اقامت اروپا اقامت اروپا اقامت شنگن ثبت شرکت در اروپا ثبت شرکت اروپایی ثبت شرکت در اروپا ثبت شرکت اقامت اروپا مهاجرت به اروپا ویزا تجاری ویزا شنگن مشاور ویزا مشاور مهاجرت مشاور اقامت اقامت دائم اروپا اقامت مالتا اقامت دائم شنگن اقامت اتحادیه اروپا اقامت از طریق ثبت شرکت اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت اقامت از طریق کار اقامت از طریق ویزا کار اروپا اقامت سوئد اقامت آلمان اقامت فرانسه اقامت اتریش ویزا شنگن ویزا شینگن اقامت شینگن ویزا اروپا اقامت استونی اقامت لیتوانی اقامت از طریق خرید املاک اقامت از طریق ثبت شرکت اقامت اروپا از راه ثبت شرکت ثبت شرکت در اروپا اقامت یونان اقامت اسپانیا اقامت سوئد اقامت لتونی اقامت اتریش اقامت آلمان مهاجرت به اروپا مهاجرت به آلمان ویزا شنگن اقامت شنگن اقامت اروپا بر اساس تمکن مالی اقامت اسلواکی بر اساس ثبت شرکت مهاجرت به اسپانیا بر اساس تمکن مالی مهاجرت به اروپا بر اساس خرید ملک مهاجرت به اروپا بر اساس ثبت شرکت مهاجرت به فرانسه با تمکن مالی مهاجرت به اتریش با تمکن مالی اقامت اتریش با تمکن مالی اقامت اتریش با ثبت شرکت
Get Adobe Flash player
فرم ارزیابی اقامت اروپا

فرم ارزیابی رایگان اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا
مشاوران اقامت اروپا
دانلود راهنمای اقامت اروپا

دانلود راهنمای اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا از طریق تلگرام

نظرات اقامت اروپا

کانال تلگرام اقامت اروپا

 ثبت شرکت در جمهوری لیتوانی

– ثبت شرکت برای اتباع تمامی کشور‌ها فارغ از ملیت، مذهب و‌نژاد در لیتوانی بر اساس قوانین اساسی این کشور و اتحادیه اروپا آزاد است.

– ثبت شرکت در لیتوانی بین ۳-۵ روز کاری زمان می‌برد.

– بیشترین نوع ثبت شرکت در لیتوانی که برای اتباع خارجی نیز توصیه می‌شود، با نام شرکت با مسئولیت محدود –UAB- نامیده می‌شود.

– برای تمامی صاحبان شرکت پس از ثبت و گرفتن مجوزهای قانونی، افتتاح حساب در بانکهای معتبر، خرید ملک، خودرو امکان پذیر است.

– از سال ۲۰۱۰ میلادی و پس از تایید اتحادیه اروپا، قوانین ثبت شرکت در لیتوانی نسهیلاتی بیشتری را برای سرمایه گذاران خارجی با هدف کمک به افزایش سرمایه گذاری خارجی قائل شده است.

– بر اساس قوانین جدید، شرکت با «مسئولیت محدود» می‌تواند تنها بوسیله یک نفر سهامدار ثبت و شروع به کار کند که این شخص موسس و مدیر عامل خوانده می‌شود و می‌تواند در صورت عدم نیاز، کارمندی استخدام نکند، البته هر شرکت با مسئولیت محدود می‌تواند تا ۲۰۰ سهام دار داشته باشد.

– میزان سرمایه اولیه ثبت شرکت در حال حاضر به ده هزار لیتاس (معادل ۲۹۰۰ یورو) کاهش یافته است و از این رو، به طور متوسط روزانه تا ۷۰ شرکت در این کشور ثبت می‌شود، اگرچه روزانه تا ۲۰۰ شرکت نیز در لیتوانی ثبت شده است.

– بیشتر سرمایه گذاران کنونی در لیتوانی را بر اساس آمار موجود، اتباع روسیه، بلاروس، اوکراین، کشورهای آسیای میانه، کشورهای عربی خاورمیانه، کشورهای شرق آسیا و کشورهای آفریقایی تشکیل می‌دهند.

– بر اساس قوانین اصلاح شده جدید، صاحبان شرکت‌ها می‌توانند پس از ثبت درخواست حق شهروندی در لیتوانی و اتحادیه اروپا بدهند که پس از ۴- ۶ ماه پس از تحویل مدارک آنان به اداره مهاجرت، کارت اقامت یکساله اتحادیه اروپا برایشان صادر می‌شود که تا پنج سال تمدید و پس از آن امکان گرفتن کارت اقامت دائم و پاسپورت نیز پس از امتحان زبان لیتوانیایی می‌سر است.

– بر اساس عرف موجود در میان شرکتهای حقوقی هزینه کلیه خدمات ثبتی شرکت بین ۲۸۰۰ تا ۳۵۰۰ یورو متغیر است.

– در این هزینه‌ها خدمات ثبت شرکت، تنظیم اساسنامه، ترجمه مدارک حقوقی، مراجعه به مراکز اداری و دولتی توسط وکیل، افتتاح حساب بانکی برای صاحب شرکت، ثبت آدرس حقوقی شرکت به مدت یکسال، چاپ و تحویل مهر دولتی شرکت توسط وکیل، پرداخت و افتتاح پرونده‌های مالیاتی و خدمات اجتماعی و ارسال مدارک به موکل جهت اخذ ویزا گنجانده شده و هیچگونه هزینه اضافی گرفته نمی‌شود.

– اما نکته مهم این است که تمامی مراحل ثبت شرکت تنها با وکالتنامه معتبر به وکیل توسط درخواست کننده امکان پذیر است و نیازی به سفر شخص متقاضی کننده به لیتوانی در ابتدای کار نیست.

– همچنین معمولا سفارتخانه‌های لیتوانی برای صدور ویزای ورودی به کسانی که شرکت در این کشور ثبت کرده‌اند، مدارکی همچون سابقه فعالیت اقتصادی، گردش مالی بانکی در شش ماه گذشته، اهداف سفر و شروع فعالیت تجاری در این کشور را درخواست می‌کنند، البته اگر متقاضی کننده پیش‌تر ویزای شینگن گرفته باشد معمولا راحت‌تر ویزای ورودی برای آنان باز می‌شود اما در هر صورت دولت لیتوانی به دلیل نیاز به جذب سرمایه گذار به راحتی پس از اطمینان از وضعیت درخواست کننده به وی ویزا می‌دهد.

– بر اساس قانون اقامتی در اتحادیه اروپا و لیتوانی، کسی که شرکت و فعالیت تجاری مشخصی در لیتوانی داشته باشد می‌تواند پس از سفر به این کشور درخواست اقامت کند که معمولا پس از تحویل مدارک حداکثر تا شش ماه به وی کارت اقامت داده می‌شود.

Leave a Reply

کانال تلگرام اقامت اروپا

راهکارهای اقامت اروپا
مشاوره اقامت اروپا – مشاوره مهاجرت به اروپا
مشاوره اقامت اروپا