اقامت اروپا اقامت اروپا اقامت شنگن ثبت شرکت در اروپا ثبت شرکت اروپایی ثبت شرکت در اروپا ثبت شرکت اقامت اروپا مهاجرت به اروپا ویزا تجاری ویزا شنگن مشاور ویزا مشاور مهاجرت مشاور اقامت اقامت دائم اروپا اقامت مالتا اقامت دائم شنگن اقامت اتحادیه اروپا اقامت از طریق ثبت شرکت اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت اقامت از طریق کار اقامت از طریق ویزا کار اروپا اقامت سوئد اقامت آلمان اقامت فرانسه اقامت اتریش ویزا شنگن ویزا شینگن اقامت شینگن ویزا اروپا اقامت استونی اقامت لیتوانی اقامت از طریق خرید املاک اقامت از طریق ثبت شرکت اقامت اروپا از راه ثبت شرکت ثبت شرکت در اروپا اقامت یونان اقامت اسپانیا اقامت سوئد اقامت لتونی اقامت اتریش اقامت آلمان مهاجرت به اروپا مهاجرت به آلمان ویزا شنگن اقامت شنگن اقامت اروپا بر اساس تمکن مالی اقامت اسلواکی بر اساس ثبت شرکت مهاجرت به اسپانیا بر اساس تمکن مالی مهاجرت به اروپا بر اساس خرید ملک مهاجرت به اروپا بر اساس ثبت شرکت مهاجرت به فرانسه با تمکن مالی مهاجرت به اتریش با تمکن مالی اقامت اتریش با تمکن مالی اقامت اتریش با ثبت شرکت
Get Adobe Flash player
فرم ارزیابی اقامت اروپا

فرم ارزیابی رایگان اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا
مشاوران اقامت اروپا
دانلود راهنمای اقامت اروپا

دانلود راهنمای اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا از طریق تلگرام

نظرات اقامت اروپا

کانال تلگرام اقامت اروپا

شما باید درخواست اجازه اقامت کاری را از کشور خودتان به نزدیک ترین سفارت سوئد ارایه دهید. این پروسه می‌تواند به صورت online طی شود. دانشجویانی که یک دوره تحقیقاتی کامل در سوئد تحصیل داشته اند و در حین یا اواخر تحصیلشان کار پیدا می‌کنند، می‌توانند از درون خاک سوئد درخواست اقامت کاری کنند. این موضوع برای کار پاره وقت یا تمام وقت، فرقی نمی‌کند. اما این کار شرایطی دارد؛ به این صورت که درآمد ماهیانه معادل ۱۳۰۰۰ کرون قبل از کسر مالیات داشته باشد و فرد بتواند خود را تامین مالی نماید. ضمنا این شغل باید به مدت حداقل ۱۰ روز به صورت آگهی عمومی‌اعلام شده باشد و شرایط قرارداد کاری با شما دقیقا مطابق با یک شهروند سوئدی باشد.

اجازه کاری که به شما داده می‌شود برای یک حرفه و فقط یک کارفرما است. بدین معنا که شما باید با یک قرارداد کاری مبلغ فوق الذکر را بدست بیاورید. اما محدودیتی برای داشتن چند شغل هم وجود ندارد. یعنی می‌توانید با یک اجازه کار در چند جا کار کنید که البته در این حالت درآمد شما باید بیش از ۱۳۰۰۰کرون باشد. بعد از دو سال شما می‌توانید با اجازه کار خود در چند جا و البته یک حرفه مشغول به کار شوید و در این حالت جمع درآمد شما باید حداقل ۱۳۰۰۰ کرون باشد.

اگر شما بخواهید تغییر شغل/کارفرما دهید باید دوباره درخواست اجازه کار بخواهید. پس از دو سال اول فقط جهت تغییر شغل (و نه کارفرما) باید این درخواست داده شود. اگر شغلتان را از دست بدهید با توجه به شرایط فوق تا ۳ ماه اجازه دارید به دنبال شغل و یا کارفرمای جدید باشید. در صورتی که شغلی پیدا نکنید اجازه اقامت باطل می‌شود.

شما در صورتی که اجازه کار و اقامت داشته باشید می‌توانید خانواده تان (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) را به همراه داشته باشید. در صورتی که اجازه کار و اقامت شما بیش از ۶ ماه باشد اجازه کار برای همسر شما نیز صادر می‌شود.

اجازه کار و اقامتی که به شما داده می‌شود موقتی است. اگر قرارداد کاری کمتر از ۲ سال باشد، اجازه کار و اقامت برای همان زمان است. اگر بیش از ۲ سال باشد، اجازه اولیه برای ۲۴ ماه صادر شده و پس از دو سال باید تمدید گردد. دقت داشته باشید که در بهترین شرایط، اگر متقاضی ۴ سال در این کشور بماند، اجازه اقامت موقت به اجازه اقامت دایمی‌تبدیل می‌شود و پس از ۵ سال اقامت دایم در این کشور می‌توان درخواست شهروندی داد. برای ارائه درخواست اقامت دایم یا شهروندی در سوئد شما باید دارای شرایط زیر باشید:

 احراز هویت
شما باید مدارک کافی در رابطه با هویت، تاریخ و محل تولد و کشور مادریتان ارئه نمایید. این عمل با ارائه پاسپورت عملی می‌باشد.

 رسیدن به سن قانونی(۱۸ سال تمام)
فرد درخواست دهنده باید ۱۸ سال تمام داشته باشد. برای فرزندان زیر ۱۸ سال والدین آنها باید درخواست ارائه کنند.

 دارا بودن اجازه اقامت دایم در سوئد
شما زمانی می‌توانید درخواست شهروندی بدهید که دارای اجازه اقامت قانونی و دائمی‌در سوئد باشید. اجازه اقامت دانشجویان دایمی‌نیست و در این دسته قرار نمی‌گیرد.

 زندگی در سوئد برای مدت مشخص
جهت دریافت شهروندی سوئد شما باید مدت زمان معینی را به صورت قانونی در سوئد اقامت کرده باشید. این مدت زمان بسته به شرایط شما می‌تواند متفاوت باشد. برای شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا این مدت ۵ سال هست که مدت زمان تحصیل یا اقامت توریستی در زمره این مدت قرار نمی‌گیرد. این ۵ سال باید به طور دایم باشد. اما شما حق مسافرت به خارج از سوئد را دارا هستید و به طور موقت میتوانید در سایر کشورها باشید.

 دارای حسن سابقه زندگی در سوئد باشید
شما در زمان اقامت دایم در سوئد باید شهروندی قانونمند باشید. در واقع هیچ سو پیشینه ای در مدت اقامت در سوئد نداشته باشید. در غیر این صورت یا درخواست شما رد می‌شود و یا مدت بیشتری باید در انتظار بمانید.

اقامت در سوئد از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری باید مبلغی در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان در کشور سوئد سرمایه گذاری کرد و با پرداخت مالیات بعد از دو سال، و برای سال سوم در صورت موفقیت شرکت، به صاحب شرکت و اعضای خانواده وی اقامت سوئد داده می‌شود، و بعد از ۴ سال در صورت موفقیت شرکت به صاحب و اعضای خانواده وی پاسپورت سوئدی اعطا خواهد شد.

کشور سوئد قوانین و مقررات ویژه‌ای را برای کمک به کسانی که مایل به سرمایه‌گذاری در سوئد هستند، وضع نموده است. این قوانین شامل کمک از جانب دستگاه‌های دولتی و نیز اجازه اقامت در سوئد می‌شود.

در سوئد انواع مختلفی از شرکتها وجود دارد که عبارتند از شرکت سهامی‌خاص، شرکت سهامی‌عام، شرکت با مسوولیت محدود و غیره. هرکدام از انواع فوق مربوط به نیاز‌های خاص و شرایط خاصی است. ثبت شرکت در سوئد نیازی به تابعیت سوئد و یا سرمایه گذاری هنگفتی ندارد.

در صورتی که ایده‌ای برای ثبت شرکت دارید می‌توان با جذب سرمایه‌گذاران سوئدی در زمینه‌های مختلف اقدام به ثبت شرکت در سوئد نمایید. این کار نیاز به ثبت حقوقی ایده،‌ برگزاری جلسات متعدد با سرمایه‌گذاران سوئدی، تعریف و توجیه ایده در زمینه‌های مختلف و کسب مجوزهای مورد نیاز می‌باشد.

ثبت شرکت در سوئد با بسیاری از کشورها تفاوت دارد. برای ثبت شرکت در سوئد باید شرکت به مرحله سودهی رسیده باشد. لذا به هیچ وجه نمی‌توان با یک شرکت صوری مثل خیلی از کشورهای دیگر برای اقامت این کشور اقدام کرد. مهاجرت از این راه دو سال اول بصورت آزمایشی است. بدین معنا که متقاضی دو سال بصورت موقت اجازه زندگی در سوئد دارید و در این مدت فرصت دارد تا وجود شرکت در این کشور را بصورت سود رسان و مفید ثابت کند. پس از آن شخص می‌تواندبرای اعضای خانواده خود تقاضای اقامت دائم کند. دانستن زبان سوئدی یا انگلیسی برای این نوع مهاجرت الزامی‌است.

در این مورد حداقل صدهزار کرون فقط برای راه اندازی شرکت لازم می‌باشد. و پیش بینی می‌شود حداقل صد و بیست هزار کرون برای زندگی در سال اول اقامت نیاز باشد.

بسیاری از شرکت‌های کوچک و سودده سوئدی به دلیل کهولت سنی صاحب شرکت توانایی ادامه کار را ندارند و به دنبال یافتن سرمایه‌گذار و یا صاحبی جدید می‌گردند. در صورتی که شما از تخصص مورد نیاز در رشته‌ای برخوردار هستید، راه برای سرمایه‌گذاری و آغاز کسب و کار در سوئد باز است.

انواع ویزای سوئد و راه‌های مهاجرت به سوئد
تحصیل در سوئد
دانشگاه‌های سوئد همواره یکی از پرطرفدارترین مراکز تحصیل در میان دانشجویان بین المللی بوده است. سطح علمی‌و کیفیت بالا بسیاری را از سراسر دنیا برای تحصیل به این کشور می‌کشاند.

دیدار از خویشاوندان و دوستان
علاوه بر بستگان درجه یک، حتی دوستان قدیمی‌و اقوام دور هم می‌توانند شانس دریافت این ویزا را داشته باشند . تصمیم گیری در خصوص درخواست ویزا توسط سفارت انجام می‌شود و داشتن شغل مناسب ، حساب بانکی ، اسناد مالکیت و مسافرت قبلی به سوئد یا کشورهای دیگر اروپایی می‌تواند تاثیرگذار باشد. در واقع اثبات این که شما در ایران دلایل بسیاری برای بازگشت دارید در تایید ویزای شما اثر مثبت خواهد داشت.

ویزای اقامتی در سوئد (از طریق همسر یا والدین)
اشخاصی که همسرشان اقامت یا تابعیت سوئد را داشته باشد و همچنین فرزندان زیر ۱۸ سال در صورتی که یکی از والدین آنها در سوئد باشد می‌توانند در خواست اقامت نمایند.

ویزای کار در کشور سوئد
ویزای کار به متقاضیان کار در کشورسوئد با شرایط خاص تعلق خواهد گرفت.با توجه به وضعیتی که در اتحادیه اروپا وجود دارد ، این گونه کشور‌ها همانند کشور سوئد ، شغل‌هایی را که احتیاج به نیروی کار برای آنها دارند ، مدت ۳ ماه در سوئد آگهی می‌کنند و بعد از آن نیز سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی می‌کنند و اگر نیروی مورد نیاز خود را برای آن کار نیافتند ، نیروی مهاجر خارجی را می‌پذیرند.

سفر تجاری و شرکت در کنفرانس
برای گرفتن این نوع ویزا مهم ترین موضوع داشتن دعوتنامه ای از شرکت سوئدی است که نام شخص دعوت شونده و زمان اقامت و تعداد روزهای لازم در سوئد را مشخص نماید. هم چنین معرفی نامه به زبان انگلیسی از شرکت ایرانی که شامل اسم و مشخصات شخص دعوت شونده شاغل در آن شرکت و سمت شغلی و علت دیدار از شرکت سوئدی در آن ذکر شده باشد.

یکی از راه‌های مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل در سوئد می‌باشد که می‌تواند منجر به اخذ اقامت سوئد نیز شود. کشور سوئد دارای بهترین دانشگاه‌ها در سطح اروپا می‌باشد. شما می‌توانید برای زندگی در اروپا با تحصیل در سوئد شروع کنید و از طریق ورود به یکی از دانشگاه‌های کشور سوئد اقدام نمایید.

سوئد کشوری می‌باشد که تحصیل در آن تا سال ۲۰۱۱ به صورت رایگان بود اما از سال ۲۰۱۱ به بعد تحصیل در آن به صورت رایگان نمی‌باشد و تقریبا سالی ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار هزینه تحصیل آن می‌باشد، بنابراین از سال ۲۰۱۱ به بعد کشور سوئد به کشوری بسیار پر هزینه برای تحصیل تبدیل شده است .

تحصیل در سوئد مانند کشور‌های دیگر اروپایی در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر می‌باشد اما در مقطع لیسانس در دانشگاه‌های دولتی این کشور، تدریس معمولا به صورت زبان سوئدی می‌باشد. بنابراین افراد برای تحصیل در این مقطع می‌بایست به زبان سوئدی مسلط باشند. اما از مقطع لیسانس به بالا، اکثر رشته‌ها در دانشگاه‌های سوئد به صورت زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شود. بنابراین برای ورود به این مقاطع داشتن مدرک زبان انگلیسی نظیر IELTS حداقل الزامی‌می‌باشد.

هم چنین دوره‌های تحصیلی در سوئد همانند سایر کشور‌های اروپایی می‌باشد بنابراین لیسانس در کشور سوئد چهار سال و فوق لیسانس دو سال و دکترا بین چهار تا پنج سال می‌باشد .

در مقطع لیسانس پس از گذراندن ۱۸۰ واحد تحصیلی موفق به اخذ مدرک کارشناسی می‌شوید. مدرک زبان مورد نیاز در مقطع لیسانس ایلتس ۶ می‌باشد و مدت تحصیل در این مقطع ۳ سال به طول می‌انجامد. هزینه دانشگاه‌های سوئد حدو ۸۰ هزار تا ۱۶۰هزار کرون در هر سال می‌باشد که  این هزینه بستگی به رشته و دانشگاه انتخابی دارد. دولت سوئد به دانشجویان اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته را می‌دهد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئد دوسال (۱۶۰ واحد تحصیلی)می‌باشد در بعضی از رشته‌ها یک سال (۶۰واحد تحصیلی) می‌باشد. مدرک زبان مورد نیاز در مقطع کارشناسی ارشد ایلتس ۶٫۵ می‌باشد و تحصیلات به زبان انگلیسی می‌باشد. دولت سوئد به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد اجازه ۲۰ساعت کار در هفته را صادر می‌کند. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری می‌توانند با داشتن شرایط ذیل اقدام نمایند:

 معدل Grade A
 مقاله ISI
 IELTS 7
در برخی رشته‌ها مانند رشته‌های مالی،علوم اقتصادی،رشته‌های حوزه مدیریت گذراندن   GRE و یا GMAT الزامی‌است.

کسانی که قصد ادامه تحصیل در سوئد در مقطع دکتری را دارند،  باید پروپوزال کاملی ارائه دهند که شامل : طرح، هزینه و مدت زمان آن می‌باشد. شروع مقطع دکتری در کشور سوئد زمان مشخصی ندارد این بستگی به استاد راهنما دارد.

لازم به ذکر است که امکان تعلق گرفتن بورس در دوره دکترا برای متقاضیانی که شرایط آن را دارا می‌باشند وجود دارد و شرایط آن بدین گونه است که استاد راهنما در دانشگاه مورد نظر می‌بایست شرایط شما را تایید کند و معیارهایی را مد نظر خواهد داشت همانند دانشگاهی که در آن فوق لیسانس را گذرانده اید ، معدل فوق لیسانس ، مدرک زبان و…و با توجه به درجه مدارک مورد نیاز می‌توانید برای اخذ بورس تحصیلی اقدام نمایید.

در کشور سوئد این امکان وجود دارد که فردی که برای تحصیل اقدام می‌نماید و ویزا  اخذ می‌کند ، می‌تواند برای همراهان خود نیز، برای اخذ ویزا اقدام نماید و در این مورد هیچ مانع قانونی وجود نخواهد داشت . اما در کشور سوئد اخذ ویزای همراه صد در صد نخواهد بود.در ضمن مفهوم همراه از نظر حقوقی شامل همسر و فرزندان می‌باشد.

در خصوص تحصیل در سوئد و مسائل مرتبط با آن معمولا نیاز به اطلاعی وسیع می‌باشد، از جمله این که کدام شهرها جهت امکانات مناسب تر هستند یا هزینه کدام دانشگاه‌ها مناسب تر است. چنان چه مایلید در باب مهاجرت تحصیلی به سوئد اطلاعاتی کسب کنید، لطفا با ما مشورت کنید.

در ضمن از جمله مواردی که باید در باب مهاجرت تحصیلی در نظر داشته باشید ، ذکر این نکته است که برای فراگیری زبان سوئدی در کشور سوئد این امکان وجود دارد که برای کالج‌های زبان سوئدی اقدام نمایید و زبان سوئدی را در کشور سوئد فرا گیرید اما لازم به ذکر است که ویزای کالج زبان کشور سوئد صد در صد نخواهد بود و بهتر است متقاضی علاوه بر پذیرش کالج زبان ، پذیرش دانشگاه را نیز داشته باشد و همزمان با هم برای ویزا اقدام نماید.

همزمان با تحصیل در سوئد، افراد اجازه کارقانونی به صورت نیمه وقت را نیز خواهند داشت و این حق کار برای مثال در مقطع لیسانس ۱۰ ساعت در هفته ، در مقطع فوق لیسانس ۲۰ ساعت در هفته می‌باشد. برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و یا تبدیل هر نوع ویزایی ، اگر افراد در کشور سوئد باشند ، برای انجام این کار حتما باید به کشور خود بازگردند.

البته بدیهی است که پیدا کردن کار در سوئد بسیار آسان تر از خارج از سوئد می‌باشد لذا به دانشجویان توصیه می‌گردد پس از تحصیل قبل از مراجعت شغل مناسب خویش را جست و جو و عقد قرارداد کار کنند و پس از مراجعت تنها جهت ویزای کار اقدام مقتضی را به عمل رسانند.

هزینه زندگی در سوئد
با توجه به این که تحصیل در سوئد از سال ۲۰۱۱ به بعد از حالت رایگان خارج شده است ، تحصیل در سوئد سالی ۱۰ تا ۱۲ هزاردلار هزینه  دربردارد است و هم چنین هزینه‌های زندگی شامل مسکن، خوابگاه ، خوراک و…. سالی ۸ تا ۱۰ هزار دلار می‌باشد.

ولی با توجه به اینکه کشور سوئد در دسته کشور‌هایی می‌باشد که ازرفاه اجتمایی بالایی برخوردار است ، سالانه افراد بسیاری خواهان مهاجرت به کشور سوئد می‌باشند. اما افرادی که به همراه تحصیل و یا مستقل از آن موفق به یافتن کار در این کشور می‌شوند با استفاده از حقوق و مزایای آن کار می‌توانند حدود نصف یا یک سوم هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهند.

در خصوص ویزای کار یا سرمایه گذاری، لازم به ذکر است که کلا هزینه زندگی یک نفر در سوئد حدود مبلغ فوق الذکر است اما هزینه زندگی یک خانواده سه یا چهار نفره حداقل مبلغ ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ دلار می‌باشد.

گفتنی است کشور سوئد از لحاظ رفاه اجتماعی جزء بهترین کشورهای اروپایی است که حتی به کسانی که اقامت دائم در این کشور دارند حقوق بازنشستگی و شرایط مناسب جهت ادامه ی زندگی در سوئد را ارائه می‌کند.

Leave a Reply

کانال تلگرام اقامت اروپا

راهکارهای اقامت اروپا
مشاوره اقامت اروپا – مشاوره مهاجرت به اروپا
مشاوره اقامت اروپا