اقامت اروپا اقامت اروپا اقامت شنگن ثبت شرکت در اروپا ثبت شرکت اروپایی ثبت شرکت در اروپا ثبت شرکت اقامت اروپا مهاجرت به اروپا ویزا تجاری ویزا شنگن مشاور ویزا مشاور مهاجرت مشاور اقامت اقامت دائم اروپا اقامت مالتا اقامت دائم شنگن اقامت اتحادیه اروپا اقامت از طریق ثبت شرکت اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت اقامت از طریق کار اقامت از طریق ویزا کار اروپا اقامت سوئد اقامت آلمان اقامت فرانسه اقامت اتریش ویزا شنگن ویزا شینگن اقامت شینگن ویزا اروپا اقامت استونی اقامت لیتوانی اقامت از طریق خرید املاک اقامت از طریق ثبت شرکت اقامت اروپا از راه ثبت شرکت ثبت شرکت در اروپا اقامت یونان اقامت اسپانیا اقامت سوئد اقامت لتونی اقامت اتریش اقامت آلمان مهاجرت به اروپا مهاجرت به آلمان ویزا شنگن اقامت شنگن اقامت اروپا بر اساس تمکن مالی اقامت اسلواکی بر اساس ثبت شرکت مهاجرت به اسپانیا بر اساس تمکن مالی مهاجرت به اروپا بر اساس خرید ملک مهاجرت به اروپا بر اساس ثبت شرکت مهاجرت به فرانسه با تمکن مالی مهاجرت به اتریش با تمکن مالی اقامت اتریش با تمکن مالی اقامت اتریش با ثبت شرکت
Get Adobe Flash player
فرم ارزیابی اقامت اروپا

فرم ارزیابی رایگان اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا
مشاوران اقامت اروپا
دانلود راهنمای اقامت اروپا

دانلود راهنمای اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا از طریق تلگرام

نظرات اقامت اروپا

کانال تلگرام اقامت اروپا

پارلمان لتونی اصلاحاتی را به قانون مهاجرت افزوده است که چگونگی دریافت اجازه اقامت توسط سرمایه گذاران خارجی و اعضای خانواده آنان در این کشور عضو اتحادیه اروپا در آن قید شده است.

این قوانین جدید که از اول سپتامبر ۲۰۱۴ به اجرا در می آید مربوط به شرایط دریافت اجازه اقامت افرادی می باشد که در لتونی املاک و مستغلاتی خریده اند یا نوعی سپرده را که ویژه سرمایه گذاران می باشد و نباید کمتر از پنج سال مدت داشته باشد را در بانک لتونی گذاشته اند.

مطابق این اصلاحات، حداقل ارزش املاک و مستغلات برای چنین معاملاتی به ۲۵۰,۰۰۰ یورو افزایش یافته است. با توجه به اینکه حداقل ارزش املاک مزروعی چنین املاکی ۸۰,۰۰۰  یورو است. اگر ارزش املاک مزروعی پایینتر از این میزان باشد، ارزشیابی ارزیاب رسمی مورد نیاز است تا تعیین کند که ارزش آن برای خرید و فروش کمتر از ۲۵۰,۰۰۰ یورو نمی باشد. این شرایط در مورد خرید املاک و مستغلات در تمام مناطق لتونی صدق می کند.

بنابراین اصلاحات، املاک و مستغلات خریده شده باید دارای یک کارکرد مرتبط باشد و امکان توسعه وجود داشته باشد.داشتن یک نقشه زمین بدون وجود هیچ ساختمانی در آن،  داشتن زمین کشاورزی یا درختکاری به عنوان ملک جهت گرفتن اجازه اقامت در لتونی تلقی نمی شود. میزان پرداختی برای گرفتن اجازه اقامت ۵% ارزش ملک تعیین شده است.

پیش از اعمال اصلاحات، سرمایه گذاران می توانند املاک ومستغلات را مطابق با شرایط و ضوابطی که تا کنون اعتبار داشته است- حداقل ارزش آن در شهرهای ریگا و یورمالا و دیگر شهرهای بزرگ ۱۴۳,۰۰۰ یورو و در  مناطق ۷۲,۰۰۰  یورو می باشد. قانون پیش بینی می کند که شرایط و ضوابط معتبر کنونی در مورد معاملات املاک و مستغلات ثبت شده در سیستم ( ثبت زمین) تا ۳۱ اوت ۲۰۱۴ اعمال گردد.

جهت گرفتن اجازه اقامتی که از طریق سپرده گذاری در بانک لتونی میسر است، مدت سپرده گذاری تغییر نکرده است. بااین وجود، از اول سپتامبر، سرمایه گذاری که می خواهد اجازه اقامت بگیرد باید ۲۵۰۰۰ یورو نیز به صندوق دولت بپردازد.

شرایط و ضوابط گرفتن اجازه اقامت از طریق تبدیل سرمایه به تجارت تغییر نیافته است- از ۳۵۰۰۰ یورو یا ۱۵۰,۰۰۰ یورو است که بستگی به تعداد کارمندان و بازده سالانه شرکت دارد.

سرمایه گذاران از اول ژانویه ۲۰۱۵ فرصت گرفتن اجازه اقامت را از طریق خرید اوراق بهادر بدون بهره به ارزش اسمی ۲۵۰,۰۰۰ یورو خواهند داشت و باید ۲۵۰۰۰ یورو نیز به صندوق دولت پرداخته شود.

داشتن اجازه اقامت لتونی به دارنده آن و خانواده ایشان امکان ماندن بصورت دائم را می دهد ( که شرایطی اجباری نمی باشد) و آنان می توانند به تمام کشورهای عضو شینگن نیز بدون ویزا سفر کنند.

 

2 Responses to “تغییران قوانین اقامت لتونی”

 • رضا نورانی:

  سلام  و خسته نباشید

  من همین امروز برای این کار با شرکت دیگری طرف قرارداد شده ام

  مگه میشه اون شرکت از قانون جدید خبر نداشته باشه . مطمئن هستید این تغییر انجام شده ؟

  پس تکلیف من و امثال من چیه آخه

  • وکیل مهاجرت - مشاور و کارشناس اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا:

   این قانون عوض شده است

   برخی شرکت ها به علت اینکه کم کار هستند ممکن است در جریان تغییر قوانین نباشند بعضی ها هم با استفاده از بی اطلاعی مردم به سودجویی بپردازند

   امیدوارم قرارداد شما حاصل بی اطلاعی باشه و چاره ای به جز کنسل کردنش ندارید چون قانون اخذ اقامت لتونی از طریق خرید املاک مورد تجدید نظر قرار گرفته ونمیشه با قانون قدیم کاری انجام داد

Leave a Reply

کانال تلگرام اقامت اروپا

راهکارهای اقامت اروپا
مشاوره اقامت اروپا – مشاوره مهاجرت به اروپا
مشاوره اقامت اروپا