین جنگ کارتاژ (پونیک) (۲۴۱-۲۶۴ پیش از میلاد)، از جزایر مالت به عنوان پایگاهی دریایی در برابر رومیان استفاده کردند، در دومین جنگ کارتاژ (۲۰۱-۲۱۸ پیش از میلاد) امپراتوری روم جزایر مالت را گشود و پس از شکست کامل کارتاژ و فتح آن به دست رومیان در جنگ سوم کارتاژ (۱۴۶-۱۴۹پیش از میلاد)، جزایر مالت با فرستادن سفیرانی به رم اعلام استقلال کرد اما همچنان زمینه‌های فنیقی و کارتاژی خود را نگاه داشت.

در سال ۶۰ میلادی پولس مبلغ مسیحیت به مالت سفر کرد. در مدت سه ماه اقامت او در این سرزمین، مردم مالت به مسیحیت گرویدند. مردم مالت یکی از کهن‌ترین ملت‌های مسیحی جهان به شمار می‌آیند.

در میانهٔ سده‌های چهارم و نهم میلادی، مالت بخشی از امپراتوری بیزانس بود.

قرون وسطی

در سال ۸۷۰ میلادی جزایر مالت به دست اعراب مسلمان فتح شد. از مهم‌ترین تأثیر اعراب بر این سرزمین، می‌توان به زبان رایج در مالت اشاره کرد که بسیار به عربی نزدیک است.

در سدهٔ یازدهم میلادی، گروهی از نورمن‌های اسکاندیناویایی‌تبار که به بخش‌هایی از غرب و جنوب اروپا تاخته بودند، به ایتالیا رسیدند و از همانجا به جزایر مالت دست اندازی کردند. حکومت نورمن‌ها بر مالت و سیسیل، یک سده به درازا انجامید.

شوالیه‌های سنت جان

 

والتا، پایتخت مالت که به دست شوالیه‌های سنت جان بنا شد.

تا سدهٔ شانزدهم میلادی، جزایر مالت زیر نظر گروهی از فئودال‌ها (که کنت نشین مالت نامیده می‌شدند) اداره می‌شد. در سال ۱۵۳۰ میلادی، چارلز پنجم، فرمانروای امپراتوری مقدس روم در مرکز اروپا، جزایر مالت را به فرقه‌ای مسیحی بخشید که خود را شوالیه‌های سنت جان می‌نامیدند.

ناپلئون و امپراتوری بریتانیا

در سال ۱۷۹۸ میلادی، ناپلئون بناپارت، جزایر مالت را فتح کرد و شوالیه‌های سنت جان را اخراج نمود. مردم مالت با پشتیبانی نیروهای بریتانیایی، بر فرانسویان شوریدند و در ۱۸۰۰ میلادی، مالت مستعمرهٔ بریتانیای کبیر گردید. نیروهای بریتانیایی در طول جنگ اول جهانی، از مالت به عنوان پایگاهی دریایی در برابر نیروهای متحدین استفاده کردند. در سال ۱۹۲۱، مالت به صورت یک دومینیون درآمد و پس از ۴۳ سال، استقلال کامل خود را از بریتانیا در سال ۱۹۶۴ باز پس گرفت و به جمهوری تبدیل گشت، هرچند نیروهای دریایی بریتانیا تا اول آوریل سال ۱۹۷۹ در جزایر مالت ماندند.

سیاست

حکومت مالت جمهوری و دارای یک مجلس قانونگذاری است که ۶۵ نماینده دارد. رئیس‌جمهور آن، ادوارد فِنِچ آدامی است. مالت عضو اتحادیهٔ اروپا و نیز از اعضای اتحادیه کشورهای همسود می‌باشد.

تقسیمات کشوری

 

تالاب آبی در جزیره کومینو.

جغرافیا

کشور مالت دربرگیرنده سه جزیره مسکونی به نام‌های مالت (Maltaگُزو (Gozo)، و کومینو (Comino) و سه جزیره نامسکون کومینوتو (Cominotto) و فیلفلا (Filfla) و سنت پاول (St. Paul) است و در مرکز دریای مدیترانه قرار دارد. این جزایر روی‌هم‌رفته ۳۱۶ کیلومتر مربع پهناوری دارند و در ۹۳ کیلومتری جنوب جزیره سیسیل (ایتالیا)، ۲۹۰ کیلومتری شرق تونس و ۲۹۰ کیلومتری شمال لیبی قرار گرفته‌اند. بلندای این جزایر کم است و بلندترین نقطه آن که در کرانه‌های جنوب غربی جزیره اصلی مالت قرار گرفته، تازوتا (Ta’Zuta) نامیده می‌شود و ۲۵۳ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. بلندترین نقطه جزیره گزو تادبیگی (Ta’Dbiegi) است و بلندای آن از سطح دریا، ۱۹۰ متر می‌باشد.

اقلیم و آب و هوا

خاک جزایر مالت معمولاً سنگلاخی و کم‌درخت است و در آن گیاه و سبزه کم می‌روید، اما خاک برخی از دره‌ها حاصلخیز است. تنها استثناء قابل توجه، جنگلهای بوسکت (Buskett) در کرانه‌های جنوبی هستند که در دره‌ای پرآب و در میان شمار زیادی تخته سنگ قرار گرفته‌اند. در این جنگلها درختهای صنوبر و پرتقال می‌روید. آب و هوای مالت مدیترانه‌ای است، مالت زمستانهای معتدل و بارانی و تابستانهای گرم و خشک دارد.

اقتصاد

 

بندرگاه والتا.

اقتصاد این کشور وابسته به بازرگانی بین‌المللی، تولیدات (پارچه، میوه و سبزی، فرآورده‌های دامی)، صنایع کشتی‌سازی و لوازم الکترونیکی و جهانگردی است. واردات این کشور بیشتر شامل مواد غذایی، نفت، خودرو و کالاهای مصرفی است. معادن سنگ آهک بیشترین درصد منابع طبیعی این کشور را شامل می‌شود. کشور مالت منابع انرژی طبیعی ندارد، اما در برابر آن دارای نیروی تولید فعال است. مالت مشکل کمبود آب دارد و تولید کنندگان صنایع غذایی مالت، تنها پاسخگوی ۲۰٪ نیاز غذایی کشور هستند.

یکی از راه‌های جذب سرمایه‌های خارجی در سال‌های اخیر در کشور مالت فروش املاک در این جزایر می‌باشد که آنرا به تفریحگاه مردم سایر کشورها تبدیل نموده‌است. واحد پول کشور مالت در سال ۲۰۰۸ بعد از حدود ۳ سال عضویت در اتحادیه اروپا به یورو تغییر پیدا نمود.

گردشگری

مالت دارای جاذبه‌های گردشگری طبیعی به ویژه در سواحل و کرانه‌هاست و امروزه مهمانخانه‌های مجهزی در همهٔ جزایر مالت ساخته شده‌اند. بسیاری از مردم مالت به مسافرتهای خارجی می‌روند، هرچند که مالت بیشتر واردکنندهٔ صنعت جهانگردی است. نسبت جهانگردان مالتی به جهانگردان خارجی که به این کشور سفر می‌کنند، در حال کاهش است. ایرانیانی که قصد سفر به مالت را داشته باشند به علت عدم وجود سفارت مالت در تهران، باید از طریق سفارت اتریش در تهران اقدام به اخد روادید بنمایند.

مردم

بیشینهٔ مردم مالت از نژاد مالتی، از تبار سامی (آمیزه‌ای از فنیقی‌ها و کارتاژی‌ها) هستند و با اعراب خویشاوندی نزدیک دارند. اقلیت‌هایی از ایتالیایی‌ها، سیسیلی‌ها و اعراب نیز در این کشور زندگی می‌کنند.

جمعیت‌شناسی

زبان

دو زبان مالتی و انگلیسی زبانهای رسمی کشور هستند. زبان مالتی از خانواده زبان‌های آفریقایی-آسیایی و از شاخه زبان‌های سامی است و با زبان عربی خویشاوندی دارد، هرچند که وام‌واژه‌های بسیاری از گویش‌های ایتالیایی به ویژه سیسیلی (و به تازگی از انگلیسی) وارد این زبان شده‌اند. زبان مالتی با نویسه‌های لاتین نوشته می‌شود.

دین

۹۸٪ مردم مالت پیرو آئین کاتولیک رم هستند.

 

فرهنگ

سنت‌های فرهنگی

فرهنگ و سنت‌های مالت آمیزه‌ای از سنت‌های فنیقی و کارتاژی، ایتالیایی، اسپانیایی، عربی و انگلیسی است.

 

ایوانهای چوبی خانه‌های والتا، برگرفته از معماری اسپانیا.

اسپانیا

از تأثیرات فرهنگ اسپانیایی، می‌توان به وجود گیتار در موسیقی محلی مالت و ایوانهای چوبی برگرفته از معماری سنتی اسپانیا اشاره کرد.همچنین واژه‌هایی از زبان اسپانیایی در گویش کنونی آن‌ها به چشم می‌خورد.

ایتالیا

جشن‌های محلی مالت، به ویژه جشن‌های عروسی و کریسمس، شباهت بسیاری به جشن‌های مردم جنوب ایتالیا دارد.

سعی داریم با پاسخ به پرسشهای شما عزیزان در خصوص اخذ اقامت مالتا و مهاجرت به مالتا کمی راه را برای شما عزیزان هموار نماییم

البته این سوالات به صورت پرسش و پاسخ برای همه قابل مشاهده خواهد بود

پس لطفا شماره تماس یا ایمیل خود و یا دیگران را در این قسمت ننویسید

لطفا برای ارسال سوال خود به لینک زیر مراجعه نمایید

 

پرسش و پاسخ اقامت مالتا و مهاجرت به مالتا

در صورتی که اولین بار است که از وب سایت ما بازدید مینمایید لطفا ابتدا فرم کاتالوگ را پر بفرمایید

کاتالوگ و راهنمای رایگان طی ۲۴ ساعت از طریق پست الکترونیک برای شما ارسال خواهد گردید

مشخصات متقاضی کاتالوگ خدمات اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا

 

تاییدیه ضد اسپم

در صورتی که نیاز به مشاوره در خصوص مسائل اقامت دارید لطفا ابتدا فرم ارزیابی ما را پر بفرمایید تا بتوانیم با اطلاعاتی که از شما دریافت میکنیم بهتر به سوالات شما پاسخ بدهیم

برای پر کردن فرم ارزیابی بر روی لینک زیر کلیک کنید

فرم ارزیابی اقامت اروپا 

کانال تلگرام اقامت اروپا

راهکارهای اقامت اروپا
مشاوره اقامت اروپا – مشاوره مهاجرت به اروپا
مشاوره اقامت اروپا