اقامت اروپا اقامت اروپا اقامت شنگن ثبت شرکت در اروپا ثبت شرکت اروپایی ثبت شرکت در اروپا ثبت شرکت اقامت اروپا مهاجرت به اروپا ویزا تجاری ویزا شنگن مشاور ویزا مشاور مهاجرت مشاور اقامت اقامت دائم اروپا اقامت مالتا اقامت دائم شنگن اقامت اتحادیه اروپا اقامت از طریق ثبت شرکت اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت اقامت از طریق کار اقامت از طریق ویزا کار اروپا اقامت سوئد اقامت آلمان اقامت فرانسه اقامت اتریش ویزا شنگن ویزا شینگن اقامت شینگن ویزا اروپا اقامت استونی اقامت لیتوانی اقامت از طریق خرید املاک اقامت از طریق ثبت شرکت اقامت اروپا از راه ثبت شرکت ثبت شرکت در اروپا اقامت یونان اقامت اسپانیا اقامت سوئد اقامت لتونی اقامت اتریش اقامت آلمان مهاجرت به اروپا مهاجرت به آلمان ویزا شنگن اقامت شنگن اقامت اروپا بر اساس تمکن مالی اقامت اسلواکی بر اساس ثبت شرکت مهاجرت به اسپانیا بر اساس تمکن مالی مهاجرت به اروپا بر اساس خرید ملک مهاجرت به اروپا بر اساس ثبت شرکت مهاجرت به فرانسه با تمکن مالی مهاجرت به اتریش با تمکن مالی اقامت اتریش با تمکن مالی اقامت اتریش با ثبت شرکت
Get Adobe Flash player
فرم ارزیابی اقامت اروپا

فرم ارزیابی رایگان اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا
مشاوران اقامت اروپا
دانلود راهنمای اقامت اروپا

دانلود راهنمای اقامت اروپا

مشاوره اقامت اروپا از طریق تلگرام

نظرات اقامت اروپا

کانال تلگرام اقامت اروپا

در سوئد اشخاص و شرکت‌های خارجی می‌توانند آزادانه املاک مسکونی، اداری و تجاری را خرید و فروش نمایند. در سوئد فرایند انتقال مالکیت املاک و مستغلات سریع و آسان می‌باشد.

فرایند خرید ملک در سوئد به شرح زیر می‌باشد.

 

پس از انتخاب ملک در مرحله اول ارزش گذاری ملک صورت خواهد گرفت. سپس قرارداد اولیه یا همان پیش قرارداد دارای جزئیات معامله مانند ارزش ملک، شرایط و روش پرداخت، شرایط معامله و میزان سپرده اولیه آماده می‌گردد. سپرده اولیه ۱۰ % از ارزش ملک می‌باشد که در حساب بانکی محضر نگه داری خواهد شد.

 

در مرحله دوم یکی از محضر‌های سوئد مسعولیت دریافت تاییدیه‌های ثبت اراضی و املاک، وضعیت بانکی و استعلام‌ها از ثبت برای اموال غیر منقول را خواهد داشت و همزمان خریدار مالیات املاک و مستغلات را پرداخت خواهد نمود.

در مرحله سوم قرارداد اصلی خرید و مدارک مرتبط را در محضر امضا خواهید نمود. خریدار با رعایت قوانین خاص قادر به امضائ قرارداد اصلی خرید در کشور خود یا امضائ غیابی توسط نمایند خود در سوئد را دارد. ثبت قرارداد در اداره ثبت ضروری نمی‌باشد، البته برای حفظ منافع طرفین معامله به شدت توصیه می‌گردد. برای انجام و تکمیل مراحل ذکر شده معمولا بین ۱۰ تا ۱۴ روز زمان نیاز می‌باشد.

 

با خرید ملک در سوئد مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا  از مزایای زیادی از جمله، سرمایه گذاری ارزی دارای ارزش افزوده، حضور در اتحادیه اروپا، استفاده از آب و هوای بسیار عالی، مالکیت ۱۰۰ % ملک به نام شما، برخورداری از رشد اقتصادی پایدار، زندگی در محیط امن دنیا و دارای ثبات اقتصادی و سیاسی و داشتن امکان تجارت آزادانه با تمام جهان برخوردار خواهید بود.

نکته مهمی‌که میتواند دغدغه خریداران غیر بومی‌در سوئد باشد نحوه مالکیت املاک اعم از زمین، ویلا، آپارتمان و املاک تجاری و اداری است. طبق قوانین کشور سوئد تمامی‌افراد خارجی مالکیت ۱۰۰ % نسبت به تمامی‌املاک و مستغلات در سوئد خواهند داشت و این مالکیت قطعی است که به لحاظ حقوقی و همچنین اطمینان در سرمایه گذاری مهمترین موضوع برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می‌گردد.

انواع گوناگون مسکن
در سوئد چند مدل خانه وجود دارد از جمله می‌توان به آپارتمان، خانه ویلای، خانه ردیفی‌ Radhus و خانه زنجیره‌ای اشاره نمود که می‌توان این خانه‌ها را خرید یا اجاره کرد.کمبود مسکن در شهر‌های بزرگ باعث می‌‌شود که بسیاری مسکن دست دوم اجاره کنند و یا اتاقی‌ در مسکن یک خانوار اجاره کنند تا هنگامی‌که بتوانند خودشان یک مسکن دست اول تهیه کنند.

مسکن اجاره‌ ای: در مسکن اجاره‌‌ای معمولا یک اجاره نامه مابین دونفر نوشته می‌‌شود که معمولا در اجاره‌ نامه مالک مسولیت تعمیر خانه، رنگ آمیزی، و نصب کاغذ دیواری را بر عهده دارد.انجمن مستأجران سازمانی است که از مستجرانی که عضو آن انجمن هستند حمایت می‌‌کند، عضویت در این انجمن داوطلبانه می‌‌باشد و برای عضویت باید حق عضویت پرداخت شود.

مسکن سرقفلی bostadsrätt: یک مسکن سرقفلی می‌‌تواند یک آپارتمان،یک خانهٔ ردیفی‌ یا یک خانهٔ زنجیره‌ای باشد.کسی‌ که یک مسکن سرقفلی می‌‌خرد حق استفاده از آن مسکن و یک سهم از آن انجمن مسکن را می‌‌خرد.ساکنان به طور مشترک مالک آن ساختمان هستند شما هر ماه یک هزینه به آن انجمن می‌پردازید و آن پول‌ها صرف هزینه‌های جاری،تعمیر و نگهداری مسکن‌ها و محوطه‌های مشترک می‌‌شوند.

مسکن با حق مالکیت: اغلب خانه‌های ویلایی، زنجیری و ردیفی‌ با حق مالکیت خریداری می‌‌شوند. کسی که یک خانه با حق مالکیت خریداری می‌کند، به تنهائی مالک مسکن خود است.

محوطه‌های مشترک: در بسیاری از مناطق مسکونی، ساکنان مشترکا مسئولیت مراقبت و نگهداری محوطه‌های مشترک را بر عهده دارند. برای نمونه همه بایستی پس از استفاده از رختشویخانه و دیگر محوطه‌های مشترک، آنجا را نظافت کنند. در مناطق مسکونی اتاق آشغال یا ایستگاه آشغال وجود دارد و ساکنان بایستی آشغال‌های خود را تفکیک کنند. سپس آن آشغالها بازیابی شده و در تولید کالاهای جدید از آنها بهره برداری می‌شود. به این ترتیب جامعه می‌تواند در امکانات طبیعی صرفه جوئی کند. ایستگاه‌های آشغال برای آشغالهای با حجم بزرگتر است، برای نمونه مبل و تلویزیون.

اجاره کردن مسکن دست دوم: اگر شما مسکن خود را از کسی که قرارداد اجاره را با مالک بسته است تهیه کنید، این اجاره دست دوم نامیده می‌شود. در هنگام اجاره دست دوم بایستی آنکه مسکن را اجاره می‌دهد قرارداد اجاره دست دوم ببندد. بهتر است در قرارداد قید شود که میزان اجاره، مدت اعتبار اجاره و همچنین زمان لازم برای فسخ اجاره نامه قید شود. هم کسی که مسکن را اجاره می‌دهد و هم کسی که مسکن را اجاره می‌گیرد بایستی نسخه ای از اجاره نامه را نزد خود داشته باشند. برگه قرارداد دست دوم را می‌توان از کتابفروشیها و یا از راه اینترنت تهیه کرد.کسی که مسکن را اجاره میدهد بایستی از مالک آن مسکن مجوز اجاره دادن دست دوم مسکن را داشته باشد. کسی که مسکن دست دوم را با مجوز مالک به مدت بیش از دو سال اجاره میگیرد، ممکن است از حق اجاره مستقیم آن مسکن برخوردار شود، البته اگر توافق دیگری صورت نگرفته باشد. این بدان معناست که کسی که آن مسکن دست دوم را اجاره کرده است ممکن است بتواند پس از دو سال مسکن مزبور را مستقیما اجاره کند. اگر مستأجر معتقد باشد که وی از حق اجاره مستقیم برخوردار است، اما با مالک مزبور به توافق نمی‌رسد، میتواند به کمیته اجاره Hyresnämnden مراجعه کند.

زندگی در اتاقی در مسکن یک خانوار inneboende: این بدان معناست که شما اتاقی در آپارتمان یک خانوار اجاره می‌کنید. کسی که یک اتاق یا یک بخش از یک آپارتمان را اجاره میکند، بایستی یک قرارداد برای چنین اجاره ای ببندد. چنین قرارداد اجارهای ممکن است قرارداد اتاق مبلمان شده هم نام داشته باشد. یک قراداد باعث اطمینان خاطر مالک و مستأجر است. بهتر است میزان اجاره در قرارداد قید شود و ذکر شود که زمان فسخ قرارداد چه مدت است. هم کسی که مسکن را اجاره میدهد و هم کسی که مسکن را اجاره می‌گیرد بایستی نسخه ای از اجاره نامه را نزد خود داشته باشند.

مسکن دانشجوئی: مسکن دانشجوئی در اغلب شهرهائی که مدرسه عالی و دانشگاه هست وجود دارد. یک شرط دریافت مسکن دانشجوئی آنست که شما در مدرسه عالی و دانشگاه درس بخوانید. انجمن مسکن دانشجوئی اطلاعاتی‌ درباره مسکن دانشجوئی و راه‌های تماس با شرکتهای مسکن در اختیار دارد.

مسکن جوانان: در برخی کمون‌ها مسکن‌های موسوم به مسکن جوانان وجود دارد که غالبا برای جوانان بین ۲۵ تا ۳۰ سال است. اگر شما در یک مسکن جوانان زندگی کنید، باید هنگامی‌که به سن ۲۵ یا ۳۰ سالگی تمام برسید، از آن مسکن نقل مکان کنید.

مسکن سالمندان: در برخی کمون‌ها مسکنهای موسوم به مسکن سالمندان وجود دارد که غالبا برای افراد باالی ۶۵ سال است. در برخی موارد ممکن است مرز سنی برای سکونت در مسکن سالمندان پائینتر از این باشد. مسکن سالمندان به شکل مسکن سرقفلی یا مسکن اجاره ای وجود دارد. برای نقل مکان به مسکن سالمندان بایستی شرط سنی را داشته باشید اما می‌توانید از هنگامی‌که جوانتر هستید در صف این مسکن باشید. برای نام نویسی در صف نوبت این مسکنها بایستی با اداره مسکن تماس بگیرید.

خدمات خانگی و خانه‌های ویژه برای سالمندان: افراد سالمند که برای گذراندن زندگی روزمره دشواری داشته باشند می‌توانند از خدمات خانگی و خانه‌های ویژه برای سالمندان برخوردار شوند. خدمات خانگی به این معناست که کارکنان کمون از جمله در کار نظافت، بهداشت و خوراک در خانه به شما کمک می‌کنند. اگر شما نیاز بیشتری به خدمات بهداشتی و مراقبتی داشته باشید، می‌توانید در خانههای ویژه سالمندان، برای نمونه در خانه سالمندان به نام‌های خانه خدماتی، خانه سالمندان، خانه gruppboende, sjukhem servicehus, ålderdomshem گروهی و خانه بیماران زندگی کنید. برای درخواست خدمات خانگی و خانههای ویژه برای سالمندان، با مسؤل خدمات کمکی در کمون خود تماس بگیرید.

وام، بیمه و کمک هزینه
وام گرفتن از بانک: کسی که بخواهد یک مسکن بخرد، میتواند از بانک درخواست وام بکند. برای گرفتن وام مسکن از بانک الزم است که شما درآمد ناشی از کار داشته باشید و بتوانید بخشی از پول خرید مسکن را نیز خودتان بپردازید.

بیمه مسکن: یک بیمه مسکن از چند بیمه گوناگون تشکیل شده است. بیمه مسکن می‌تواند آسیبهای وارده به مسکن یا اشیائی را که در مسکن وجود دارد، برای نمونه در صورت بروز دزدی در خانه، آتش سوزی و آسیبهای ناشی از نشت آب را جبران کند. بیمه مسکن همچنین می‌تواند به افرادی که آسیب دیده اند یا محکوم به پرداخت غرامت شدهاند نیز غرامت بپردازد. در همه گونههای بیمه مسکن یک بیمه سفر نیز وجود دارد. این بیمه در صورت بروز حادثه ای در خارج از مرز نیز به شما غرامت میپردازد. در بسیاری از گونه‌های بیمه مسکن بیمه کمک حقوقی نیز وجود دارد. این بدان معناست که چنین بیمه ای می‌تواند هزینه‌های وکیل و دیگر هزینه‌های ناشی از دعوی مدنی در دادگاه را به شما بپردازد. منظور از دعوی مدنی آنست که دو فرد در موردی عدم توافق داشته باشند، برای نمونه در هنگام طالق. دعوی مدنی یک دعوی جزائی نیست.تهیه یک بیمه مسکن مهم است، گذشته از آنکه شما در یک مسکن دست اول یا دست دوم زندگی میکنید و یا در یک اتاق در مسکن یک خانوار زندگی می‌کنید یا آنکه مالک مسکن خود باشید. اغلب شرکتهای بیمه، بیمه مسکن به شما می‌فروشند.

کمک هزینه مسکن: خانواده‌های بچه دار و جوانانی که بین ۱۸ سال تمام و زیر ۲٩ سال سن دارند و در اداره ثبت احوال سوئد نامنویسی شده اند می‌توانند از صندوق بیمه درخواست کمک هزینه مسکن بکنند.میزان کمک هزینه مسکن بستگی دارد به میزان درآمد شما، میزان اجاره، اندازه مسکن و تعداد افرادی که در آن مسکن زندگی می‌کنند.

وام اثاث خانه Hemutrustningslån: کمیته مرکزی کمک هزینه تحصیلی CSN میتواند برای خرید اثاث خانه و وسائل مورد نیاز به شما وام بدهد. منظور از این وسائل، مبلمان، اثاث و تجهیزات آشپزخانه و دیگر اثاث مورد نیاز در منزل است.برای ارائه درخواست وام اثاث خانه بایستی شما در اداره ثبت احوال سوئد نام نویسی شده باشید و مشمول مقررات پذیرش پناهندگان در کمون خود باشید، اما ضروری نیست که شما در برنامه مقدماتی شرکت کنید تا بتوانید درخواست این وام را بنمائید.

2 Responses to “خرید املاک در سوئد”

 • soltani:

  mikhastam az jenab vakil beporsam mishe az tarighe kharid khane eghamat keshvar swed ra daryaft kard agar emkan dare che zamani tul mikeshe ta eghamat daryaft konim?

  • وکیل مهاجرت - مشاور و کارشناس اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا:

   با سلام

   در حال حاضر نمیتوان از طریق خرید ملک اقامت کشور سوئد را گرفت

Leave a Reply

کانال تلگرام اقامت اروپا

راهکارهای اقامت اروپا
مشاوره اقامت اروپا – مشاوره مهاجرت به اروپا
مشاوره اقامت اروپا