اقامت اروپا اقامت اروپا اقامت شنگن ثبت شرکت در اروپا ثبت شرکت اروپایی ثبت شرکت در اروپا ثبت شرکت اقامت اروپا مهاجرت به اروپا ویزا تجاری ویزا شنگن مشاور ویزا مشاور مهاجرت مشاور اقامت اقامت دائم اروپا اقامت مالتا اقامت دائم شنگن اقامت اتحادیه اروپا اقامت از طریق ثبت شرکت اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت اقامت از طریق کار اقامت از طریق ویزا کار اروپا اقامت سوئد اقامت آلمان اقامت فرانسه اقامت اتریش ویزا شنگن ویزا شینگن اقامت شینگن ویزا اروپا اقامت استونی اقامت لیتوانی اقامت از طریق خرید املاک اقامت از طریق ثبت شرکت اقامت اروپا از راه ثبت شرکت ثبت شرکت در اروپا اقامت یونان اقامت اسپانیا اقامت سوئد اقامت لتونی اقامت اتریش اقامت آلمان مهاجرت به اروپا مهاجرت به آلمان ویزا شنگن اقامت شنگن اقامت اروپا بر اساس تمکن مالی اقامت اسلواکی بر اساس ثبت شرکت مهاجرت به اسپانیا بر اساس تمکن مالی مهاجرت به اروپا بر اساس خرید ملک مهاجرت به اروپا بر اساس ثبت شرکت مهاجرت به فرانسه با تمکن مالی مهاجرت به اتریش با تمکن مالی اقامت اتریش با تمکن مالی اقامت اتریش با ثبت شرکت
Get Adobe Flash player
فرم ارزیابی اقامت اروپا

فرم ارزیابی رایگان اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا
مشاوران اقامت اروپا
دانلود راهنمای اقامت اروپا

دانلود راهنمای اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا از طریق تلگرام

نظرات اقامت اروپا

کانال تلگرام اقامت اروپا

ممکن است از سراسر جهان افرادی به شما بگویند سوییس یک مکان مناسب برای شرکتها و مدیریت آنها است. چندین دلیل می توان برای این اظهار نظر بیان کرد. در بین این دلایل می توان به پایداری سیاسی و تجاری و نیز دسترسی آسان در مرکز اروپا و بالاخره سیستم لیبرال که اصول آزادی تجارت و بازرگانی را مانند مالکیت خصوصی تضمین می کند اشاره کرد.

تمام این محاسن و استانداردهای کاری بالا در سوییس منجر به ثبات واحد پولی فرانک سوئیس  شده است که کمترین کاهش ارزش را دارد، همچنین سیستم بانکداری کارآمد و محرمانه، تراکنش مالی آزاد، ثبات صنعتی، معافیتهای مالیاتی، لغو محدودیتهای تجاری گمرک و مشتری، و دسترس پذیر بودن پرسنل کارآمد و چند زبانه و نیز استاندارد بالای زندگی برای کارکنان و مدیران نیز از تبعات آن هستند. همچنین نرخ پایین مالیاتها و حمایت گسترده بانکها و بیمه های  این کشور از سرمایه گذاران خارجی باعث گردیده که امروزه شرکتهای بسیاری از سرتاسر جهان دفاتر فروش خود را به این کشور انتقال دهند . از طرفی چند زبانه بودن این کشور نیز این امکان را به شرکتهای خارجی در این کشور میدهد که به راحتی به بازار کشورهای همسایه نیز دسترسی داشته باشند

شما به راحتی میتوانید کلیه خرید های خود را ابتدا توسط شرکت سوئیسی  متعلق خود انجام داده و سپس با انجام تشریفات صادرات مجدد کالای خریداری شده خود را مستقیما به مقصد مورد نظرتان ارسال نمائید . در این حالت صرفا یک گواهی مبداء جدید بر اساس گواهی مبداء صادر شده از مبداء اولیه کالا صادر میگردد و نیازی به ورود کالا به سوئیس نمیباشد . در این حالت کشور فروشنده سوئیس منظور خواهد گردید و کشور سازنده مبدا اولیه کالا خواهد بود . هزینه صدور گواهی مبداء از اتاقهای بازرگانی سوئیس حداقل ۱۰۰ و حداکثر ۲۰۰ فرانک سوئیس در هر بار میباشد .

 شهر سنت گالن

 در مقایسه با محلهای دیگر در سوییس ایالت و شهر سنت گالن دارای چندین مزیت است. نخست محل جغرافیایی آن است. این شهر تقریبا ۸۵ کیلومتر با شهر زرویخ که مرکز اصلی تجارت در سوئیس محسوب میگردد فاصله دارد .

شهر سنت گالن با  000 70 سکنه دارای محیطی زیبا است، تسلط کارمندان آن به چندین زبان، بخش خدمات متخصص و مبتنی بر یک ساختار کارآمد که با نیازهای بین المللی منطبق شده است، و معافیتهای مالیاتی در نظر گرفته شده برای افراد و شرکتهای خارجی که در قوانین مالیاتی در نظر گرفته شده است از جمله نکات قابل توجه می باشند.همچنین هزینه ها ی جاری در این شهر نیز به مراتب از شهرهای پرتردد سوئیس نظیر زوریخ و یا ژنو بسیار پایینتر میباشد .
 
شروع تجارت

به منظور آغاز تجارت در این کشور شما میبایست ابتدا یک شرکت حقیقی و یا حقوقی در این کشور ثبت نمایید . پس از ثبت شرکت شما قانونا اجازه خواهید داشت که به تجارت در این کشور اشتغال بورزید . البته فعالیت در بعضی از رشته ها مانند پول و ارز نیازمند مجوز رسمی از ارگانهای مربوطه در این کشور میباشد که به هنگام ثبت شرکت به شما اطلاع داده خواهد شد .

 ویزای تجاری

صاحبان شرکتها و موسسات تجاری در این کشور میتوانند در صورت ارائه مدارک مثبته مالی به سفارتخانه های این کشور درخواست ویزای تجاری کوتاه مدت  بنمایند که در هر سال امکان سفر به مدت ۱۸۰ روز را به کشور سوئیس خواهند داشت.

 

انواع اصطلاحات رایج  ثبتی  

 اساسنامه

به منظور تاسیس شرکت ابتدا باید اساسنامه شرکت که حداقل حاوی اطلاعات ذیل باشد تنظیم گردد

 – نام  شرکت

– محل قاونی شرکت ( نام شهرداری)

–  فعالیت شرکت

– مبلغ سرمایه اولیه

– نوع سهام و یا سهم الشرکه

– قوانین مرتبط با جلسه کلی سالیانه

– هیئت مدیره

– حق رأی دادن سهامداران
 
صورتجلسه ثبت شرکت  

در صورتجلسه اولیه  ثبت شرکت نام کلیه  سهامداران و مدیران و همچنین سمت و حق امضاء آنان قید خواهد گردید.
 
آگهی روزنامه رسمی

پس از تایید کلیه اوراق و اسناد توسط اداره ثبت شرکتها در استان مربوطه آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی منتشر میگردد . همچنین کلیه اطلاعات ثبتی شرکت در وبسایتهای سازمانهای سوئیس نیز قابل دسترسی برای عموم میباشد .
 
حسابرس

درصورتیکه پرسنل شرکت بیشتر از ۱۰ نفر باشد باید بازرس قانونی  برای شرکت از میان بازرسان واجد شرایط  و دارای پروانه بازرسی از دولت سوئیس انتخاب گردد.
 
حساب بلوکه

به منظورثبت شرکت میبایست کلیه سرمایه شرکت نزد یک بانک سوئیسی پرداخت گردیده باشد . پس از ثبت شرکت و انتشار آگهی روزنامه مبلغ سرمایه شرکت توسط بانک به شماره حسابی که برای شرکت نزد همین بانک افتتاح خواهد گردید حواله خواهد گردید.

انواع فرم ثبتی شرکتهای تجاری رایج 

شرکت انفرادی Einzelfirma   

 

شرکت انفرادی معادل با همان شخصیت حقیقی در قانون تجارت ایران میباشد . به این منظور شما میتوانید به نام و نام خانوادگی خود یک موسسه تجاری را در این کشور ثبت نمایید . همچنین شما باید یکنفر شخص مقیم سوئیس را نیز به عنوان یکی از مدیران شرکت با حق امضاء منصوب بنمایید . شما به سرمایه ثبتی اولیه نیاز نخواهید داشت ولیکن در صورتیکه شما ورشکست بشوید میزان بدهی شما به نام خود شخص شما نوشته خواهد شد و شما مجبور خواهید بود از از دارایی شخصی خویش نسبت به پرداخت بدهی های خود اقدام بورزید .
 
شرکت با مسئولیت محدود GmbH

رایجترین شکل ثبت شرکتهای کوچک در این کشور میباشد . کلیه حق الشرکه شرکت میتواند تماما به نام یکنفر باشد.در آگهی روزنامه رسمی اسامی تمام شرکاء و مدیران به چاپ خواهد رسید . شما میبایست یکنفر شخص مقیم سوئیس را نیز به عنوان یکی از مدیران  شرکت با حق امضاء منصوب بنمایید . حداقل سرمایه مورد نیاز ۰۰۰ ۲۰ فرانک سوئیس میباشد که باید تماما نزد یک بانک سوئیسی پرداخت گردیده باشد .در صورت ورشکستگی بدهی شرکت تنها  محدود به سرمایه شرکت خواهد بود .
 
شرکت سهامی خاص AG

رایجترین شکل ثبت شرکتهای بزرگ در این کشور میباشد . کلیه سهام  شرکت میتواند تماما به نام یکنفر باشد.در آگهی روزنامه رسمی اسامی تمام شرکاء و مدیران تنها بنا به درخواست خود آنان  به انتشار خواهد رسید ، به عبارت دیگر اسامی سهامداران میتواند پنهان بماند  . شما میبایست یکنفر شخص مقیم سوئیس را نیز به عنوان یکی از مدیران  شرکت با حق امضاء منصوب بنمایید . حداقل سرمایه مورد نیاز ۰۰۰ ۱۰۰  فرانک سوئیس میباشد که باید دست کم نیمی از آن نزد یک بانک سوئیسی پرداخت گردیده باشد .در صورت ورشکستگی بدهی شرکت تنها  محدود به سرمایه شرکت خواهد بود .

نمایندگی و یا شعبه شرکت خارجی در سوئیس Agent

نیاز به سرمایه اولیه نیست و تنها یکنفر شخص مقیم سوئیس باید به عنوان یکی از مدیران شرکت با حق امضاء منصوب گردد . اساسنامه شرکت مادر و آخرین آگهی تغییرات و همچنین گواهی بانکی مبنی بر پرداخت شدن کل سرمایه ثبتی شرکت مورد نیاز میباشد . همچنین ممکن است مدارک دیگری مانند آخرین ترازنامه مالی شرکت شما نیز مطالبه گردد .
 
نکته قابل توجه : هرچند به منظور ثبت شرکت وجود یک مدیر مقیم در این کشور با حق امضاء انفرادی الزامیست ولیکن اختیارات مدیر بنابر تشخیص هیئت مدیره میتواند در مواردی نظیر بانک ویا غیره  محدود گردد .

Leave a Reply

کانال تلگرام اقامت اروپا

راهکارهای اقامت اروپا
مشاوره اقامت اروپا – مشاوره مهاجرت به اروپا
مشاوره اقامت اروپا