Get Adobe Flash player
فرم ارزیابی اقامت اروپا

فرم ارزیابی رایگان اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا
مشاوران اقامت اروپا
دانلود راهنمای اقامت اروپا

دانلود راهنمای اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا از طریق تلگرام

نظرات اقامت اروپا

کانال تلگرام اقامت اروپا

اقامت یونان

مهاجرت به یونان و اخذ اقامت کشور یونان ( اقامت یونان ) از روش تمکن مالی فرصتی کاملا استثنائی برای اخذ اقامت یونان در یک کشور عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان  شنگن ( اجازه  زندگی و یا سفر آزادانه در سراسر یونان شنگن )

مهاجرت به یونان از روش تمکن مالی

روشهای متفاوتی برای اخذ اقامت یونان و مهاجرت به یونان وجود دارد .  یکی از سریعترین و  بهترین روشهای اخذ اجازه اقامت یونان از روش تمکن مالی و مهاجرت یونان  از طریق تمکن مالی میباشد . لازم به ذکر است که در سایر راه های اخذ مجوز  اقامت یونان و مهاجرت به یونان شما بایستی  در یونان فعالیت اقتصادی ( ثبت شرکت ) داشته باشید و یا کارمند دائمی یک شرکت یونانی باشید و هر سال بایستی مالیات بدهید . اما افرادی  که اقامت یونان از روش تمکن مالی را دریافت میکنند  و  برای مهاجرت به یونان از راه تمکن مالی اقدام می نمایند نیازی به کار در یونان ( چه به روش ثبت شرکت و چه به روش کارمندی ) نخواهند داشت و دولت  یونان انتظار دریافت مالیات و بیلان سالیانه از این افراد  را نخواهد داشت . در واقع روش اقامت یونان از طریق تمکن مالی و مهاجرت یونان  از روش تمکن مالی ( اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی  ) برای عزیزانی مناسب است که از تمکن مالی بالایی برخوردار میباشند  و عملا برای گذران زندگی  به کار کردن در یونان و کسب درآمد در یونان از طریق شغل نیازی ندارند . حتی جالب است بدانید در روش اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک  و مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک شما بایستی مبلغی حدود ۲۵۰ هزار یورو ملک بخرید  . ملک مورد نظر را تا ۱۰ سال اجازه فروش و یا اجاره به دیگران ندارید و بایستی یا شخصا استفاده کنید یا بلا استفاده باقی بماند . اما در روش اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی و مهاجرت یونان  از طریق تمکن مالی  شما نیاز به خرید ملک نخواهید داشت . شما میتوانید در حد نیاز خود بسته به تعداد افراد خانواده نسبت به اجاره ملک و یا خرید ملک اقدام نمایید . در روش اقامت یونان از طریق خرید ملک و مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک شما بایستی ۱۰۰ % قیمت ملک را به صورت نقد بپردازید ولی در روش اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی شما در صورت تمایل برای خرید ملک در یونان میتوانید مبلغی بین ۲۵ تا ۳۰ درصد ارزش ملک را نقد و بقیه را به صورت اقساط بلند مدت با بهره بسیار پایین پرداخت خواهد نمود .

اقامت یونان از روش تمکن مالی

در این نوع مجوز اقامت یونان متقاضیان با اثبات تمکن مالی در کشور خود می توانند برای سرپرست خانواده همسر و فرزندان تحت سرپرستی خود اقامت دریافت کنند. اما نکته بسیار مهم اخذ  اقامت موقت اولیه نیست و نکته مهم این است که بعد ازاخذ مجوز اقامت اولیه یونان ( اقامت موقت ۱ ساله یونان )  شما میتوانید اقامت موقت خود را تا ۵ سال تمدید و آن را به اقامت دائم یونان تبدیل کرده .و پاسپورت یونان دریافت نمایید . اقامت تمکن مالی به اشخاصی تعلق میگیرد که از تمکن مالی برخوردار باشند. شخصی که ثابت کند درآمد ماهانه قابل قبولی برای خود و خانواده دارد شامل می شود. در واقع شما  با داشتن سند ملکی در ایران و همچنین  سپرده بانکی کافی امکان اخذ  مجوز  اقامت یونان را برای خود و خانواده تحت سرپرستی خود خواهید داشت روش مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی  و اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی روشی بسیار سریع میباشد و شما در طول چند ماه میتوانید کارت اقامت یونان را دریافت نمایید . ( معمولا در روش های اخذ اقامت یونان از طریق کار و اخذ اقامت یونان از روش ثبت شرکت زمان های طولانی تری به دلیل پیچیدگی های پرونده مطرح خواهد بود  ) همچنین در صورتی که شما از طریق تمکن مالی  اقامت یونان را دریافت کنید و به یونان مهاجرت کنید فرزندان شما خواهند توانست به صورت رایگان مانند شهروندان یونان در کشورهای یونان تحصیل کنند و از استانداردهای آموزشی اتحادیه اروپا بهره ببرند جالب ترین نکته روش اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی یونان که بسیاری را علاقه مند به استفاده از این روش برای اخذ اقامت یونان و مهاجرت به یونان مینماید این است که شما امکان و اجازه سرمایه گذاری در کشورهای اتحادیه اروپا و خود کشور یونان را خواهید داشت .

مزایای دریافت اقامت از روش تمکن مالی :

 • عدم نیاز به ثبت شرکت و انجام هیچ فعالیت تجاری

 • عدم نیاز به استخدام پرسنل دریونان

 • بدون هیچ گونه محدودیت سنی

 • عدم نیاز به مدارک بین المللی زبان

 •  سریعترین روش در دریافت اقامت یونان و مهاجرت به یونان

 • تمدید آسان مجوز  اقامت در یونان

 • امکان تحصیل رایگان فرزندان در سطح کشور یونان ( عضو پیمان شنگن )

مسائلی که در بالا ذکر شد بخشی از مواردی است که افراد را به مهاجرت به یونان با تمکن مالی و اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی ترغیب مینماید در حال حاضر کشور یونان عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن اجازه اقامت تمکن مالی و همچنین مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی را صادر مینمایند . در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در گروه اقامت اروپا با تلفن ۰۲۱۲۲۸۷۵۴۴۳ تماس حاصل نمایید همچنین میتوانید برای اطلاع از شرایط سایر کشورهای اروپایی بر روی لینک های زیر کلیک کنید

اقامت اروپا از روش تمکن مالی

اقامت فرانسه از روش تمکن مالی

اقامت یونان از روش تمکن مالی

اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی

اقامت یونان از روش تمکن مالی

اقامت پرتغال از روش تمکن مالی

اقامت ایتالیا از روش تمکن مالی

اقامت قبرس از روش تمکن مالی

اقامت سوئیس از روش تمکن مالی

مهاجرت به فرانسه با تمکن مالی

مهاجرت به اسپانیا با تمکن مالی

مهاجرت به یونان با تمکن مالی

مهاجرت به یونان با تمکن مالی

مهاجرت به پرتغال با تمکن مالی

مهاجرت به ایتالیا با تمکن مالی

مهاجرت به قبرس با تمکن مالی

مهاجرت به سوئیس با تمکن مالی

مهاجرت به اروپا با تمکن مالی

اخذ اقامت کشور یونان ( اتحادیه اروپا ، شینگن )

اقامت یونان به یکی از سه طریق زیر ممکن است که راحت ترین روش تمکن مالی بدون اجازه کار است.

۱- اثبات توانایی مالی (تمکن مالی)

الف-با اجازه کار

ایجاد کار و سرمایه گذاری به مبلغ ۳۰۰/۰۰۰ یورو در یونان (برای تجارت در قالب کارهای بزرگ)
اثبات وجود ۶۰/۰۰۰ یورو در حساب بانکی یونان یا کشورهای دیگر
اقامت دو ساله صادر و هر دو سال یک بار به شرط بقای کسب و کار تمدید می‌گردد.
در این حالت اقامت با اجازه کار صادر می‌گردد اما شرط فعال نمودن واحد تجاری و نیز حضور در یونان لازم است.

ب- بدون اجاره کار در یونان

در صورتیکه سرپرست خانواده با ارایه مدارک مالی (حقوق، اسناد مالکیت، اجاره نامه ملکی، حساب بانکی در ایران و یا کشورهای دیگر) ثابت نماید که قادر به پرداخت ماهیانه ۲۰۰۰ یورو برای خود و۴۰۰ یورو برای هریک از افراد تحت تکفل خود می باشد ابتدا اقامت دو ساله یونان را دریافت می‌نماید. بعد از دو سال در صورت رخ ندادن تخلفی در طی اقامت در یونان سه سال یک بار تمدید می‌گردد. در این حالت فرزندان زیر ۱۸ سال امکان همراهی متقاضی را دارند.

هزینه برای متقاضی ۱۸ هزار یورو و برای هر یک از افراد تحت تکفل ۲۰۰۰ یورو می باشد که در سه قسط مساوی دریافت میگردد.

متقاضی می تواند در کشور یونان اقامت واقعی نداشته و صرفاً از خدمات کارت اقامت یونان استفاده نماید.

۲- خرید ملک در یونان

تنها در صورت خرید ملک به مبلغ ۲۵۰/۰۰۰ یورو امکان پذیر می‌باشد.

۳- تاسیس شرکت ایرانی در یونان

متقاضی می تواند شرکتی در یونان که Sister company شرکت ایرانی باشد افتتاح نماید که ۱۰۰ درصد سهام آن متعلق به شرکت ایرانی باشد.

در سال اول اقامت دو ساله و پس از آن هر ۳ سال تمدید می گردد.

اخذ ویزای کشور یونان ( اتحادیه اروپا ،شینگن )

ارائه مشاوره و خدمات اخذ ویزای یونان ( اتحادیه اروپا ، شینگن ) توسط کارشناسان با تجربه و متخصص گروه اقامت اروپا اخذ ویزای یونان و بررسی مدارک و شرایط متقاضی اخذ ویزای یونان , تنظیم دعوت نامه رسمی, تکمیل آنلاین فرم تقاضای ویـزا و تعیین نوبت سفارت, چک لیست مدارک و نیز راهنمای انجام مصاحبه جهت اخذ ویزای توریستی, تجاری, نمایشگاهی, تحصیلی, شرکت در سمینارها, کنفرانس ها و مجامع علمی در یونان تـخصص ما است.

مدارک مورد نیاز

۱- شناسنامه ایرانی
۲- گذرنامه
۳- سه قطعه عکس رنگی
۴- آدرس محل کار و منزل به طور دقیق.

اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی:

۱- برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
۲- برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
۳- برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
۴- برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
۵- برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی
۶- مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.
۷- ترجمه‌ی یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
۸- بیمه مسافرتی ،بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان

ثبت شرکت دریونان ( اتحادیه اروپا ، شینگن )

گروه مشاوران و کارشناسان اقامت اروپا با همکاری کارشناسان خبره و وکلای معتبر در حال فعالیت در یونان و با داشتن سالها تجربه در زمینه ثبت شرکت در یونان و گسترش فعالیت های تجاری و دریافت اقامت اروپا و همکاری مستمر با شرکتها ، سازمانها و اتاق های بازرگانی در یونان و به عنوان نماینده برخی از آژانسهای جذب سرمایه گذاری در اروپا جهت ثبت شرکت در یونان و همچنین دریافت اقامت بر مبنای ثبت شرکت در یونان برای شما عزیزان آمادگی خود را جهت انجام پروسه های ثبت شرکت در یونان و همچنین دریافت اقامت برای شما عزیزان اعلام میدارد.

بنابراین با داشتن اقامت یونان شما قادر خواهید بود به تمامى کشورهاى اتحادیه اروپا و شینگن بدون نیاز به ویزا سفرکنید و ویزاى بسیارى از کشورهاى غربى همچون کانادا ـ استرالیا ـ نیوزیلند و حتى آمریکا را براحتى اقدام نمایید.

مشاوره ثبت شرکت در یونان به صورت رایگان می باشد، در صورت نیاز به هر گونه مشاوره در خصوص ثبت شرکت در یونان و مهاجرت به یونان شما می توانید به صورت حضوری و تلفنی با ما در تماس باشید.

۱٫ خدمات ما بری ثبت شرکت در یونان
۲٫ مشاوره در زمینه انتخاب مدل های ثبت شرکت در یونان
۳٫ انجام امور حقوقی و ثبت شرکت در یونان توسط وکلای رسمی شرکت
۴٫ اخذ ویزا برای انجام کارهای ثبت شرکت در یونان ( مرحله مقدماتی )
۵٫ افتتاح حساب بانکی ( حقوقی ) از طریق ثبت شرکت در یونان
۶٫ تهیه دفتر مجازی یا حقیقی به همراه تلفن، فکس، ایمیل و وب سایت با پسوند کشور یونان
۷٫ دریافت اقامت ۱ ساله برای مدیرعامل و خانواده از طریق ثبت شرکت در یونان

مزایای ثبت شرکت در یونان

۱٫ مالکیت ۱۰۰% (بدون نیاز به شریک محلی)
۲٫ دسترسی به تمام نواحی اروپای شینگن برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت
۳٫ امکان درخواست اقامت دائم پس از ۳ سال
۴٫ امکان درخواست پاسپورت ۵ سال بعد از اخذ اقامت دائم
۵٫ امکان اخذ آسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا
۶٫ افتتاح حساب شرکتی و شخصی
۷٫ استفاده از مارک تجاری (برند) اروپائی
۸٫ قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا

مراحل ثبت شرکت در یونان و دریافت اقامت

تشکیل پرونده از طریق گروه وکلا در یونان و هماهنگی با وزارت بازرگانی و وزارت امور خارجه و دریافت تاییدیه و موافقت دولت یونان نسبت به Business Plan و اجازه فعالیت تجاری برای متقاضی
تعیین وقت مصاحبه در سفارت و دریافت ویزای D برای فرد متقاضی و خانواده ایشان حضور در یونان جهت دریافت اقامت یکساله و انجام مراحل ثبت شرکت
بعد از گذشت یکسال و ارائه گزارش کاری شرکت ، اقامت تمدید خواهد شد.
بعد از ۳ سال اقامت در یونان و در صورت ارائه فعالیت تجاری مثبت ، فرد متقاضی و خانواده ایشان حق تقاضای دائم پیدا خواهند نمود.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در یونان و اقامت

نام شرکت (توسط خود شما ارائه میشود)
پر نمودن فرم ثبت شرکت در یونان
اسکن پاسپورت سهامداران و مدیرعامل
طرح توجیهی اقتصادی ( Business Plan )
سند مالکیت و پرینت حساب بانکی
کپی از آخرین مدرک تحصیلی‌
وکالتنامه (که باید توسط موکل امضا شود )

اخذ اقامت کشور یونان از طریق سرمایه گذاری به ۳ روش امکان پذیر می باشد. این روش ها عبارتند از:
• ثبت شرکت
• خرید ملک
• گذاشتن ودیعه
ثبت شرکت
جهت واجد شرایط شدن برای اخذ اقامت کشور یونان، از طریق ثبت شرکت، متقاضی باید شرایط زیر را دارا باشد:
• شهروند اتحادیه اروپا نباشد.
• طرح کاری (Business Plan) قابل قبولی ارائه نماید.
• حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار یورو سرمایه گذاری نماید.
• حداقل ۱۰ موقعیت کاری برای افراد بومی (یونانی) ایجاد کند. (حداقل ۳۰ درصد موقعیت های کاری ایجاد شده، باید توسط افراد بومی پر شود)
اقامت از طریق ثبت شرکت، در ابتدا ۳ ساله قابل تمدید بوده که در صورت داشتن شرایط لازمه، به اقامت دائم تبدیل می شود.
خرید ملک
با خرید ملکی به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار یورو، می توان اقامت یونان را اخذ کرد. این اقامت ۵ ساله قابل تمدید می باشد.
گذاشتن ودیعه
متقاضی اخذ اقامت کشور یونان می تواند با گذاشتن مبلغ ۲۵ هزار یورو به عنوان ودیعه، در یکی از بانک های یونانی، اقامت ۱ ساله قابل تمدید کشور یونان را اخذ نماید.
لازم به ذکر بوده، به ازای هر فرد همراه با متقاضی اصلی، درصدی به مبلغ ودیعه اضافه خواهد شد.
نکته: در ۲ مورد خرید ملک و گذاشتن ودیعه، متقاضی اجازه کار در کشور یونان را نخواهد داشت.
از مهم ترین مزایای اخذ اقامت کشور یونان، می توان به امکان سفر به کشورهای محدوده شینگن اشاره کرد.

 

جهت واجد شرایط شدن برای اخذ اقامت کشور یونان، از طریق ثبت شرکت، متقاضی باید شرایط زیر را دارا باشد:
• شهروند اتحادیه اروپا نباشد.
• طرح کاری (Business Plan) قابل قبولی ارائه نماید.
• حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار یورو سرمایه گذاری نماید.
• حداقل ۱۰ موقعیت کاری برای افراد بومی (یونانی) ایجاد کند. (حداقل ۳۰ درصد موقعیت های کاری ایجاد شده، باید توسط افراد بومی پر شود)
اقامت از طریق ثبت شرکت، در ابتدا ۳ ساله قابل تمدید بوده که در صورت داشتن شرایط لازمه، به اقامت دائم تبدیل می شود.

 

 

امکان دریافت اقامت یونان از طریق خرید املاک مسکونی برای خریداران خارجی و غیر اروپایی فراهم گردیده است . شما میتوانید با خرید ملک به ارزش حداقل 250.000 یورو اقامت کشور اروپایی شینگن را به دست آورید

شهروندان غیر اروپایی و اعضای خانواده آنها می‌توانند با خرید ملکی به ارزش حداقل ۲۵۰هزار یورو اجازه اقامت بگیرند. این اقامت ۵ساله خواهد بود و در صورت عدم تغییر مالکیت ملک، ۵ سال دیگر نیز تمدید خواهد شد. قیمت ذکرشده برای املاک در یونان ممکن است با توجه به تغییر قیمت‌ها در هر منطقه کاهش یا افزایش یابد.

با وجود بحران اقتصادی که یونان در سال ۲۰۱۰ به آن دچار شد، همچنان به عنوان محلی برای سرمایه‌گذاری باقی مانده است. فرصت‌های کسب‌وکار زیادی در این کشور ۱۱ میلیون نفری وجود دارد که برای افراد سرمایه‌گذار سود داشته باشد.

 

یونان از سال 1981 عضو اتحادیه اروپا بوده همچنین عضو پیمان شینگن میباشد . در حقیقت شما میتوانید با اخذ اقامت کشور یونان در 26 کشور اروپایی رفت و آمد و یا سکونت نمایید

در صورتی که مالکیت ملک خریداری شده تغییر نیابد یعنی شرایط اخذ اقامت کماکان استوار بماند اقامت دریافتی به مدت 5 سال تمدید خواهد گردید

کشور یونان از سال ۱۹۸۱ یکی از اعضای اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. اگر برای اقامت در یونان از کشوری غیر از اتحادیه اروپا اقدام کنید، می‌بایست اجازه اقامت بگیرید.

 

از لحاظ اقلیمی نیز این کشور دارای تنوع آب‌وهوایی مناسبی بوده و سالیانه تعداد زیادی توریست از سراسر دنیا برای گشت‌وگذار به یونان می‌آیند.

کشورهای عضو پیمان شینگن که فرد میتواند به آنها آزادانه سفر نماید

 

اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس

 

در حقیقت شما خواهید توانست با دریافت اقامت از کشور یونان در هر یک از کشورهای عضو پیمان شنگن زندگی کنید و یا به آنها بدون نیاز به کشورهای عضو پیمان شینگن سفر نمایید

 

ثبت شرکت جدید در یونان (Corporation)


اینگونه شرکتها تنها مسئول بدهی و تعهد نسبت به اشخاص ثالث خود تنها با توسل به دارایی های شرکت دارند و سهام داران اینگونه شرکتها مسئولیت شان فقط تا میزان سهام ایشان در این شرکت مقدور می باشد.سهام داران می توانند شخصیت حقیقی و یا حقوقی باشند و هیچگونه محدودیتی بر ملیت و یا و یا کشور ثبت شده ندارند.حداقل سرمایه و سهام اینگونه شرکتها ۶۰۰۰۰ یورو می باشد و پروسه افتتاح اینگونه شرکتها بسیار ساده است.


اساسنامه و قرار داد سهام داران این شرکتها در گروه مشاوران اقامت و مهاجرت اروپا نوشته شده و با مدارک شخصی و یا حقوقی سهام داران به وزارت کشور تحویل داده خواهد شد تا اقدامات لازم برای ثبت شرکت و درج آگهی در روزنامه رسمی این کشور انجام پذیرد.


مالیات اینگونه شرکتها ۲۶%برسود می باشد (لازم به ذکر است که همیشه هزینه های جانبی شرکت ابتدا از درآمد کسر شده و سپس مبلغ سود معین می گردد)و اگر شرکت سهام فروخته باشد ۱۰% مالیات بر سود سهام می بایستی پرداخت گردد

.
بر اساس قانون (Art.17 L.3386/2005) اقدامات لازم برای اقامت مدیر عامل این شرکت و خانواده تحت تکفل ایشان انجام شده و در پروسه زمانی سه ماه، از زمان تحویل مدارک برای به ثبت رساندن شرکت و دریافت اقامت مدیر عامل صورت گرفته و سپس در مدت زمان ۴۰ روز اقامت خانواده ایشان نیز انجام می گردد.


ثبت شرکت (L89 Companies)


اینگونه شرکتها نماینده یونانی شرکتهای خارجی هستند که می توانند از سیستم مالیاتی بهتر بهره مند شوند در اصل می توان گفت این مجموعه از شرکتهای خاص یونانی هستند که بر اساس قانون می توانند از مزایای مالیاتی استفاده کنند.البته ثبت اینگونه شرکتها به دلیل مداخله وزارت خانه این کشور و سنجش تجاری این برنامه کاری منجر به هزینه های بیشتری خواهد شد.


انواع فعالیت های این گونه شرکتها به شرح ذیل می باشد:


– مشاوره
– حسابداری
– کنترل کیفیت تولید، محصولات، روش و روند عمل
– سنجش برنامه کاری ،طراحی و قراردادها
– پردازش اطلاعات
– پژوهش و توسعه
– تبلیغات و بازار یابی


شرکت L89 بایستی حتماً ۴ کارمند خارجی استخدام نماید و هزینه شرکت می بایستی ۱۰۰٫۰۰۰ یورو در سال که معادل ۸۰۰۰ یورو در هر ماه می باشد.سیستم مالیاتی اینگونه شرکتها که پیش از افتتاح شرکت تعیین می گردد ما بین (۵% الی ۹% ) می باشد.

برای مثال :


اگر بر اساس بررسی برنامه فعالیت شرکت شما دولت ۷% از درآمد شما را سود تعیین نماید به عنوان مثال شرکت شما ۱۰۰۰۰۰یورو درآمد ناخالص در سال داشته است به شرح ذیل محاسبه می گردد:


تعریف درآمد ناخالص+ حاشیه سود (۵ %- ۹%) + مالیات بر ارزش افزوده (۱۵%)


در واقع ۷% x 100000یورو = ۷۰۰۰ یورو  در واقع 

۱۵ درصد ۷۰۰۰ یورو به عنوان مالیات بایستی پرداخت گردد که معادل ۱۰۵۰ یورو می باشد. 

ثبت شرکت نمایندگی (LTD (Branch Office


ایرانیان می توانند با ثبت نمایندگی شرکت خود در اتحادیه شنگن و مالکیت ۱۰۰% این شرکت را داشته باشند .دفتر گروه مشاوران اقامت و مهاجرت اروپا  در یونان شما را همیاری نموده و این پروسه را برای آسودگی خاطر شما در مدت زمان سه ماه از زمان تحویل مدارک به اتمام می رساند.


شرکتهای LTD یونان همانند همان شرکت با مسئولیت محدود ایران است. بدین ترتیب سهام داران اینگونه شرکتها فقط مشمول مسئولیت های شرکت می باشند و مال و اموال شخصی ایشان جزو دارائی های شرکت نمی باشند.اینگونه شرکتها می توان با یک سهام دار حقیقی و یا حقوقی صورت بگیرد.


اساسنامه این شرکت در اصل می بایستی ترجمه شده و از سفارت یونان در ایران تایید شود و به موسسه حقوقی ارسال گردد تا همین اساسنامه به زبان یونانی نوشته شده و به وزارت کشور تحویل داده شود.تا اقدامات لازم برای اقامت سهام داران صورت بپذیرد.این گونه شرکتها هزینه نگهداری سالانه ندارند و فقط هزینه سالانه حسابدار بایستی پرداخت شده و اطلاعات لازم به وزارت مالیات داده شود.البته حسابداری می تواند با گزینش سهام دار صورت بگیرد.


مالیات اینگونه شرکتها ۲۶% برسود سالیانه می باشد(لازم به ذکر است که همیشه هزینه های جانبی شرکت ابتدا ار درآمد کسر شده و سپس مبلغ سود معین می گردد)و اگر شرکت سهام فروخته شده داشته باشد ۱۰% مالیات بر سود سهام می بایستی پرداخت گردد.

دریافت کارت اقامت موقت ( ( PRدر کمتر از سه هفته ( ۲۰ روز ) و کارت دائم طی مدت ۹۰ روز صادر خواهد شد. اقامت فوق هر ۲ سال یکبار قابل تمدید می باشد .
این برنامه مخصوص افرادی است که از نظر مالی استقلال دارند و می توانند منبع کسب دارایی هایشان را نشان دهند .
این ویزای خاص توسط کنسول صادر می شود و شخص دارنده ی ویزا تا پایان اعتبار آن باید برای اقامت دائم اقدام کند. فرد یک اجازه ی اقامت مشروط می گیرد .
در این روش نیاز به حضور فیزیکی چندانی در یونان نمی باشد.
شرایط مورد نیاز :
فرد باید در ۲ سال اخیر هر سال ۲۵۰۰۰ یورو درآمد داشته یا در یکسال اخیر ۵۰۰۰۰ یورو درآمد داشته باشد.
درآمد نباید حاصل از حقوق یا فعالیت های اقتصادی غیر وابسته باشد بلکه درآمد باید سود حاصل از شرکت ، حساب های بانکی ، اجاره ی ملک و یا فعالیت های قانونی باشد.
افراد خانواده بعد از این که متقاضی توانست اقامت دائم خود را بگیرد می توانند برای اقامت اقدام کرده و به او بپیوندند . فرزندان باید زیر ۱۸ سال باشند.
برای فرزندان بالای ۱۸ سال می توان در صورت تاسیس شرکت آن ها را جزء افراد هیئت مدیره و سهامداران قرارداده و برایشان اقامت گرفت. متقاضی نمی تواند برای ارگان یا شرکتی کار کند ( اجازه کار ندارد ) بلکه می تواند خود مبلغ ۲۰۰۰۰ یورو در شرکتی سرمایه گذاری کند .
مدارک مورد نیاز جهت ارسال تقاضا :
۱) گواهی عدم سوئ پیشینه ، ۲ ) کپی پاسپورت متقاضی و خانواده با اعتبار ، ۳) مدیکال مورد قبول در یونان
۴) تکمیل فرم های تقاضا ، ۵) یک گواهی سلامت پزشکی از بیمارستان ، ۶ ) شناسنامه ( متقاضی ، همسر، فرزند) ، ۷) اطلاعات خانوادگی ، ۸) حساب بانکی ، وام ، و منبع درآمد

جمهوری یونان
Ελληνική Δημοκρατία
یونان
پرچم  
شعار ملی: آزادی یا مرگ
سرود ملی: سرودی برای آزادی
پایتخت
(و بزرگترین شهر)
آتن
شرقی′۴۳°۲۳ شمالی′۰۰°۳۸
زبان(های) رسمی زبان یونانی
نوع حکومت جمهوری پارلمانی
نام حاکمان
• رئیس جمهور
• نخست‌وزیر
کارولولس پاپولیاس
کوستاس کارامانلیس
موارد منجر به تشکیل
-اولین تمدن یونانی شناخته‌شده
-استقلال از امپراتوری عثمانی
-به‌رسمیت شناخته‌شدن
۳۰۰۰ (پیش از میلاد)
۲۵ مارس ۱۸۲۱
۳ اکتبر ۱۸۲۹
مساحت
مساحت ۱۳۱٬۹۹۰کیلومتر مربع (۹۶ام)
‌آب‌ها (%) ۰٫۸۶۶۹
جمعیت
سرشماری ۱۱٬۱۲۵٬۱۷۹
(۷۴ام)
تراکم جمعیت ۸۴‎/km۲‏ (۱۰۸ام)
تولید ناخالص داخلی (تخمین ۲۰۰۷)
مجموع ۳۰۵٫۵۹۵ میلیارد دلار (۳۷ام)
سرانه ۲۷٬۳۶۰ دلار (۲۷ام)
شاخص توسعه انسانی (۲۰۰۴) ۰٫۹۲۱ (بالا) (۲۴ام)
واحد پول یورو (€)۱ (EUR)
منطقه زمانی EET (ساعت جهانی+۲)
تابستانی (DST) EEST (ساعت جهانی)
دامنه اینترنتی .gr
پیش‌شماره تلفنی +۳۰
۱ تا پیش از سال ۲۰۰۲: دراخما

یونان (به یونانی: Ελλάδα) کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است، این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و در شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای یونان محدود است. «یونان» نام فارسی این کشور است.

یونان در محل اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است و وارث میراث یونان باستان، امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار قرن سلطه ترکان عثمانی است.

این کشور به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی، فلسفه غرب، بازی‌های المپیک، علوم سیاسی، نمایشنامه‌نویسی (شامل هردو نوع کمدی و تراژدی) قابل توجه است.

یونان دارای تاریخی ویژه و پرحادثه است و دارای میراث فرهنگی است که به طور قابل توجهی دارای نفوذ در آفریقای شمالی و منطقه خاورمیانه است و ساختاری بنیادی برای فرهنگ اروپا و آنچه امروز به عنوان غرب خوانده می‌شود به حساب می‌آید.

امروز یونان کشوری توسعه یافته و یکی از اعضای اتحادیه اروپا (از ۱۹۸۱ میلادی)، عضو اتحادیه اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا (از ۲۰۰۱ میلادی)، ناتو (از ۱۹۵۱ میلادی)، منطقه همکاری و بهره برداری اقتصادی یا OECD (از ۱۹۶۰ میلادی)، آژانس فضایی اروپا یا ESA (از ۲۰۰۱ میلادی) است.

آتن پایتخت و سالونیک، پاتراس و هراکلیون از شهرهای بزرگ آن به شمار می‌روند.

 

تاریخ

یونان باستان

نوشتار اصلی: یونان باستان

سواحل دریای اژه یونان به طور غیر منتظره‌ای شاهد بروز اولین تمدن پیشرفته در اروپا بود که امروز (تأثیرش) بخشی جدانشدنی از ساختار و فرهنگ و توسعه سیاسی در غرب است.[نیازمند منبع] در یونان باستان پسرها مهم‌تر از دخترها در نظر گرفته می‌شده‌اند.

تقسیمات کشوری

یونان حدود ۶۰۰۰ جزیره دارد که تنها ۲۲۷ مورد آن دارای سکنه است. مالک بسیاری از این جزایر افراد ثروتمند جهان هستند.

کشور یونان به ۱۳ استان (به یونانی: Περιφέρειες، تلفظ: پــِریفِرئیـِس) تقسیم شده است.[نیازمند منبع] این استان‌های نیز به نوبه خود به ۵۴ شهرستان تقسیم شده‌اند.

نام استان‌های یونان از این قرار است:

 1. آتیک
 2. یونان مرکزی
 3. مقدوینه مرکزی
 4. کرت
 5. مقدونیه شرقی و تراکیه
 6. اِپیروس
 7. جزایر ایونی
 8. اژه شمالی
 9. پلِپونِز
 10. اژه جنوبی
 11. تسالی
 12. یونان غربی
 13. مقدونیه غربی
 

نقشه استان‌های یونان

اقتصاد

رشد تولید ناخالص داخلی یونان از بسیاری از اعضای اتحادیه اروپا بیشتر بوده‌است. صنعت گردشگری یکی از منابع عمده درآمد زایی برای یونان است و ۱۵٪ از سهم تولید ناخالص داخلی را شامل می‌شود. به طور مستقیم و غیر مستقیم ۱۶٫۵٪ از نیروی کار یونان در این صنعت به کار گرفته شده‌اند.

نیروی کار یونان بالغ بر ۴۹۰۰۰۰۰ نفر است که در میان کشورهای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه بعد از کره جنوبی در رتبه دوم قرار دارد. بر پایه یک نظر سنجی که توسط دانشگاه گرونینگن انجام شد یونان بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۵ در رتبه سوم ساعات کار در هر سال در بین کشورهای اروپایی قرار دارد.به این ترتیب یونانی‌ها در هر سال ۱٬۸۱۱ ساعت کار کرده‌اند. در سال ۲۰۰۷ کارگران متوسط ۲۰ دلار در هر ساعت تولید کرده‌اند.این رقم مشابه اسپانیا و کمی بیش از نصف متوسط تولید کارگران در آمریکا است.نزدیک به یک پنجم نیروی کار را مهاجران خارجی تشکیل می‌دهند که در بخش‌های کشاورزی و ساخت ساز به کار گرفته شده‌اند.

سعی داریم با پاسخ به پرسشهای شما عزیزان در خصوص اخذ اقامت یونان و مهاجرت به یونان کمی راه را برای شما عزیزان هموار نماییم

البته این سوالات به صورت پرسش و پاسخ برای همه قابل مشاهده خواهد بود

پس لطفا شماره تماس یا ایمیل خود و یا دیگران را در این قسمت ننویسید

لطفا برای ارسال سوال خود به لینک زیر مراجعه نمایید

 

پرسش و پاسخ اقامت یونان و مهاجرت به یونان

کانال تلگرام اقامت اروپا

راهکارهای اقامت اروپا
مشاوره اقامت اروپا – مشاوره مهاجرت به اروپا
مشاوره اقامت اروپا